» »

Swiftechova zverina

Swiftechova zverina

ipKonfig - Ker se sam ne ukvarjam z navijanjem, nisem ravno poznavalec raznih overclockerskih podjetij, ki izdelujejo hladilnike za vedno prevroče procesorje. Poznam sicer Thermaltake, Alpho, GlobalWin, Thermalright, še nekaj malih podjetij in tema. Zato sem se pred časom kar malce začudil, ko so se na Overlcockers Australia začeli masovno pojavljati povezave, ki privedejo do številnih testov Swiftechovih ventilatorjev. Najprej sem mislil, da gre spet za še ene množične produkte, ki v svetu overclockanja ne bodo ravno uspeli, vendar po prebranem testu na ipKonfig lahko rečem, da sem se krepko zmotil. Tam so testirali ventilator Swiftech MCX-462, ki ima precej zanimivo zasnovo, saj je bakrena ploščica, ki nosi hladilna rebra iz kar debele plasti na fino spoliranega bakra, za še boljše hlajenje pa je na hladilnik pritrjen še močan Deltin 80 mm ventilator, ki ga po mnenju mnogih marsikdo ne bi mogel poslušati pri polni hitrosti (upam, da bi ga sam lahko, saj trenutno pišem tale članek ob zvokih pokvarjenega Evercoolovega ventilatorja, ki ropota kot kakšna stara Cessna ). Zanimivo je, da je Swiftech za ta ventilator izbral pritrjevanje na procesor s pomočjo štirih vijakov, ki jih privijemo skozi luknje v matični plošči. To pomeni, da hladilnik ne bo sedel na vsako matično ploščo, kar je pravzaprav škoda, saj je Swiftech MCX-462 po testu sodeč eden najboljših hladilnikov na svetu. In kako se stvarca obnese? Na Athlonu 1800+ se je temperatura gibala okrog 30 stopinj C. Da pa ne bi trpeli, je Swiftech vsem tistim, ki ne prenesejo hrupa priložil še regulator, s katerim lahko vplivate na hitrost ventilatorja. Edina slaba lastnost MCX-462 je cena, ki znaša kar 72 dolarjev.

3 komentarji

Boeing ::

cessne pa že ne ropotajo...>:D

fictionel ::

boeing - LOL

Zgleda ql, sam CENA!!!!! aaaaa!!! 20ksit??? mau prevec
ceprov za cca. 30°C (namest zdj 50°C) bi se splacal. pa pol lohk ful se navijes >:D

||_^_|| ::

jst bi ga kr kupu..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno!! Swiftechov hladilnik za NB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71309 (1124) kuglvinkl
»

hlajenje... moj amd!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442419 (1346) Cuoresportivo
»

Iščem HSF

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91280 (1090) njok
»

peltie + zracno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81037 (787) EX-B
»

Delta ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81083 (878) kuglvinkl

Več podobnih tem