» »

moznosti za zivljenje mladih

moznosti za zivljenje mladih

gkovac ::

Tale thread sem se odlocil napisat zaradi popolnega nezadovoljstva nad vsem kar se dogaja v danasnjih casih... pa s tem ne bom pljuval cez Slovenijo al pa cez karkoli drugega... sicer pa... boste vidl...

dokoncal sem solo... dobil sluzbo... mam bedno placo in zivim doma pr starcih... ;((

zdej pa mal planiram za naprej... kako hudica bom zivel? kje? od cesa!!! za lastno stanovanje nimam niti v sanjah ne.. da bi pol moje place dajal za najemnino odpade, ce pa bi varceval pa bi si lahko lastno stanovanje privoscil cez recimo 15 let... kaj pa do tacas??? kaj hudica nej zivim pr starcih do 40 leta?? ;(

zdej si pa se predstavljajte da ste ozenjeni in imate otroka (recimo da neplaniranega for the sake of a argument). KAKO???

poletje je tuki... in na zalost tut registracija za avto... pa zraven se mal servisa in sevede zavarovanje... za vse skupi bom dal priblizno 140.000 SIT!!!!???!!!! ja madona no!!! sej ce bi mel kaksnega strasnega Mercedesa se ne recem... ampak za moj dirkalnik je pa to res mal prevec... no... boste rekl z biciklom se voz okol... jah... sej se... ampak na siht pa se zmeri ne morem z biciklom... predelc pa ves presvican bi hodu tja..

zdej mi pa povejte... kaj hudica nam mladim preostane? smatram da nisem edini s takimi "problemi"... kako je to drugje? Zunej??? Baje na Nizozemskem (ali Danskem) vsak polnoletni "mulc" dobi svoje stanovanje... ne vem sicer ce je to res in kako jim to rata...

pol pa gledam recimo brata od moje kolegice... model je star 25 let, ima hiso na Floridi, jahto, maljone avtomobilov... skratka dnarja k fu#$!... od kje lepo vas prosim???? pr 25 letih??? ja... z lahkoto... ce zivis V ZDA in si izumil Napster... ne pa v eni bogi Sloveniji!!!

sicer upam da mi bo nekak ratal pridet do kesa, oziroma do takega statusa da bom lahko nekako normalno zazivel (sej poznate konad od Adija - Zavod za Zaposlovanje).. sprasujem se samo kako!

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Medved ::

Sulc načel si zelo žalostno temo, dam ti čisto prav, tako je kot pišeš in nisi edini v dreku, če te to lahko mal potolaži, velik nas je in vse šlabše je za večino. Mogoče je tuki na slotechu veliko takih otrok, ki so ob bogatih staršev in nimajo takih problemov, saj po pisavi nekaterih je tko videt. Zato kar koli jaz napišem me popljuvajo kaj zdej govorim čez našo slovenijo. Samo veš kako pravijo na zahodu - jebeš ti državo, kjer ne moreš živet ali moraš celo trebuhom za kruhom. Jaz bi poslal vse te politike vn delat, naj grejo oni, ne pa narod. Evo ravno dons sm prečitu da je drnovšek odobru državnim uslužbencem povišanje plač- v moji firmi pa nam že tretji mesec zapored manjšajo plačo za cca 8% in mi celo grozi tehnološki višek hehehe tko je to-proizvodnja haha. Moram reč kokr koli obrnem ta naša dežela mi ni všeč, ker pač bedno živim. Kaj pa vem mogoče sm edini?????. Mogoče je z mano kaj narobe??? ne vem ne vem?? - NE ZNAM PA KRAST TO PRIZNAM in zato nič nimam, ker se s plačo ne da nč kupt, skoraj NIČ!!! - sori k sm se mal zjoku hmm:)
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

`DoC ::

Ja SuLc me prav veseli, da si načel to temo. Dandanes je nam mladim (sam sem star 22) zelo malo položeno v roke, razen nekaterih izjem, ki imajo zajeten background pr starcih al pa pr mladih ljudjeh, kateri se ukvarjajo z nelegalnimi zadevami.

