» »

Glasba ni več na prvem mestu

Glasba ni več na prvem mestu

Slashdot -

V zanimivi raziskavi, ki jo je opravila OECD (Organizacija za ekonomsko sodelovanje in razvoj), ugotavljajo, da je bilo prek spleta lani prvič prenesenih več neglasbenih datotek kot glasbenih. Leta 2002 je tako bil delež glasbenih datotek 62,5 odstotka, lani pa zgolj 48,5 med vsemi datotekami. Prenos filmov se je s 25 povečal na 27 odstotkov.

Zgornji podatki veljajo za Združene države, podobne trende pa je mogoče zaslediti tudi na tej strani Atlantika, kjer so filmi še bolj vroče blago za prenos. V Nemčiji naprimer predstavljajo tretjino prometa na omrežju KaZaA. Ugotavljajo še, da je že vsak četrti uporabnik interneta piratiziral, ljudje pa odkritosrčno priznavanjo, da bi, če bi imeli hitrejšo povezavo, vlekli z interneta še več. Klik!

13 komentarjev

ripmork ::

samo eno besedo imam:pr00n8-)

mrTwelveTrees ::

če bi mel več $ bi tud jaz vzel hitrejši paket adsl.... speeeeeeeeeeeeeeeeeeedddddddd

Poldi112 ::

Moj adsl pa pociva...

Adephx ::

E viva Pirat*tvo!!! >:D

frenk ::

mah jest si prklopm internet radio, kar je še najmanj monotono:)

dl-jat se mi pa verjameš al pa ne ne da več:D...sm pa ke še kšn film al pa špilo, več pa ne

Reycis ::

Zivjo!

Torej glasba ni vec na prvem mestu po kolicini prenesenih podatkov, ampak je neglasba. To me spominja na eno filozofsko debato, kjer vse stvari, ki obstajajo razdelimo na slive in neslive. Ce gremo na podrobnejso delitev "neglasbe", kot je nakazano ze v novici potem je najbrz na prvem mestu se vedno glasba.

Doma sicer imam 4mbit ADSL ampak grem redko na travnik. Všeč mi je, da kadar prenašam kakšno stvar, da je hitro dol. Naprimer kakšni demoti ali pa driverji (od grafične imajo kar 30 MB). Ali pa naprimer windows update, ki je hitreje prenešen na računalnik kot potem naložen. Za rožice pa nebi rabil več kot 1 Mbit, ker itak nikoli ne gre tako hitro.

flipflop ::

ker itak nikoli ne gre tako hitro.


Dej še kako tako prijav,no!|O

nsignific ::

Majk ma prou, glasba in neglasba... Glup podatek. Se toliko bolj zaradi tega, ker nikjer ne pise ali gre za stevilo datotek, ali njihovo skupno velikost.

McHusch ::

Glup podatek gor ali dol. Delitev na glasbo ali neglasbo je enako, kot če bi povedal, da je delež glasbenih datotek padel pod 50 %. To je to.

JustVi ::

Ni hitro 1GB mp3 filmi so pa tud 4GB, in manj potrebnega časa za predelavo, tako, da je logično

strinjam se s frenkom

ko dolpotega niti ne moreš več pregledat in vlečeš samo še zaradi nagona počasi zgublja stvar smisel.


>:D

mazy ::

js mam adsl 1 mesec pa sm na začetku ko nism ga men mislu oh to bo tko fajn ko bom potegnu gigabajte in gigabajte muske filmov in vsega. pol mesca je res blo tako pol mi je pa presedlo. raj grem z frendi en COD prek neta al pa kej takga. muska se vleče samo če ker frend kej če js pa poslušam kar imam na disku.
internetnega radia še nisem poskusil, ma kdo kakšen dober link?

al3s ::

Winamp - Media Library - Internet Radio

ghaefb ::

Najbol se pomoje snemajo filmi dvd-rip/cam/screenerji pa celi albumi, ki so povavadi arhivirani rar/zip...
Vsaj pri meni je tako :)

Za internetni radio pa:
http://yp.shoutcast.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple Video iPod razkrit?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
115441 (4664) Stepni Volk
»

DRM v boju s širšo populacijo

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
93486 (3138) poweroff
»

1 Gbps internet v Hong Kongu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11810894 (7368) overlord_tm
»

Znanost in tehnologija II.

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
154986 (4447) [MYTiX]
»

Postaviti wireless tocke po ljubljani in jih povezati skupaj - uporaba brezplacna

Oddelek: Omrežja in internet
382999 (2071) poweroff

Več podobnih tem