» »

Age of Mythology

Age of Mythology

gkovac ::

Fantje....

za vse nas navdusence nad Age of Empires in njenimi nadaljevanji v Ensemble Studios pripravljajo novo zadevo imenovano Age of Mythology.... tukaj si poglejte screenshote... pa tut kaksen komentar nebi skodoval

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Flash2000 ::

NICE... to bo ena najboljših iger vseh časov :D

zile ::

Vse igre iz serije Age of Empires so najboljše realnočasovne strategije glede igralnosti (za enega igralca in "multiplayer" način igranja), zvoka, grafiče podobe celotne igre (enote, zgradbe,itd.), igralnega vmesnika, itd., vsaj zame.:D
Kar se tiče nove prihajajoče igre imam zaenkrat samo en pomislek. Namreč samo trije "narodi", kar vsekakor zelo spominja na legendarni Starcraft, ki pa je še vedno zelo priljubljena igra, v to ne dvomim.
Počakajmo in bomo videli :))
LP

gkovac ::

No... samo 3 narodi bi lahko res bli problem... se posebi ker sem navajen na AoE: TC...

TC pa je vsaj po moje najboljsa igra kar sem jih kdaj spilu... upam pa, da se bom ob izidu AoM premislu :)

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

luni ::

Hm ne vem, mene pa AoE nikoli ni pritegnila... V primerjavi s StarCraftom je prav nezanimiva :\
Artificial Intelligentia

Simko ::

huh...komaj čakam :c) sLikice so lepe, sicer malo trikotnikaste, ampak okej.
Age of empires 2? Rulajo.Starcrafta moram pa probati , vsi pravijo, da je dober...

zile ::

Jah slikce so malo tikotne zato ker je pač še zelo v beta fazi. Se še spomn kako je zgledala Age of Empires2 v beta fazi v primerjavi s finalno verzijo. Kot noč in dan skratka.
Sicer je pa v testiranju beta patch, (konec testiranja bo 1.julija), ki bo poleg mnogih izboljšav omogočila t.i. turbo mode igranje (2,5x hitreje od normalnega), kar bo zelo podobno igranju Starcrafta, kjer je bila igralnost zelo "hitra".
LINK do beta patcha.
LP

Morpheus ::

Sam neki, pr Age of empires k je blo "velik narodov" se pač more povedat da so se u resnic res razlikoval samo 3-4 narodi...
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

element ::

Sm vidu screenšote. Sploh bo špil carski (upam)! Drugač, pa si preberte v Jokerju raport z E3ja, so taki špili za letos in pa drug let napovedan, da se še zdej utapljam u lastni slini! 8-O Letos bo zihr eno NAJBOLJŠIH igračkarskih let! :D:D KOMI ČAKAM!!! :D

_Mortal_ ::

Strički so slabo narjeni;((

frudi ::

Morpheus, mi je zelo žal, ampak če se ti zdi, da so se v Age of Empires samo 3-4 civilizacije razlikovale med sabo, potem veš zelo malo o tej igri. med vsemi civilizacijami so bile dovolj velike razlike, da je izkušen igralec vedel, da se z vsako civilizacijo igra nekoliko (pravzaprav precej, včasih tudi povsem) drugače.
za mene je do sedaj Age of Empires II (+dodatek seveda) vrhunec razvoja realnočasovnih strategij; govorim o multiplayer načinu seveda, singleplayer je itak samo za ogrevanje :)
upam, da bo Age of Mithology to spremenila...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Vuco ::

Strateski spili so itq najbolsi, AoE je pa klasa zase, komi cakam Age of Mithology, to bom spet presedel za compicem :)

zile ::

Frundi: točn tko
Morpheus: nisi ga dost preigral najbrž, če tako sklepaš glede narodov.

