» »

Microsoftov 3D GUI

Microsoftov 3D GUI

Jaz - Verjamem, da ste že vsi pošteno naveličani Microsoftovega 2D uporabniškega vmesnika, ki se praktično ni spremenil od prvih zametkov Windowsov. O tem priča tudi popularnost raznih skinov za namizje, kot so Windows Blinds in podobni. No, M$jev razvojni team že nekaj časa dela na popolnoma 3D uporabniškem vmesniku, njihovo vizijo le-tega pa si lahko ogledate tukaj. Upam, da se bo zadeva do uporabe ošteno spremenila, saj sedaj izgleda kot nekakšen Duke Nukem 3D [>:D]. Thnx, JLP!

8 komentarjev

andrej ::

ze samo, da je to research pove veliko... predno to pride v izdelke se gre skozi marketing:D

frudi ::

no ja, jaz se 2D vmesnika še nisem naveličal. :P
oziroma, ne vidim, kako bi lahko 3D vmesnik bil bolj funkcionalen, prej ravno nasprotno - zdi se mi po nepotrebnem nepregleden.
sicer pa, mogoče jim pa še res uspe nardit nekaj uporabnega... bomo vidli

NiggerBob ::

...podobno, kot bi dal za ozadje sliko pisarne, potem pa razmestil ikonice po zidovih:D

Znida ::

zakaj kar Quake-a 3 ne predelajo, bo vsaj dobro zgledalo. :)

frudi ::

in pol boš v tem q3 operacijskem sistemu htel zagnat pravi q3 pa ti bo reklo: "insufficient resources to run selected application. please shut down operating system first" >:D>:D

Senitel ::

No moje mnenje pa je, da bi blo najbolš nardit cel GUI, tko kot so kakšni GUI-ji v igrah. Sicer ne tko "drastično" mahnen na kakšne igre, ampak še vseeno 3D. Pa mal polprosojnosti, pa da daš za ozadje eno 3D animacijo :D... Aja pa do še zmerej bi lahko pognal Quake 3, ker se mora ko zaženeš OpenGL ali Direct3D itak vsa video memorija "flush"-at tko, da edin problem bi bil: "3D Accelerator reqired to instal OS"...>:D

JLP ::

Ja men se takle 3D GUI zdi čist nepotreben bloat. Sploh pa res ne vem koko je lohka 3D na 2D monitorju bl pregleden. Mogoče bi blo to res če bi kašna 3D očala uporablov. Sam na monitorju je pa dovel 2D.

DarkWIng ::

no samo upam da bo tole tud kaml v resnici ugrajen v winse... 2D GUI je res ze tolk stara fora (da o unih kretenih ki uporabljajo textovni način sploh ne omenjam) da je nekej takega res potrebno... sicer bi sel lohka zgledval mal po UT al pa DooM3 amapk kar kol bo bo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Sets prinaša zavihke v operacijski sistem

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
248048 (5439) noraguta
»

Windows 8: Aero je mrtev, naj živi Metro (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20445775 (34838) Icematxyz
»

Spremembe v uporabniškem vmesniku Windows 8 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17144303 (37360) Jst
»

Apple WWDC: OS X Lion (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7923087 (20511) MrStein
»

Internet Explorer 9 Beta dobila datum izida

Oddelek: Novice / Brskalniki
378633 (6832) Jst

Več podobnih tem