Tud moj satus je zaskrbljujoč, končano imam sredjo šolo, sem zaposlen določen čas, zraven si pa še plačujem še izreden študij, poleg tega posedujem avto, ki je obvezen za opravljanje dela, ki ga opravljam, pa da ne boš mislu da mam plačo ful neki (70 K ).

Doma plačam na mesec eno položnico, in tako mi ostane cca 10 k sit za lastne potrebe za CEL mesec, kje je šele to da bi si kej za oblešt kupu al pa kej...

Mislim sama filozofija države je čist u ku&%# in čisto zgrešena do podna. Slovenija je od takrat, ko je začela s svojo tranzicijo, začela intenzivno uvajati ameriški način kapitalizacije, kar pomeni polarizacijo in neusmiljen propad malih ljudi. Vse bolj je očitno da prihaja do polarizacije slojev, tko da počas ne bo več srednjega sloja ljudi, ampak bodo samo bajno bogati in pa ljudje ki bodo komaj shajali iz meseca v mesec. Pri vsem tem se slovenci čudimo da nam nataliteta upada in da se slovenski folk stara? Tako kot si rekel, imeti otroka pomeni imeti jamo v katero mečeš denar (pa to ni slab prizvok), ampak kje dobiti ta denar?

Men je vse čedalje bolj glupo v tej državi, če kmalu ne bo poskrbela za kakšno konkretno zadevo v tej smeri, zna bit zlo morbidno...;((;((
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

gkovac ::

jah... nimas kej... lahko samo upamo da bo boljs... ampak zaenkrat ne kaze lih tako...

kar se pa tice otrok bogatih... moja familija zivi... nekje povprecno... kaj bi sele bilo ce bi bil kdo od mojih nezaposlen... sploh ne upam pomislit

lp,SuLc

P.S.
Pa nisi edini k joka... 1/3 moje place je sla za poloznice.. s tem, da mi ni treba placevat stroskov doma... kaj bi sele blo ce bi jih moral
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Medved ::

nikoli nisem maral take politike, pa ne zato, ker jaz ne morem (ne znam obogatet). Všeč mi je Danski, Nizozemski in podoben sistem, malo to poznam - sm biu gor, pa tud neki prečitu o njihovem sistemu. Kot vidite po TV je velik folka proti sedanji ameriški politiki in nasploh proti takmu krutmu sistemu (ZDA sistem je nehuman, nečloveški to je dejstvo, mi vidmo samo lepe stvari od daleč):\
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Thomas ::

Kot je reku Ronnie (Reagan - that wonnerful president):

Ko Evropejec vidi lastnika novega mercedesa, se najprej vpraša, 'Koga izkorišča ta kapitalistična svinja?' Ko pa istega vidi Američan, se najprej vpraša, kako bi tudi on sam prišel do take opreme.

Stanovanja so draga ja - pomeni - pametno je začet jih gradit in prodajat!

Treba bit optimist in misliti pozitivno!

No, vsaj določen procent takih mora bit v družbi, če hočemo met napredek.

Po letu 1945 so pri nas precej tega sloja 'poraziral'. Zdej se počas kreira nov/star.

Prepočas?


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Medved ::

kokr jz vidim v firmi so to isti ljudje kot so bili, pa tud drugje. Bivši direktorji so zdej lastniki in meneđerji v večini državnih firm (bivših) - mi smo dubli certifikate, ki so propadli večinoma. Stvar je pokradena, tko da mislim da to ni OK (kraja). Kr poglej Kučan je biu glavni v KPS CK, zdej je tud glavni. Jankovič isto v merkatorju, zidar v sct itd itd. Tko da ne vem, če je to isto kot v Ameriki. Bivši komunisti so zdej kapitalisti in hodjo v cerkev in k papežu hahahaha - tko je to.:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

gkovac ::

Thomas: stanovanja so draga... bodi optimist


uf! draga ja! mi lahko kdo pove kje je logika da so v Ljubljani stanovanja drazja kot na Dunaju ali v Londonu?? Zdej mi pa povej kaksem optimist si in kako bos zivel z 90.000 SIT place

Pravijo da bo zdej k bo sprejet zakon o nepremicninah boljs in da bo cena stanovanj padla... i don't think so! primer: recimo vem, da se nad Filipovim dvorcem (Tromostovje) prodaja stanovanje (direkt nad Versaccejevo trgovino)... cena? sitnica! 700.000 DEM... Halo? Bing??