Vsi ki pa še igrate The Conquerors, chech this out :))
LP

gkovac ::

zile....

dobr spil sva mela v petek... cestitam ob dobri igri (ceprav si mel v drugo mal prevec srece :D

se vidmo se pri igranju AoK:TC pol pa sevede tut ob AoM

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

morphling1 ::

No ja glede srece, sem gledal vajin save , ni kaj oba ful razturata, naslednic pejta na fast, kot midva z Ziletom, ki me zaenkrat se vedno povozi, zanima me kak bo potem rezultat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

gkovac ::

fast se ne igra... se posebi ne na random map... no vsaj jest ne igram na fast ker se mi zdi brezveze... ze tko je prevec stvari na katere mors mislt, pol pa se fast :)))

kar se pa srece tice: sreco je mel v drugem spilu k sva mela bedno mapo... pa se jest sem delu totalno zacetniske napake...

ne recem da ne igra dobr, pravim samo to, da sodec po prvi igri bi ga mogu premagat na vseh mapah...

zile... HOCEM SE EN SPIL!!!!!

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

zile ::

SuLc, bova šla še, 100%.
Men se pa na normal zdi brezveze, k ne morem tolk počas mislit :D, pa da ne boš narobe zastopu.
Že od samega začetka igram na fast in ko sem igral na normal sploh nisem vedu kva morm delat .:\
Kr neki, K bi u prve igral ej. Sem gldeu replay pa me je na rt vrglo.
Kot newbie :D, you know what I mean.

zile ::

A ja pa še neki sem pozabu.
V patchu k pride 1 julija, bo popravek glede te mape The unknown. :D
Ne bo se več zgodilo da bo igralec obkrožen z gozdom in da bo začel igro na ledu. :D

element ::

zile, a si ti mogoče že kdaj opazu popravi nad svojim postom?, ker to kar si ti naredu je nabijanje zvezdic! ;(

morphling1 ::

Ej, ne ti Ziletu o nabijanju zvezdic, pac se ni opazil opcije popravi, ampak to se da tudi drugace povedat, za razliko od lepega stevila folka na tem forumu ,ki se mora oglasat na skoraj vsak post pa ceprav nima nic pametnega za povedat, ker si to bil pac ti Pelcijan leti ti nate in na vse ostale , ki smetijo forum z brezveznimi odgovori iz dolgcasa , za ta namen naj bi bila loza a ne.Pa brez zamere
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frudi ::

SuLc, SuLc... a zgubil si?
sem pa mislil, da si že nadrkan do amena, pa da tam experte z mfo-ja razsuješ :D:D

za kake bodoče gejme lahko tud na mene računate; mogoče se nas najde tud za kaki 2v2 al pa več.
sicer že lep čas nisem resno igral, ampak ko ta thread berem, se mi ful lušta spet igrat (damn, i sound like a cured addict :D)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

zile ::

hehe, rulz ej
Že vidm naslov: zile, morphling1 vs SuLc, Frudi :D
em aj rajt.

gkovac ::

zile... ce bos spilu prot men pa frudiju si naj#$%& :D

frudi je namrec prvi in edini ki ga nisem uspel nikol premagat (res pa je, da sva igrala samo en 3krat)

frudi: zgubil sem RRII mapo... kretenska postavitev k sva bla oba oba obdana z gozdom in mi sploh ni ratal da bi ven prsu en lep cas.... drugac pa vprasi zileta kako je blo na RM :)

experte iz MFO-ja pa itak tepem za salo... lih zanc sem igral prot Aresu :)

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

zile ::

Hehe, vem ja da bova naje$#%&, ampak važn je fight :D
frudi-ju sem pa itaq že poslal oba replaya, tko da po moje že gleda, pa se smeji zraven, k una mapa je bla pa rews krneki, sam sem se jst mal bolj znajdu :D
lp

frudi ::

sem si pogledal ta vajina gejma... kak sem se režal, ko sem ono mapo vido... huuuudooo!! :))) sam tam je SuLc še bolj najebal, še ovc ni mel znotraj gozda; pol si je pa še mill postavil tam, kjer je bil gozd najtanjši namesto lumber campa :) dobro da zdaj vem, da te mape ni zdravo igrat...

