» »

peltie + zracno

peltie + zracno

tigrr ::

A ma kdo skusnje z zracnim hlajenjem peltieja (na procesorju). Alpa mogoce ve za kak link na to temo?

lp, t

tigrr ::

sem najdu tocno kar sm iskal: pri kaksni moci cpuja in hladilnika se peltie "splaca"...
ce je kdo to probal, i'd be glad to hear :)



TESKAn ::

Se ti ne splača. Pelt je za navadno zračno absolutno preveč. Raje si naredi vodno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

EX-B ::

Jest ti tud rajsi priporocam vodno + peltier, vendar je tudi zracno + pelt cisto mogoce, vendar nucas izredno dober zracni hladilnik, dokaj svoh pelt (pomoje bo 80W cist max), pa izredno dober pretok zraka skozi kisto!

Eden je tole naredil pa objavil na Overclockers.com, ampak zdele ne najdem. Probaj poiskat. Tolk se spomnem, da je hladil AMDja.
Lp. EX-B

msmiha ::

Dober je da mu ni procesorja skurlo oziroma stalilo, ker peltrijer + AMD proizvede res veliko toplote.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

EX-B ::

Ja, vem da pelt + AMD = hudicevo veliko toplote, samo je res imel pomoje da 80W pelta pa un tahud zracni hladilnik ka ma kr palcke gor namesto reber, pri nas pa stane neki pod 20 jurji se mi zdi (ne oni z heatpipe-om)... V glavnem, ce se kermu da poiskat po Overclockers.Com, nej kar poisce. Men se ne da...
Lp. EX-B

msmiha ::

Misliš na ta hladilnik
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

morphling1 ::

Ne tega, un tip je uporabil Swiftech MCX462 cooler, ki so ga do nedavnega imeli tudi pri Mlacomu, http://www.swiftnets.com/MCX462.htm#1. Introduction
Hladil je pa z 80W TEC-om mislim da enega xp-ja bolj malo ali nič navitega.
TEC ter zračno gre bolj slabo skupaj ker vnašaš preveč toplote v samo ohišje, bile so neke variante z zračnim hlajenjem 6 TEC-ov v sendvič hladilniku ogromnih mer, mrzla stran je hladila vodo, vročo stran TEC-a so pa hladili zračno z velikim rebrom in nekaj 120mm ventilatorji.
Ampak za navite in predvsem overvoltane AMD-je z min 176W peltom ne dosežeš prav nič razen par stopinj manj, ter na drugi strani ene 300W toplote direktno v sobo (sem probal, se ne splača)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

EX-B ::

msmiha: Sem napisal, da ne onega z heat-pipe-om...

morphling1: Ja ja, tega Swiftecha sem mislil! Mel je neki navitga, samo ne veliko, poleg tega se tudi meni zdi brezveze tole peltier+zracno. Ce se gres ze ekstremista z peltom, pol bodi se tolk ekstremista, da bos naredil se vodno zanj...
Lp. EX-B


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pelti (ja še enkrat)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10977 (825) exe
»

voda na 0 stopin

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81113 (964) OZZY
»

Napajanje 156 watnega peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141356 (1179) Polde
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151490 (1291) DrSergioDJ
»

Peltierji - Katerga?

Oddelek: Navijanje
181921 (1698) Shadowman-x

Več podobnih tem