» »

Uporabniki ne ločijo spama od navadne pošte

Uporabniki ne ločijo spama od navadne pošte

Slashdot -

O nezaželeni elektronski pošti, o spamu, je bilo v zadnjem času prelitega že toliko črnila, da bi pričakovali, da vsak uporabnik e-pošte ve, kaj je spam. Zaplete pa se pri ločevanju. Rezultati raziskave, ki so jo vodili pri MailFrontier Inc., so šokantni. Uporabniki kar v 28 odstotkih niso prepoznali spama oz. so ga identificirali kot pristna sporočila.

Dobro pripravljen spam, ki je bil na las podoben PayPalovi pošti, je prelisičil 31 odstotkov uporabnikov. Po drugi strani je petina uporabnikov označila pristno PayPalovo potrdilo o plačilu, ki ne zahteva nobenih osebnih informacij, kot spam. Sporočilo Federal Trade Commission je polovica uporabnikov napačno označila kot spam. Rezultati so alarmantni, pravijo, vendar pričakovani. Slashdot.

Za Slo-Techovce pa še preizkus znanja. Pravilno identificirate vso pošto?

26 komentarjev

poweroff ::

Em, ne gre za spam, pač pa za "phising", torej sporočila, ki so kao od uglednih podketij (Microsoft, e-bay, itd.), vendar so v resnici lažna. In pri tem gre velikokrat za kakšne poiskuse prevar ali goljufij. Torej ne povsem klasičen spam.
sudo poweroff

McHusch ::

Ja... Kako to posloveniti?

tha_man ::

Jaz mam v glavi samo en filter: kar ne poznam oz. ne pričakujem - brišem! >:D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Jeebs ::

Zdej mi pa že neki dolg cajta ni noben poslal, da sm zadel miljonček zelenih. Drgač pa, dost žalostno, da folk nasede.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

jeti51 ::

Jupi, 100% na testu. :)

Je pa res, da se sploh ne čudm, kako bi lahko tisti maili na testu zavedli kakšnega povprečnega neukega uporabnika..

iskra ::

Zame so vsi spam. Razen tisti od Mirosofta, ker sem pač uporabnik MSNja.

Zame je vse, kar nisem sam odobril, spam. Se pravi, če bi dobil ta sporočila (v anketi) v mailbox, bi jih dal pod spam, ker pač nisem uporabnik teh storitev in bi jih obravnaval kot reklame. :\
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

SodVina ::

Naslov novice bi moral biti "americani ne locijo spama od navadne poste". Pri nas bi bili odstotki po mojem drugacni. Je pa res zadnje case kar precej navlake po predalih.

MrStein ::

Na testu sem zadel 90% ( razne prvega od MSN )
Pa na pol sem na slepo kliknil :P

Sicer pa to ni pravi test, ker so URL nedostopni.
V Resničnem Življenju™ bi na URL pogledal in se odločil ali bi kliknil ( in preklel idiotske avtorje browserjev/mail klientov, ki v status baru ne prikažejo vedno ciljni URL )

MasterMind ::

Ja. Lahko daš copy location in prlepš v notepad/kwrite :D. In tko preverš :D.

Maximus ::

90%

undefined ::

> Ja... Kako to posloveniti?

Fraud (prevara). Če lahko že uporabljamo angleško besedo 'spam', bomo pa še 'fraud'? Ker spam to ni.

Poldi112 ::

In glede na to da uporabljamo ze spam in fraud, bomo pa se za avto zaceli uporabljati car.

poweroff ::

Phising po moje izvira iz fishing, torej loviti ribe, oziroma loviti nekoga na limanice. Takole na hitro bi rekel, da ima tisti p podoben pomen kot p pri phreaking.
spam = nezaželjena pošta
phising = prevarantska nezaželjena pošta? Goljufiva nezaželjena pošta? Sleparska nezaželjena pošta?

Dajmo Toporišiča poklicat.
sudo poweroff

CaqKa ::

Sicer pa to ni pravi test, ker so URL nedostopni.
V Resničnem Življenju™ bi na URL pogledal in se odločil ali bi kliknil ( in preklel idiotske avtorje browserjev/mail klientov, ki v status baru ne prikažejo vedno ciljni URL )


hehe meni jih.. imam za myie plugin "real links" :)
sicer sem pa odrezal samo 70%
zajebal pri onih nekih citi pa earth link pa še nekaj.. nikoli slišal o teh zadevah...