sedaj pa še čas za par nasvetov (če že nisem v dobri igralni formi, pa vsaj teorijo še vedno obvladam :)):
SuLc - ko igraš z mayi, je prva stvar, ki jo nardiš, da researchaš loom, ne pa queuat villijev.
zile - ko igraš proti mayu, ne delat archerjev, še manj pa spearmene :)
tak, morm se malo pametnega delat :)

hm, SuLc, a proti Aresu si špilal? če se prav spomnim, je to Stalin, right? in kak je šlo?
jaz sem do zdaj sam enkrat proti takim psihičem špilal - sma z nitamom iskala 2v2, pa sta prišla Apollo pa Osiris zravn... it wasn't even funny, kak sma zgubla... :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

zile ::

Ma Mayi so pain in the A$$ ej, sploh pa
aargh sovražm eagle warriorje :))
frudi:še kakšen nasvet bo dobrodešel :))

lp

Simko ::

Mimogrede: kako se lotite (elite) long bowmanov? Moj brat izbere vedno Britons-e in si naredi celo armado teh plus tiste pikemane al kaj so že (spircemani?) od zadaj pa nekaj tebuchetov....ne morem mu nič no....

frudi ::

Simko - uporabi eno od teh civilizacij: goti, maji, azteki.
goti majo huskarle, ki razsujejo vsakovrstne archerje da je kr hudo. majo namreč 10 pierce armorja in bonus proti archerjem. 10 elitnih huskarlov lahko pokolje 40 elitnih longbowov, ne da bi en huskarl umrl!!
maji imajo eagle warriorje, ki imajo 8 pierce armorja in so zelo hitri, tako da dobesedno masakrirajo archerje vseh vrst (ne tako hudo kot huskarli, ampak ne zaostajajo dosti), poleg tega so majski eagli še posebej vzdržljivi (100 hit points). ne smeš pa pozabit tudi na plumbed archerje, ki so proti enakemu številu longbowov bistveno boljši.
ostanejo še azteki, ki pa jih omenjam izključno zaradi eagle warriorjev. njihovi imajo sicer samo 60 hit points, ampak ob 8 pierce armorja in močnem napadu (azteški unique technology) so vseeno izredno učinkoviti proti archerjem.

no, lahko bi omenil še korejce - njihovi super-onagerji in war wagoni so v vsaki situaciji izredno težko premagljivi in tudi longbowi so brez moči...

ostane ti še taktika - pump elite skirmishers like there's no tomorrow :). ampak to zahteva res dobro organizirano ekonomijo (ogromno lesa in fooda), ker pumpat skirmisherje iz ene 10+ archery rangov pač stane. ampak ker longbowi prihajajo le iz gradov, ki pa jih ima on verjetno bistveno manj kot pa ti archery rangov (če temu ni tako, potem imaš premalo archery rangov :), lahko upaš, da boš prevesil tehtnico na svojo stran...

aja, pa ne smemo pozabit najbolj 'lame' opcije - fight fire with fire... tudi ti lahko izbereš britonce :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Simko ::

ej frudi....hvala :c)

SAmo veš kaj je finta(spet zgubil)....da je AI v tej igri tak zabit, da glava peče! Moji huskarli nori se odpravijo na konjenico namesto na archerje....glupo no..al pa zdaj, ko sma igrala...on ma slone, jaz ful pehote....oba imama tudi lokostrelce..in lej ti to zdaj: vsa moja pehota(spikemani...mislim, da se jim tako reče....to so tisti, ki majo bonus proti slonomm) napda arčerje..in seveda preden pride tja jo sloni že pohodijo..namesto,d abi šla na slone....bah.....umetna inteligenca je rez nizko no...
Lahko noč

gkovac ::

Frudi... ja prot aresu sem igral... in to je bivsi NoX_Stalin... prvak v ROR ce se ne motim...

pozabu sem pa povedat se o enmu strokovnemu porazu k sem ga dozivel... baltic mapa, en od SHS klanovcev :D mel je smurf ime in mi ni hotu povedat kdo je... no pol na koncu sem zvedu da sem zgubil prot SHS_Disciple ... hehehe... matr sem bil revez

frudi: mi posljes game k sta ga igrala prot osirisu in se onmu??