HA!!!! veste kaksno bajto mam jest za ta denar? pa se to mi nej kdo pove... kako hudica pridet do 700.000 DEM z 90K sit na mesec place??... krast? no ja no...

kar se pa tice komunizma in kapitalizma Medved... jest pravim samo nekaj... Kucan je car... pravzaprav je on edini k ga jest poznam od politikov k je sposoben bit dober predsednik... Jankovic je pa car... za moje pojme je on najbolj sposoben manager v Sloveniji in tut v Evropi po moje nima prov velike konkurence... sevede je pa Zidar popolnoma druga zgodba

lastninjenje je bla velika priloznost za ljudi na vodilnih polozajih, da so si prigrebli ogromne vsote denarja al pa delezev v firmi... to nekak ni vredu... certifikate smo pa res dobil... in morm rect, da sem dobil zanj zelo zelo solidno ceno :D

Cerkev in vracanje gozdov?? hmmm... sramota... to je stvar k bi jo mogl dat na referendum... pa bomo vidl kolk bi cerkev res dobila potem

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Yohan del Sud ::

Jah najlaži je bit pesimist pa jambrat. Bod vsaj cinik, boš imel več od tega. To kar si povedal je povsem splošen primer za katerim trpi lahko rečem relativna večina naše generacije. Tako moram rečt, da si me popolnoma opisal takega kot sem bil v tvojih letih pred tremi leti + to da sem bil še zapit. Danes sicer ni gromozansko bolje vendar verjemi mi v tem času se je obrnilo marsikaj na bolje ne da bi se ne vem kako (šestnajst ur na dan se matrat pa to) trudil. Po sili razmer sem postal s.p., četudi sedaj vedno poln keša mi ne ostane dosti več denarja kot tebi (ene 50000 - 80000 sit), in bi kratkoročno zagotovo propadel če ne bi živel pri starših. Eh. Malo lažje pa le diham. In avto imam samo za delo in za ob nedeljah. S kolesom napravim letno več km kot z avtom. Je precej manj stresno. 8-)

Torej moj nasvet: take it easy, let it live and let it die. Nihče se ne bo trudil na mesto tebe, vendar ne delaj nič na silo. Išči priložnosti, če se ti ne da, naj one poiščejo tebe samo na pravo mesto se postavi (na ogel pod rdečo luč v štrumpantlnih npr.) >:D

Medved ::

jebiga sulc ti hvališ našo vlado v bistvu je pa ona privedla do tega stanja kakršno je hmmm, ne vem kaj naj rečem. To so bili bivši komunisti ki so nas prpelal pač kam so nas in zdej nas že spet peljejo svojo pot. Ne vem kaj naj ti rečem, ti jim verjameš se zdej (to je tvoja demokratična pravica). Samo kokr jz poznam te stare se ne spreminjajo verjem mi (tako kot moj fotr, na zunaj že, znotri pa ne). Volk dlako menja - čudi pa ne - to je znano. Jaz jim ne vrjamem. 50 let so uničeval in kradl zdej pa so drugačni hehehe, pravljica hehe>:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Jeronimo ::

Žalostna tema, zelo žalostna.

Zelo neperspektivno za mlade ljudi, ki nimajo podpore staršev. Zares žalostno.

Stanovanja v Lj. so med dražjimi na svetu to je res, vendar je pa tudi res da gres lahko par km ven iz lj kjer pade cena za približno 1/4, če pa greš še bolj ven pa za 1/2. Imam ene par prijateljev ki se vozijo v Lj. iz Vrhnike, Logatca , Višnje gore .. in podobno, ker so dobili stanovanja tam mnogo ceneje.

Je pa situacija v Slo zelo zaskrbljujoča.
Plače so nizke, cene pa podobne Evropskim, ali pa še višje, zato pa hodimo kupovati v Italijo in Avstrijo.

