» »

DVD-je bomo zapisovali še hitreje

DVD-je bomo zapisovali še hitreje

InfoWorld -

Po poročanju Infoworld so pri Mitsubishiju razvili nov, še močnejši polprevodniški laser, ki naj bi omogočil zapisovanje DVD ploščkov pri 16x hitrosti. Navadnim smrtnikom bo dostopen predvidoma leta 2004. Poglejmo tehnikalije.

Laser bo deloval z močjo 200 miliwattov, kar je dvakrat močneje kot sedanji DVD zapisovalniki (4x), pravi tokyska tovarna. Vsako povečanje moči pa, jasno, zahteva tudi kvalitetnejše medije. Če se ozremo v preteklost; prvi DVD laserji so delovali s 50 mW, nato 70, 140 vse do 200 mW v letu 2004.

Še podatek za vse, ki niste najbolj vešči klasificiranje DVD pogonov glede na hitrost; DVD-zapisovalnik 16x hitrosti piše s konstanto hitrostjo 176 Mbps, kar pomeni, da zapiše poln (4.7 GB) medij v slabih štirih minutah. Mljask!

3 komentarji

BaRtMaN ::

176 Mb/s = 22 MB/s! Woohoo!

*TV* ::

em... s kako hitrostjo pa delajo danasnji navadni IDE diski? A sploh se folgajo tako hitrost al je treba met kak SCSI dive?

DeLonghi ::

Najvecjo hitrost na IDE disku (prenos med dvema diskoma) sem videl ravno en teden nazaj...in sicer med 40gb maxtorjem, ki je bil v USB 2.0 ext. ohisju povezan z mojo masino na USB 2.0...STABILNO sem prenašal non-stop cirka 20 minut s hitrostjo 28 megaBytov/sec!
To je navisja stabilna (torej stalna, brez padanja in narascanja) hitrost, ki sem jo dosegel in videl lastnorocno!

Drugace so interne hitrosti okoli 15-20 mega med dvema diskoma in na zalost tudi velika nihanja in stekstek masinerije!

Tole zapisovnaje na DVDju z 16x so trenutno lahko le fantastika, ker nobeden PC z internimi IDE diski ni zmozen dati STALNE hitrosti 22 mega/sec - mogoce okoli 15, vec ne...
ampak leta 2004 bo pa druga zgodba - SATA diskovje, hitrejsi prenosi, hitreje plate inu CPUji
..................................
Zbogom in hvala za vse ribe

D.A.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvaliteta CD-R medijev

Oddelek: Pomoč in nasveti
162544 (2005) hojnikb
»

500 GB na ploščkih v velikosti DVDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
536758 (4643) darkolord
»

dvd snemalnik

Oddelek: Kaj kupiti
212286 (1784) Dr_M
»

Philipsov najhitrejši DVD zapisovalnik

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
142656 (2656) Byla
»

DVD-RW

Oddelek: Kaj kupiti
171284 (1035) Border

Več podobnih tem