Microsoft ::

100% :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Matev ::

komu se da ta test reševat

po mojem je to spet ena velika preoblečena reklama za te ki so omenjeni v testu

bruh pobruh

Sergio ::

Phishing? To bi lahko prevedel kot R1barjenje ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ripmork ::

okej kako zaboga so lah eni taki kreteni da ne ločijo spam-a in običajnih sporočil?:\
..logično je da se pobriše mail od nekoga ki ga ne poznaš,ne pričakuje sporočila oziroma vidiš da je to kar si dobil sumljivo...

Na srečo nimam težav s SPAM-om,vsaj ne večjih-občasno dobivam masovna sporočila od nekega Marranelo-ta wtf?!8-O ;( ...vedno priponke ampak itak vse pobrišem...kao eni reply-i:\

alyF ::

Se podpišem pod sporočilo od iskre.

JimiBtn: Car si ni kej :P

Keyser Soze ::

Itak, kar ne poznaš oz. ni v domeni tvojih poslov - se pravi ne uporabljaš storitev tega podjetja - zbrišeš pa je. To je najboljše filtriranje.

Da bi ti pa danes kdo kaj dal. To moraš bit pa res naiven, da bi verjel.

Drugač pa je mal smotan ta mail test. Kot prvo linki ne delujejo, pa še glave ne moreš pogledat.
OM, F, G!

keber ::

70 % :)

(nekateri se tukaj hvalijo s 100 - v katerem poskusu?)

Ampak jaz ne poznam PayPala, ne uporabljam Ebay-a in Earthlinka in ne vem kaj še, nimam niti kreditne kartice. Plus tega sem zjutraj samo na 15% zmogljivosti.

Ampak da postavite tako stran v novico, ki je potencialen (verjetno pa kar dejanski) izvor spama. Sram naj bodi Slo-tech!;((

(če kdo ni ugotovil zakaj: da vam povejo, kako se lahko zaščitite pred takim spamom, morate dati svoj email naslov. To vam bodo poslali, naslov bo pa šel še kam drugam.)

dev ::

Problem je v tem da večina uporabnikov ne uporablja vsaj polovico storitev omenjenih v testu. Vsi, ki ne uporabljajo ponudbe omenjenih firm, bodo označili tisto pošto za spam. Ta test je povsem nerelevanten, neresničen in subjektiven do vsakega uporabnika.
P.S. Kermu se ljubi vso to pošto dejansko brat :\

Matev ::

evo pa je enih par sto ljudi zvedel in slišal za PayPal

PAYPAL
PAYPAL
PAYPAL
PAYPAL
PAYPAL
PAYPAL
PAYPAL

spam
spam
spam
spam

novica za jurja

jeti51 ::

>> (nekateri se tukaj hvalijo s 100 - v katerem poskusu?)

V prvem, seveda. :) Greš z miško čez link in če kaže na drugo lokacijo, kot je napisana, potem je (vsaj zame) to že zadosten razlog, da je stvar sumljiva. Po rezultatu sodeč je ta metoda kar delovala, čeprav eBaya, PayPala, Earthlinka in ostalega sploh ne uporabljam.

Microsoft ::

Ma men se je tole tudi v prvem posreclo. Sam jst nism sem gledat linke, ampak sem samo vizualno ocenil vsebino.
Zdej od tistih storitev, ki so omenjene v teh majlih, jst nobene ne uporabljam (saj zdi mi si). Samo pa vem, kak majl dobis nazaj, ko kaj z kreditno kartico narocis. Cel mail je skor en sam text, mogoce kaka slikca pa kaki 3 linki.
Pac, sm sel cez vse pa so se mi skor vsi zdeli sumljivi, ker so mel pol enih reklam in ostale navleke.


by Miah
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Ce je html, je spam.

PS: Ali pa braindead user... Torej, spam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook bo ponujal plačila med prijatelji

Oddelek: Novice / Kriptovalute
258577 (7034) technolog
»

PayPal izdal aplikacijo za Facebook

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
74300 (3315) jlpktnst
»

PayPal toži Google

Oddelek: Novice / Tožbe
135588 (4404) BALAST
»

PayPal nagrajuje nove ideje

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
173494 (2910) shal
»

PayPal se otepa zastarelih brskalnikov

Oddelek: Novice / Zasebnost
165751 (4326) Ziga Dolhar

Več podobnih tem