Medved: plače državnih uslužbencev so v povprečju nizke. V drugi temi sem omenil prav ta problem. Majhne plače v državni upravi - nesposobni ljudje, ki jo prejemajo. Vsak, ki bo kazal malo več entuzijazma za delat bo šel v gospodarstvo. Sposobne v državni upravi pa rabimo. Proračun je "težek" prtibližno 1.200.000.000,00 SIT in predstavljaj si nesposobne ljudi, ki ga porabijo. No so tudi izjeme pri plačah. Solidne plače imajo svetovalci vlade, ter državni podsekretarji in seveda funkcionarji - direktorji in namestniki direktorjev, državni sekretarji ...

Ta tema me spominja na naslov filma : As good as it gets (Nikoli ne bo bolje). :D
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Thomas ::

Sulc


  • Kučan je car


  • Jankovic je pa car


  • mi lahko kdo pove kje je logika da so v ljubljani stanovanja drazja kot na Dunaju




A si predstavljaš Sulc, kolk bi bla šele dražja, če ta dva ne bla taka carja?!

:P:)):D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

JurijTurnsek ::

Res je stanje (predvsem finančno) mladih v SLO res zelo žalostno, pa čeprav nism se star 20(štejem jih 14), pa imam občutek, da je z mojimi leti čas, da me začne moja prihodnost(in me!). Letos bom vstopil v gimnazijo-- imel bom prelepo izobrazbo, kar pa v mojem mestu ne pomeni največ, ker se ne iščejo neki pametnjakoviči, ampak natakarji(tisti morjo kej znat) in natakarce(tiste morjo met pa postavo in joške). Po štirih letih jebanja v gimn ne bom praktično nič, pol mi pa še študij ostane...
http://www.slatnaskejta.com

Daedalus ::

Ziher življenje ni rožnato, sam malo dela pa manj jamranja pa bo tud bolš, se vam ne zdi? Sam grem letos študirat v Lj, doma mam brata v srednji šoli, fotr na borzi, mama pa tud ni poslanka, da bi zaslužla pol miljona. Sam si bom našel delo, ko bom enkrat v Lj, pa bomo že nekak. Sam jamrat pa ne mislim...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Medved ::

vse slabš bo vam povem, v evropski skupnosti nas bojo dokončno odrl, veste kolk stane Bruselj??? pa Nato?? hehe - reveži bomo, ena sama birokratska država, brez gospodarstva (kot sm že večkrat citiru mojga Cankarja - HLAPCI)>:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

gkovac ::

Thomas :D Glej... Kucan ima zelo zelo majhen vpliv na to kar se dogaja v nasi preljubi Sloveniji... v glavnem je on bolj lutka kot pa neka mocna politicna osebnost (v tem smislu, da ima drzavo pod nadzorom, kot recimo predsednik ZDA), kar se pa tice Jankovica... po moje bi vsi velik bolj zivel ce bi mel vec takih ljudi kot je Jankovic... poglej kaj je cloven naredu z Mercatorjem...

drugac pa... folk! jest ne jamram! nikakor... ne gre mi tolk slabo ampak vseen... prej opozarjam na vse skupaj, kot pa da bi jamral... zavedam se da pri nas obstaja ogromno ljudi in druzin ki jim gre veliko veliko slabse kot pa men in mojim doma...

kar se pa tice cinizma... kolegi so mi ze pra let nazaj rekl, da vecjega cinika kot sem jest ne poznajo... mogoce sem se v tem casu spremanil in nisem vec tak... mogoce pa tut ne...

sicer pa... kot pravi Murphy: "Smile... tomorrow will be worse!"

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Medved ::

sociala in zdravstvo sta na psu - bolš da ne zboliš ti rečem, ker boš poginu k ''pes'', če nimaš vez in zvez, pustijo te na hodniku>:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

gkovac ::

Medved.... dej ne seri no! ne kvasi neumnosti!

je res da cakas k zvau(tm) ampak to ne pomen da te pustijo na hodniku...

je pa res, da smo v casih komunizma imeli zdravstvo k je vsaj za nas funkcioniralo precej boljs... ampak a se kdo spomni kolk casa smo moral takrat cakat?? jest sem mel cakalne dobe za zobarja 6 mescov!!!!! in kje je tuki logika?