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

jakinj ::

Katera rasa(enota) je nauspešnejša proti slonom?
To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

gkovac ::

kerakoli rasa je uspesna proti slonom... kar se pa tice enote pa je to Pikeman ozizoma njegov upgrade, helbardier...

res pa je, da bos za enega slona rabil recimo 3 helbe... ampak se zmeri si v veliki prednosti, ker je slon FUL drag, helbi so pa relativno poceni enota

lp,SuLc
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

frudi ::

sloni? SLONI? samo trenutek, da zaobjamem to misel...
sloni? kdo hudiča pa uporablja slone?? :D:D:D
ok, sej se zajebavam, ampak na splošno med boljšimi igralci velja, da so sloni zguba dnarja, saj so dragi ko hudič, jih pa razsujejo neki bogi halberdirji, ki so praktično đabe. oz. kar je še huje, sloni so zlo dovzetni za konvertanje in če ma nasprotnik pripravljenih par monkov, se ti samobraneči-rami kaj hitro obrnejo proti tebi.
kot že rečeno, najboljša enota proti slonom so halberdirji, najboljša civilizacija pa verjetno japonci, ker imajo pač najboljše halberdirje...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Simko ::

hehe...jah saj vem..sloni niso najbolše..ampak tisto ni bil pojnt, pojnt je, da so moji ludeki laufali brezglavo okrog njih in hoteli napasti archerje...saks....

No v glavnem ...našel sem mojo civilizacijo...maji :c) Rulajo.

zile ::

Ok folks, nov offical patch za The Conquerors je izšel
Patch 1.0b se nahaja tukej.
Opis popravkov pa tukaj.
SuLc:
-The Unknown map no longer starts players surrounded by wood. This map was also revised with many small adjustments to resources, relics, and terrain. :D

Simko ::

zile...sem ga dol potegnil, instaliral, lahko grem v sobe, ampak ko pridem v igro, mi pise, da imam verzijo 1.0 in ne morem igrati...probam reinstalirati patch....mi rece, da ga ze imam instaliranega....mislim: kaj?!

zile ::

Simko: tukaj si potegen dol readmeX a1.rtf, pa pejt točn po postopku in more delat.

Simko ::

a bi lahko bilo narobe to, ker igre nisem kupil v trgovini? ;)

pixma ::

Alo! Mene pa zanima kako bi lahko igral Age of Mythology preko interneta. Sem že poskusil tako, da je eden server ta drugi pa vpiše negov IP pa se ni odneslo.

Kaj je narobe, bi mi lahko opisali kako narediti server in kako se pridružiti igri. Hvala že v naprej.
Pomoč je vedno dobrodošla

Crazy Frog ::

jaz sem že špili na netu čist nč posebnega
:\

pixma ::

Kako pa si vse to naštimo, da ti je šlo?
Ali imaš original kupljeno igro?
Če bi zrihtal, da bi men šlo bi se lahko pomerla!! KAJ PRAVIŠ!
Pomoč je vedno dobrodošla

Crazy Frog ::

ja origina mam ampak se ne spomnem kako sem to vse poštimal(ker je to dlo že dolg nazaj aveš):| aja pa nevem če jo mam še instalirano drugače pa bi lahko mogoče, no NEVEM!:D

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Turnir v AOK:TC 28.6.2003 V Koloseju! (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
593575 (2648) Loge
»

AoM končno!!!

Oddelek: Igre
151666 (1291) MadMicka
»

Lestvica naj iger - !! -

Oddelek: Igre
121743 (1539) jakinj
»

Par dobrih iger...

Oddelek: Igre
252145 (1754) OldSkul
»

turnir v AoK:TC - nagrada $50.000

Oddelek: Igre
61060 (965) zile

Več podobnih tem