» »

Doma narejena hladilna rebra

Doma narejena hladilna rebra

Overclockers Australia - Zelo lep (in velik) hladilnik je naredil tip na Jarhead-u. Rebra so iz bakrenih plošč, predlagam pa da si ogledate članek, saj je zadeva res impresivna.
Tehta približno 3 kilograme in je res ogromna v primerjavi z "navadnimi" procesorskimi hladilniki. Tip, ki je zadevo naredil je bivši marinec, tako da mi je jasno, da želi vse gomazno veliko in težko. Na rebra je pritdril en res ogromen ter zmogljiv ventilator in s tem dobil impresivne rezultate. Res super in zelo učinkovita modifikacija oziroma iznajdba.

6 komentarjev

hruske ::

model je car!
se splača prebrat, 17 cm, 235 cfm ventilator!!!

jez grem med marince! >:D

TonaMona ::

Dobra ideja, odlična izvedba. Tipo je res manijak; mogoče bi lahko kakšen manjši (predvsem tišji) ventilator uporabu, ampak OK. Najbolj genialna se mi zdi pa uporaba fedrov na vrhu za enakomeren razmak reberc.:D Aja, pa teža ni 6 kil ampak 6 lb, kar je cca 3 kg.

CaqKa ::

one fedrce so tudi meni najprej v oko padle:) zanimivo tole :)

Jebiveter ::

Jest sem si tudi nekaj podobnega naredu in se caka na vgrditev! Je le ena razlika: moj hladilnik je tezek 10 kg8-O in je malo vecji!
Aja, sm pozabu omenit, da je moj hladilnik za vodo in ne zračni hladilnik za procesor. Drugace pa gre za nekaj podobnega

Brane2 ::

Nice. Zanima me točno, kako je poravnal in pobrusil dno.
Aja, majhen zajeb v članku. Hladilnik ne tehta 6kg ampak malce manj kot 3 kg ( 6 lbs)

pa še opomba. Pri tako veliki hladilni površini je vprašanje a se sploh splača met vodno hlajenje.

Mislim, vodo hladiš potem tud v zunanjem hladilniku, ki ima končno površino reber.

Če bi naredu štanco, bi lahko vzel tud bistveno tanjši pleh in si še poveču površino.
Na ta račun bi lahko verjetno neki zmanjšu višino in tudi težo hladilnika...

Me pa zanima a bi dobu boljše rezultate, če bi zapru vrh hladilnika s površino in z istim ventilatorjem vleku zrak z ene strani na drugo. Mislim, zračni tok bi bil bolj enakomeren...

A kdo kej ve o teh zadevah ?

alien-w ::

Ups, sm popravu, lapsus... u bistvu je to 2,76kile, ker je en lbs 0.45987 kg...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater hladilnik za 8800GTS

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381479 (955) wooted
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417902 (15025) Wofk
»

Hladilna rebra

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172098 (1907) itsmeanthony
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91017 (730) janey
»

Thermaltakov Twin Cooler

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
141901 (1901) NiggerBob

Več podobnih tem