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Medved ::

Sulc mam izkušnje, sm mel fotra na onkološkem (je že umru), tam so nagomilan v sobah, sestre te ne jebejo, en kup dnarja sm zmetu za majhna podkupovanja itd itd. To je trajal cca 6 mesecev dokler revež ni umru. Zelo zelo bedno ti povem. Sicer so vse te stvari že ble na TV večkrat. Mislu sm na resne bolezni, ne gripa pa tak sranje. Poglej sam en aparat je za srčne strdke pa še ta pokvarjen ??!!, kaj pa dilaliza -ni mašin čakaš na prostor dokler ne guzneš itd itd da ne govorim>:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Jeronimo ::

Sulc:
1. Kučan obvlada večino politikov. In če misliš, da on nima vpliva, se hudo motiš. Če kdo kaj obvlada v Slo je to Kučan. Res je da njegova predsedniška funkcija nima tolikšnega vpliva kor v ZDA, ker imamo mi parlamentarni sistem, vendar je Kučan velika siva eminenca, proti kateri se ne govori in ki vleče vse večje poteze.
2. Če bi imale Slo več takih ljudi kot je Jankovič, bi šla že zdavnaj rakom žvižgat. Merkator je v dolgovih do ušes. Na vzven se kažejo kot močni, na vznoter so podprti s trskami. Da ne govorim o izkoriščanju delovne sile - o tem sem že povedal v topicu o delevnem času trgovin.

Medved: situacija na onkološkem je še slabša kot si jo ti vedel.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

gkovac ::

No... pa se jest povem eno zgodbo o Klinicnem cnetru... najprej pa Medved... moje sozalje za tvojega oceta... jest sem mel vec srece...

2 leti nazaj je mel moj oce infarkt... k sem zvedu sem valda takoj letu v KC in ko pridem do unega tipa k sedi v akvariju na sredi KC ga vprasam kje je moj oce... povem podatke, kdaj nej bi ga pripeljal... tip se pa hladno mrtvo obrne okol in rece da ne ve in da tuki nimam kej iskat...

to je blo pa to! samo to sem se caku... nisem vedu a je fotr ziv al mrtu, kako mu je, kaj mu je... udarim po sipi da se je cel akvarij kr stresel se zaderem k zvau(tm) in revez pride ven cist bled, me kao neki miri pol pa prav da nej grem za njim... no... pol mi je nekak ratal da sem prisel do fotra na intenzivni negi...

kriza! intenzivna nega je neki nejhujsga kar sem kdaj vidu... sicer ni blo natrpan, ampak k vidis narod tam.. groza! Zaposleni so bli do mene prijazni... in tut fotr je reku da z njimi ni mel nobenih problemov.. ampak razmere so pa grozne...

zaposleni tam se mi kar mal smiljo... skos delat v takih razmerah in gledat uboge ljudi kako se borijo za zivljenje..

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

ABX ::

Problem je v temu da gledate preveč Tv-ja in hočete vse.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jeronimo ::

Ja zdravstveno opremo imamo rez 10 let za časom.
Pa kaj pol. Mamo pa zato avtocestni križ, pa morje bomo zdej dobil, pa v NATO bomo šli in v evropo, pa luksuzne protokolarne objekte mamo... pa kdo rabi po vsem tem še ljudi ?? :O
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

rooster ::

Moj kolega je imel hudo nesrečo z motorjem, in NISO ga prišli iskat s helikopterjem za v klinični, dok ni njegov oče prinesel ene pet jurju mark za plačat prevoz.
(Tuki bi bilo napisanih nekaj besed vrednih cenzure)

Misel dneva:
V Sloveniji ti je zelo lepo, če kradeš, lažeš in imaš čisto vest.
A s ti tut not padu?

hanuman ::

Eh, zakaj bi zdej jamru, kaj bom pa pol delu k bo se slabs.
Quake or be Quaked


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Age of Mythology

Oddelek: Igre
412342 (1892) Crazy Frog
»

Cvetje v vrtovih, Cerkev v gozdovih

Oddelek: Loža
271723 (1099) OrlyTM
»

Pomoc pri strani - povejte posteno

Oddelek: Omrežja in internet
241399 (1066) poweroff
»

V KC "crknil" aparat za odkrivanje/odpravo krvnih strdkov

Oddelek: Loža
201465 (1268) Tomi
»

mogoce neumno vprasanje... ampak

Oddelek: Slo-Tech
261282 (936) tejo

Več podobnih tem