» »

GeForceFX 5200 in 5600

GeForceFX 5200 in 5600

vir: 3DGPU
Slo-Tech - V zadnjih nekaj dneh so nVidiine grafične kartice iz serije FX postale ena izmed najbolj vročih tem o strojni opremi. Videli smo že kar nekaj testov ter člankov, pogum pa so zbrali tudi na 3DGpu in spisali dva ločena testa "cenejših" grafikulj te serije. GeForceFX 5600 je hitrejši in temu primerno tudi dražji od GeForceFX 5200, ki naj bi spadal v "nižji" cenovni razred. Če se vam zdita testa preobsežna in nebi radi izgubljali časa pa si lahko ogledate kratek predogled obeh kartic.

5 komentarjev

Super Sonic ::

SLABO.
Pa ne mi zdej o enih driverjih itd... nVidija ga je tehnično posrala tolk da ga bolj ne bi mogl in sedaj čakamo kako sposobne ekonomiste in marketig majo, da bodo spravl to v vaše kište.
ampak tehnično so kartice slabe-podpora directx 9 ne pomeni nič, ker trenutno ni špila k bi ga furu in takrat ko bo, bo zahtevu nekaj več kot 5600 in 5200 se mi zdi, med tem ko je za directx 8.1 al 7.0a na voljo dovolj kartic katere igrice furajo tekoče in obe kartici zgubita pomen, sej ne najdeta mesta.
bomo vidl.

Senitel ::

Trenutno je že zunaj IL-2: Forgotten Battles, ki se na DirectX 9 (in torej pixel shaderje 2.0) kar POŠTENO nasloni... In kakor koli stvar obrneš se da v DX9 zadušiti kakršno koli kartico (ki je že zunaj in ki bo prišla v naslednjem letu ali še kasneje) samo z pixel shaderji (32+ tisoč inštrukcij).

Super Sonic ::

zakaj potem niso testiral v IL-2: Forgotten Battles?
kdorkoli? al sem kej spregledu? ker me res zanima kolk ta kartica "leti" v directx 9...

Senitel ::

Kaj jaz vem zakaj niso testiral v IL-2: Forgotten Battles...
Druga stvar pa je, da driverji za FX-e sucksajo totalno kar se tiče pixel shaderjev. Upam, da bodo to poštimali v naslednjih dveh tednih. In ja sem prepričan, da ni hardwareski problem, ker je zadeva v OpenGL-u okrog 3x hitrejša, kot je v DirectX 9.

AtaStrumf ::

Saj to se lepo vidi, ker Quake III grafični pogon leti v primerjavi z ostalimi igrami, pa UT 2003 tud ni tolk slab, ker so pri nVidii vedeli, da bodo performanse v tem testu zelo pomembne in so mu pomoje posvetili kar precej več pozornosti kot ostalim zadevam. Torej gonilniki so in bodo še zelo pomembni za celotno FX serijo.

Jutri pa končno CeBIT in tudi R9600 in R9200, da se zgodba zaključi, čeprav so na anandtechu jokali, da še ni kartic za testirat. Čudno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 5900 serija

Oddelek: Kaj kupiti
362077 (1471) |KoRn|
»

GeForceFX 5200 in 5600 proti Ti4200 in Radeon 9500pro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
111975 (1975) Luka Percic
»

NV31 in NV34

Oddelek: Novice / Grafične kartice
111852 (1852) Super Sonic
»

Dawn-geforceFX

Oddelek: Igre
51083 (888) Senitel
»

Are you ready?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
172129 (2129) Super Sonic

Več podobnih tem