» »

Prenosnik, ki trga gate

Prenosnik, ki trga gate

Sager Notebook - Samo s temi besedami lahko opišem tole. Komentirajte tole v prenosniku: 15" SXGA zaslon, Pentium 4 2.0 GHz, 512 MB SDRAM pomnilnika, 40 GB diskovnega prostora, 8x8x8x24x DVD/CDRW enota, ATI Mobility Radeon 7500 grafična kartica, 4 USB reže, Infra rdeč vmesnik, digitalni zvočniški izhod ter 10/100 MB mrežna kartica in v90 56k modem. Vse to za 580.000 SIT? Joj, najdite uvoznika za Sager v Sloveniji :D.

10 komentarjev

Loki ::

baterija pa zdrzi koliko casa?
eno uro?

andrej ::

pri prenosnikih, ki so ti. nadomestek za desktop racunalo sama teza in trajanje bat. nista tako pomembna. Ce so ti bat. pomembne bos izbral kaksen manjsi, in manjs zmogljiv prenosnik, ne pa prenosnik z 15" zaslonom...

dr.J ::

Tule baterija služi bolj kot UPS. Sicer pa ne vem, koliko
uporabniki res _rabijo_ baterije za delovanje, saj je vtičnic dovolj za vsakim vogalom.

andrej ::

cena niti ni tako zelo dobra kot se zdi.
1. v US dobis tudi drugod za tak denar podoben prenosnik. Mogoce ne cisto istega, ampak nekje v tem rangu. ze za 1000 USD dobis spodoben prenosnik
2. ce bi pri nas obstajal uvoznik bi bla cena najmanj 800k SIT...

zal so pri nas cene prenosnikov zelo nerealne. kaj cmo, problem majhnosti...

norvalk ::

ja, vcasih clovek res dobi obcutek, da je marsikomu pomembno le stevilo "luck" oz. koliko stvar izgleda hip; uporabnost in prakticna vrednost pa sta spanska vas...

grozljiva moc marketinga, ki mu rade nasedajo mnozice (beri: ofce)... >:D

andrej ::

torej se ti nisi nikoli pil Coca cole, bil v McDonaldsu, ali kaj podobnega, kaj: :D

mspiller ::

Fora je v tem da to sploh ni mobile procesor:( . Intel je objavil sele pred parimi dnevi P4 1.7GB mobile. Ideja je pa bila dobra za uporabo baterij kot UPS>:D . Zato pa taka cena. 1.7GHz P4 mobile stane Ł355, medtem, ko enako hiter navaden procesor Ł114!

BigFoot ::

to ze, samo ce pa lap topa uporabljas tako, da mas prakticno skoz priklopljenega na štrom pa nima veze kok energije ti proc porabi.

norvalk ::

andrej: ost tvojega sarkazma je sicer precej sibka analogija, pa vendar...

coca-cola je do sedaj res bila ze na mojem preizskusnem repertuarju, vendar me ni navdusila do te mere, da bi postal njen redni uzivalec. prej nasprotno, omenjene pijace sploh ne maram, razlog pa verjetno vsaj deloma tici tudi v moji pragmaticni naravi - v pijaci raztopljeni co2 (ogljikov dioksid) tvori skupaj z vodo sibko kislino (h2co3), ki nato veselo raztaplja zobno sklenino. od tod obcutek "kosmatosti" zob, ki ga brez dvoma pozna vsak uzivalec omenjene pijace (in gaziranih pijac nasploh) in ki je meni osebno poleg pretirane sladkobnosti coca-cole zadosten razlog, da se ji lahko povsem odpovedujem...

kar se hitre prehrane tice, ti zagotavljam, da mi veliko bolj ustreza t.i. "slow food" in z njim povezan nacin konzumacije hrane. hamburgerji ne premorejo prijetnega vonja, niso vizualno atraktivni in pri svoji ceni ne odtehtajo niti svoje masne danosti, niti zdravstvenih rizikov, povezanih z uzivanjem bolj mastne hrane. resnici na ljubo raje "tvegam" z konkretnejsimi in mnogo okusnejsimi jedmi! 0:)

tudi sicer se na splosno posluzujem pristopa, da je vredno poskusiti marsikaj, pri tem ne nasedati marketingu in z njim povezanim vsiljevanjem druzbenega dojemanja kaj je "hip" in kaj ne, ter se zanasati na lastni seznam dobrih, koristnih ali kakorkoli drugace prijetnih stvari...

verjetno name tudi zato novicke danega tipa, kjer so izpostavljene za prenosni racunalnik precej nenavadne "zmogljivosti", ne bodo nikoli naredile pretirano izrazitega vtisa. pri prenosnikih so "lucke" pac se najmanj pomembne. pika. ;)

andrej ::

seveda. jaz tud ne pijem cc in ne jem v mcd, pa tega prenosnika tudi nebi kupo :) Samo sem zelel omilit tvojo izjavo, da so vsi, ki kaj kupijo po reklami ofce...

Res reklame grejo vcasih v velike skranjosti, in nekatere so totalno bedne. Lep primer reklama za vego. totaln podn...

samo kaj bi mi brez reklam..? nekatere so celo ql


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prvi test Core i5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
568478 (5863) PNG
»

GF7600GT na GA-7VT600-L (Rev 1.x)

Oddelek: Pomoč in nasveti
5974 (911) John Abruzzi
»

Kupujem grafično pa me nekaj zanima

Oddelek: Strojna oprema
71084 (884) angel_viking
»

Kako bo PCI-Express nadomestil AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
91959 (1959) kuglvinkl
»

kako lahko ugotovim....

Oddelek: Strojna oprema
6943 (826) eiht

Več podobnih tem