» »

Kako na vodila obesiti DVD, CDRW in HD?

Kako na vodila obesiti DVD, CDRW in HD?

Joze_K ::

Mam na prvem IDE1 obešen HD, na drugega pa sem obesil DVD kot master in CDRW kot slave. Zdaj mi pa pri kopiranju iz DVDja na RW javlja, da sta oba na istem vodilu - ali želim da to ignorira, priporoča pa vsakega na svojega.
Ker bo problem z dolžino kablov da bi DVD poleg HDja obesil, me zanima ali bo to velik problem če pustim tako kot je sedaj?
Imam LiteOn BurnProof RW - tako da mislim, da ne bi smel imeti problemov pri zapisovanju?!?!
Aja pa ne pusti me priklopiti DMA na RW ampak ga vztrajno meče nazaj na DVD?
Please help! >:D

kockish ::

Pomoje se splaca, da imas DVD na primary slave ob disku, CDRW pa na secondary master. Tako lahko bp delas kopije cdjev on-the-fly, za kopiranje iz cdja na disk pa uporabis kar CDRW, ki je po vsej verjetnosti hitrejsi kot DVD.
Drugace pa lahko uporabis kar postavitev, ki jo ze imas - ce ti vse dela, se nimas kaj sekirati.

matevzm ::

Em, vsaj pri meni DVD poseka pri branju CDR. In to zelo.
Po moje z dano nastavitvijo ni nic zelo narobe, posebno ce imas BurnProof. Edino zoprno je, da te sili v PIO, ce prav razumem.

Kriko ::

NE boš imel nobenih problemov. Edino kar bo je da ne boš mogel snemati ON THE FLY (iz cd-ja na cd). Verjetno ti tudi javi da sta oba na istem kablu ko hočeš tako snemati? Če tega ne potrebuješ se ne sekiraj če pa, boš moral zamenjat kabel!!
DMA pa si vključi tako na HD kot na DVD in CD-RW-ju.
To ti pravim ker imam isto priključeno kot ti in sem se pozanimal na dolgo in široko!!

Maxtor ::

Tudi jaz imam isto priklopljeno, pa dela kot mina (brez problemov), vsekakor pa moraš imeti na vseh naprabah odkljukam dma.
LP:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
81363 (1162) BaRtMaN
»

vprašanja v zvezi s povezavo diskov in cd-rom enot

Oddelek: Pomoč in nasveti
121099 (912) pirx
»

8x bere,12x pa ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
91005 (922) matevzm
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151455 (1216) dynamite
»

Kateri CDR kupiti ?

Oddelek: Zvok in slika
312093 (1679) Mate

Več podobnih tem