» »

Bon Jovi proti piratom

Bon Jovi proti piratom

BBC - Hitro si pojdite prebrat to zgodbo, ki bo potrdila dejstvo, ki ga trobimo že dobro leto dni: glasbena industrija se oklepa zadnjih ponujenih bilk, ki jih dobiva. Po burleski pred nekaj dnevi, ko so začele produkcijske hiše primeke zgoščenk pošiljati v CD predvajalnikih (da ne bi prišlo do ilegalnega kopiranja), je Bon Jovi ubral nekako bolj humano, mehkejšo taktiko. Ob nakupu zgoščenke tega izvajalca boste notri našli trinajstmestno številko, ki jo boste lahko vpisali na njegovi spletni strani. Tako boste "zastonj" v predprodaji kupili karte za njegove koncerte, vunpotegovali žive izvedenke njegovih komadov, in tako dalje. Če pomislim, zna ta rešitev požeti še največ uspeha. Klik!

7 komentarjev

darh ::

a jim je le kapnilo.... folk hoče VEČ, ne MANJ... yao.. svaka čast Joviju... čeprov dvomim da je to njegova ideja..
Excuses are useless! Results are priceless!

tha_man ::

Ja, to je res dobra fora. Itak cd-je kupujejo vglavnem fani, in sedaj imajo zelo dober razlog za nakup namesto dolvleke.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Tomi ::

To je pa ena boljših idej zadnje čase.
Čeprav zelo dvomim, da je zrasla na njegovem zelniku. Ko sem gledal intervju na enem DVD-ju s koncertom, je povedal, da še e-maila ne uporablja.
Važno je bolj, da ima dobro glasbo:D
metrodusa.blogspot.com

Predator ::

ko sem včasih kupil glasben cd je bilo gor par luštnih pesmic, ko sem ga dal v računalnik sem imel zraven slike, kakšen videospot, flash meniji o bandu...

ko kupim danes cd: will not play in pc/mac,iz lastnih izkušenj vem da eni zaščiteni cd-ji niti na dvd komponentah ne delajo, da ne govorim o tem da imajo moji cd-ji že zelo dolgo cd-tekst gor, medtem ko pri originalih o tem ni govora

naj se grejo solit


drugače pa čestitke joviju za ta korak ( v primerjavi z nekaterimi paranoiki ki svoje gnile cd-je ščitijo na celem cd-ju je pa max ena pesem še dobra )

Dax ::

Osebno se mi zdi prav debilna fora.

Kaj je prednost nakupa takšnega CD-ja? Kupovanje kart? DL-janje mp3-jev iz site-a. Sam kaj, ko ID ni vezan na osebo, temveč na CD. Pač daš kolegu cifro, ta jo da naprej... in tako dalje.
Prav tako ne more biti cifra vezana na IP ali računalnik... torej veselo DL-janje.

sloncek ::

Neki tazga je Daft punk ze dolg dolg nazaj naredu... k zravn cd-ja dobis tko k kreditno kartico gor pise pa koda (ne vem kok mestna) in tm si loh pol poberes njihov predvajalnik muske al neki pa se njihove neobjavlene komade... tko da to ni nc novga

ender ::

Tudi od Alanis Morisette Under Rug Swept ima nekaj podobnega - le da dobiš tam povezavo kar na CDju. Vem, ker sem si cd izposodil v knjižnjici:D
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Original Office 2010 ?

Oddelek: Programska oprema
197137 (6647) Zheegec
»

Raziskava: DRM povečuje stopnjo piratstva glasbe

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
205371 (4331) opeter
»

Kanada želi uvesti davek na prazne pomnilniške kartice

Oddelek: Novice / NWO
3910957 (9027) yani2000
»

Medmrežne skovanke postale polnopravne besede

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
318274 (6615) Pyr0Beast
»

Malezijcem se je posvetilo! Upajmo da se bo ostalim tut.

Oddelek: Problemi človeštva
212400 (1747) ||_^_||

Več podobnih tem