» »

LAME vs Frauenhofer

LAME vs Frauenhofer

Jaz - Tine mi je poslal nadvse zanimiv e-mail, v katerem govori o svojih ugotovitvah glede uporabe različnih MP3 kodekov. Preberite kar njegov e-mail:

Živjo, danes sem se malo igral in pogledal različne MP3je (kodirane s Frauenhofer-jem -constant rate in LAME-om, variable rate) v Cool Edit-u 2000. Pregledoval sem na Spectral view. Ugotovitev? LAME očitno "odreže" zvok nekje pri 16kHz. Frauenhofer pa NE. Že res boste rekli, da človek skoraj ne sliši nad 16kHz, sam to ni čist res. Ljudje naše starosti (tja do 30 let) načeloma nimajo problemov s slišnostjo vse do 18500Hz. Lame nas torej oskubi za nekje 2500Hz.
Mnenja???
LP
Tine.
PS: prva slikca je LAME, druga pa Frauenhofer, mogoče bo zanimivo za vse bralce Slo-techa. Pa prijazen pozdrav vsem!

Lame

Frauenhofer

18 komentarjev

JLP ::

Nekam premal podatkov je o testu. Pa bl težko je CBR in VBR primerjat med sabo. Nekak ni fer. Je človk na strani r3mix.net velik bol profesionalno pretestirov encoderje.

kockish ::

Tako ne gre. Potem je tudi Xing boljsi od LAME - ce primerjas Xing CBR 192 in LAME CBR 112 recimo.>:D.
Povej tocne podatke o encodiranju, ne pa samo v prazno nekaj pisat.

kockish ::

Vecina mp3 encoderjev pri nizjih bitrejtih odreze visje frekvence...

hatch ::

Tole sploh ni isti komad... kako lahko kaj takega sploh primerjas?

JLP ::

Pa ress. Sploh nism opazu k se mi zdi samoumevno da ist komad testiraš pa to. Tale test je čisz u podnu.

undefined ::

Jaz s Frauenhoferom še nisem imel težav, raje pa imam VBR kot pa CBR.

TTine ::

Decki, ne se razburjat. Tudi ce vzames Lame CBR 192 izgleda spektrogram skoraj identicno kot pri VBR. Nastavitve Lame-a pa sem res pozabil pripisat.
-V 0 -m j -b 160 -h -q 1 -k
Pa se to: neglede na to kaksna zvrst glasbe se enkodira (od klasike, popa do danca), Lame vselej "odreže" na 16kHz.
Vse natancnejse podatke dobite na mojem e.mail-u
LP
Tine.

undefined ::

What else can you expect from a codec named Lame? >:D

Jinxy ::

Jest ze ves cajt uporabljam samo Fraunhofferja in sem cist zadovoljen :)

boha ::

uff, pol pa sploh ne veste kaj zamujate! jest sem bil tudi nekako zadovoljen s frauenhoferjem, dokler nisem probal lame-a. je kar lepa razlika. če že ni lame najboljši mp3 kodek je pa sigurno boljši od frauenhoferja...

pramarko ::

Ummm, v cem je pa boljsi? A pricurljajo ven manjsi fajlcki al je boljsa kakovost - kar malo dvomim glede na to, da so zgornje slikice in Tinetovo pisanje dost OK dokaz, da Lame reze...

boha ::

razlika je seveda v boljši kakovosti zvoka! še posebej, ko popravljaš nek mp3 in ga kodiraš nazaj. tu se šele pokaže prednost lame-a...

undefined ::

boha, HALO?! Lame reže signal, čuješ?? Frauenhofer ga pa ne!

Bakunin ::

Še nekaj ste pozabili.....KJE (URL!) lahko dobim Frauenhofer ? Je zastonj/free as beer ? :-]

boha ::

naj ga reže, še zmeraj ostaja dejstvo, da je kvaliteta boljša z lame enc. mp3 to wav to mp3 (isti bitni zapis kot prvotni mp3) pa boš videl razliko...

TTine ::

Pozdravljeni!
Z vami se strinjam, da je kvaliteta zvoka pri LAME-u boljsa kot pri Frauenhoferju. Dejstvo pa je, da bi se jo dalo se izboljsat, je tako?
Sam tudi uporabljam Lame encoder. Za poslusat MP3-je pa nucam MAD plugin za Winamp. Po mojem res NAJ input plugin za Winamp. Prekasa originalnega Frauenhoferja za ohoho....
Ce ga kdo zeli, naj posreduje svoj naslov na tine.t@email.si
pa mu ga posljem (URL sem zal pozabil).
LP
Tine.

elfin ::

Prisegam na Lame.
Kaj pa na primer:
Lame -h -b 192 -mj -d vs. FHG @ 192
ali pa na primer primerjajte
Lame -h -b 256 -d vs. FHG @ 256
bo pri Lame lepša slika spektra kakor pri FHG.

Lep pozdrav!

JLP ::

Ja tud men je LAME bol k pa FH.
Drgač je pa stran za MUD in plug-in tukej:
MAD
MAD Plug-in for Winamp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spc Music Format (Moj kodek) razlike v zvoku.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
607397 (4703) dukenukem
»

Program za zmanjšanje mp3-jev

Oddelek: Programska oprema
71138 (991) iso2000
»

AC3 -> MP3 problem

Oddelek: Zvok in slika
281585 (1378) log2
»

Ali cujete razliko med MP3 in med cd-jem?

Oddelek: Zvok in slika
333279 (2617) Tr0n
»

LAME vs Frauenhofer

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
182330 (2330) JLP

Več podobnih tem