» »

Zadnja riba Adamsa Douglasa

Zadnja riba Adamsa Douglasa

Slashdot - Za vse Adamsove fane. Kljub temu, da je rekel zbogom in, da se je zahvalil za vse ribe (slava mu!), vse kaže, da bo posthumno izšla njegova poslednja stvaritev. Na njegovem računalniku naj bi našli razne datoteke, ki predstavljajo šesti del triologije štoparskega vodnika. Knjiga je nastajala 11 let in na disku so našli nešteto njenih različic. Pisatelj nikoli ni bil zadovoljen s svojim delom, zato je ni hotel izdati.
Knjiga bo sicer urejena, a ne bo dokončana. Luč sveta bo ugledala znotraj celovite zbirke avtorjevih del, med katerimi bo kar nekaj še neobjavljenih. Izid je napovedan za mesec maj, naslov šestega dela vodnika pa bo "Losos dvoma" (Salmon of doubt).

Mimogrede, bi se vam zdelo fer, da vam brskajo po računalniku, ko umrete?

11 komentarjev

darh ::

odgovor na zadnje uprasanje.... NOT !

Marjan ::

Odgovor na zadnje vprasanje: Nič se nam ne bi zdelo, ker bi bli mrtvi.

lol >:D:))

Neo32 ::

When I die the message will appear:

!!!This disk will self destroy in 20 seconds!!!

quit Y/N

PS: sam tipkovnco bom pa jest s sabo uzel!:D

BigFoot ::

bom pa jest drugo notr utaknu :D

DeLonghi ::

Vidi kdo ironijo oz. dvoumnost v naslovu?8-)

Eschelon ::

Če ne bi bilo ironije, ne bi bil Adams :).
Kar se afterlife-privata tiče - očitno ni imel Adams nič proti, ker bi sicer najbrž kaj takega preprečil v naprej - pameten je bil za to čisto dovolj :
biografija
Čisto osebno sem pa vesel. Me firbec matra, kaj je v knjigi.
Pa zase bi bil tudi vesel, če bi koga zanimalo, kaj sem jaz napisal, potem ko bi že šel rakom žvižgat (ker večinoma nismo nič kaj zanimivi za širni svet... pa ne se zdej tle otroc oglašat (greenhorni)).

minmax ::

Kafka je dal tudi v oporoko, da mora njen izvševalec uničiti vse neobjavljena in nedokončana Kafkova dela, jih sežgati in sploh dokončno pokopati.
Kot veste izvršilec oporoke ni upošteval Kafkinih zahtev in zato lahko danes preberemo polno njegovih del, ki jih sicer ne bi mogli.

Je blo to prav ali narobe?

miranpozar ::

Adams je legenda! Kdor se hoče pošteno nasmejati naj le prebere Štoparskega vodnika!

Prav ali ne prav, jaz komaj čakam novega materiala...8-O

kuglvinkl ::

Gre za prav veličasten poseg v osebnostne pravice. Očitno je prevladal interes (moč) njegovega založnika. Da razjasnim: v tem primeru bi državni organ (denimo državno tožilstvo) izjemno težko reagiral (beri imel zakonsko podalgo za ukrepanje). Če v oporoki ni določil skrbnika za svoje premoženje (tudi interese, varstvo upravičlenj itd.) in nima sorodnikov je samo morala mejnik, ki ga je potrebno prestopiti. Ste že videli dolarski bankovec z moralo?

attackiko ::

Pri Kafki je slo za zlocin proti clovestvu, oziroma proti dijakom ki morjo to sranje zdaj brat.

Baja ::

50 majč. Sem kar malo razočaran. A se vam ne zdi to malo mala številka glede na regisrtirane člane ? Če pa se bojite da jih ne boste vseh prodali, pa naredite eno stran, kjer lahko majico prednaročiš, pa se bo točno vedelo koliko jih potrebujete. Pa še nekaj. Kdaj pa rejo majške v ponatis ? Še letos ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matura 2005 Komu zvoni in Menuet za kitaro

Oddelek: Šola
396772 (3610) speed machine
»

Nadaljevanje Štoparja?

Oddelek: Sedem umetnosti
81281 (1153) DoloresJane
»

Štopraski vodnik po galaksiji

Oddelek: Loža
292071 (1726) TheHijacker
»

Kakšna dobra knjiga?

Oddelek: Loža
193170 (2904) burekar
»

Žalosten dan

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
442456 (2456) Tjulenj

Več podobnih tem