» »

Hard disk Fail

Hard disk Fail

andrejsi ::

Zanima me zakaj se mi moj trdi disk ob zagonu noče zagnat in mi napiše Hard Disk Fail. Po nekajkratnemu resetiranju, pa se mi zažene.

Yohan del Sud ::

Hja ene par standardnih nasvetov: preglej kable in jih bolj pritrdi, poskusi brez kake komponente, da vidiš če je napajalnik prešvoh...

sinko999 ::

Mogoče rabi tvoj disk malo več časa da se zažene oz inicializira . Frend ma tako težavo z 60G maxtorjem .

LP
Ni? ni ve?no !

Can ::

Včasih zadostuje, če v Bios-u nastaviš Auto detect, namesto da je vnaprej definiran.

matevzm ::

Obicajno imajo BIOSi tudi HDD Delay, kjer nastavis, koliko casa naj da disku mir za inicializacijo. Poskusi povecati to vrednost.

Kriko ::

Isto je delalo meni dokler nisem popravil kabla!

andrejsi ::

Sem z kabli že probal, vendar če vedno isto(tudi BIOS).
Imel pa bi še eno vprašanje. Če si hočem dati novi trdi disk v kišto ali je vseeno kakšne so ostale komponente.
Hvala

Kriko ::

ANDREJSI:
Danes smo bili celo jutro v Kopru brez elektrike in ker mi je bilo dolgčas sem si rekel: Zakaj nebi naredil kaj koristnega. in sem vse kable naretal na trakove in jih dobro zložil in oblepil z izolir trakom. Moram povedat da sem pridobil 2-3 stopinji kar izgleda malo, ampak ker je pri meni bilo stalno na meji zmrzovanja sem zadovoljen.
Pravim pa zato ker ko sem ponovno vse sestavil mi je pisalo kot tebi: HARD DISK FAIL:
Probal sem večkrat resetirat, stisnit kable ampak nič. Sem že mislil da sem kje pretrgal kabel. Nato sem šel v Bios in probal še enkrat pogledat če bo detektor spoznal disk, in ga je!! Potem to save-av ter resetiral in je bilo vse OK!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se resetira (forever)

Oddelek: Pomoč in nasveti
291870 (1354) GTX970
»

Ulra66 Bios is not installed - kaj naj naredim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
361744 (1409) amigo_no1
»

Hdd problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
251797 (1130) BlueNik
»

Zamenjal ohišje zdej pa ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
261814 (1458) mkonci
»

Kako naj ponovno naložim xp-je? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
685573 (4808) pilotgirl84

Več podobnih tem