» »

Kateri DirectX uporabiti?

Kateri DirectX uporabiti?

Overclockers Cafe - No, ta članek na Overclocker Cafe strani pa bi res lahko poimenovali točno nasprotje člankov na Ace's Hardware. Gre za očitno povsem laičen članek, ki ga je spisal nedeljski hardveraš. Ok, dovolj kritiziranja, še nekaj o dejanski vsebini. Avtor je hotel primerjati različne DirectXe med seboj, predvsem kar se tiče vpliva na igranje igric. Tako je uporabil tri (wow!) različice DirectXa, 7, 8 in 8a. Seveda mu ni kapnilo, da bi za vsakega posebej namestil operacijski sistem, temveč je lepo odinštaliral enega (pri čemer se mu je par krat sesula kišta) in nainštaliral drugega, brez zamenjave gonilnikov za grafično kartico. Tako niti ni presenetljivo, da je v Quake3 Areni (ki je tudi edina igra, s katero je testirat) dobil skoraj identične rezultate. Whatever...

9 komentarjev

Loki ::

Idiot!!!!!

undefined ::

luni, mi lahko objasniš, zakaj je potrebno pri vsakih novih DirectX-ih na novo inštalirat gonilnike? Če sem jaz kaj dobro prebral FAQ-je, je prvo treba inštalirat driver, in potem DirectX čez (vsaj pri V5). Pa tudi ideja, da odinštalira DirectX, pa potem inštalira novo verzijo, ni slaba. Le zakaj misliš, da obstaja DX Uninstaller, če ne za te zadeve? Mislim, 2x DOH @ luni. :D

NoUse4AName ::

tale pa je malce neumen, se prave igre ni mogo izbrat, q3a ne uporablja DirectXa, DUH!!!

luni ::

IceMan sej mas ti vse lepo in prav v teoriji, ampak sam dobro ves kako se DirectX zazere v sistem. Komentar nisem dal iz kakih specifikacij, temveč iz svojih lastnih izkusenj, ki se nabirajo z leti uporabe tega shitastega APIja. Tako da samo ne govorit.... 3X d0h Ice!

hahaha ::

mislm da sm nekje vidu neki podobnga.
če se ne motim je biu url: SLO-TECH.COM, članek pa je biu nek mega test cd enot, 2 cd enoti obe istega proizvajalca ena bol zastarela kt druga. zakon stari, pa tut za udma se je tipson po par urah spomnu, zakon ej, maher da dol padeš.

cepec najprej pr seb pomet potem glej sosedovo dvorišče.

luni ::

za boga milega, kaksno vezo ima test CDjev s testom directxa?

once a gnoj, always a gnoj... jebesh

undefined ::

Rapsey, Q3A uporablja DirectX za sound, če je meni kaj znano. :)

BigFoot ::

OOHH! SUPER! in hitrosti pa pridobiš s tem da poganjaš špil z različnimi verzijami DXa ob tem da samo zvok teče prek DXa? mrbit 0.1FPS, lol

Zipper ::

Imam instaliran directX 7.0a in se mi zdi, da je najhitrejsi za moje potrebe in tudi najmanj problematicen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov članek: DirectX 11

Oddelek: Novice / Nova vsebina
265440 (3034) Senitel
»

ATI Multi-GPU CrossFire Technology

Oddelek: Novice / Grafične kartice
123539 (2918) RejZoR
»

Nov članek: DirectXa 9 - 1. del

Oddelek: Novice / Nova vsebina
212143 (2143) Ziga Dolhar
»

Inštalacija Mandrake 8.0 linuxa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
111628 (1628) g0Run7

Več podobnih tem