» »

Seagateov 180 GB disk

Seagateov 180 GB disk

Digit Life - Pri Digit-lifeu so dobili na test nov Seagateov disk iz družine Barracuda. Za priklop uporablja vmesnik Ultra 160 SCSI ali Fibre Channel. Vrti se s 7200 obrati na minuto, povprečen dostopni čas pa je 7.7 milisekunde. Notranji prenos diska znaša med 26 in 47 megabajti na sekundo, za izravnavo pretoka pa skrbi 4 MB medpomnilnika, ki ga lahko razširimo na 16 MB. Še ena zanimiva stvar je glede tega diska in to je teža, saj tehta cel kilogram. Po vseh teh specifikacijah pa se mi poraja eno vprašanje: ali je nakup takega diska, ki stane 1700 dolarjev (priporočena cena je 2150 dolarjev!?), sploh smiselen, še posebej, če ga primerjamo z Quantumovimi Atlasi. Če vas test še vedno zanima, si ga poglejte tukaj.

7 komentarjev

abcde7 ::

Res dobr, seagate mam tud jest pa se mi zdi najboljša firma za trde diske! Kr tko naprej seagate:8)!

Paramedic ::

Js bi si jih kupu 4 pa dal v scsi160 raid. >:D>:D

[SpydeR] ::

:D Pol bi pa meu za par let mir?

CaqKa ::

ohja!
killer je za moje pojme dodal najbolj mocen komentar..... obicne filme itak vidimo na tvju (predstavitve mislim), sicer pa tudi zamisel od Divx ;) ni tak slaba. če ne podpirate divxov ste pa itak..... glede na to da ste tudi sami študentje ali pa dijaki, mi sploh ni jasno od kod vam izjava "ne podpiramo divx" sej je nelegalno samo kdo te rabi vedet, da to legalno opisujete? dandanes se pojavljajo ze prvi divxi z AC3, sam sem naredil dvojezicni zvok..... em dečki malo premislite če mogoče nebi ustvarili "nelegalne divx recenzije",
aja sploh pa ne verjamem da bo kdo to sfolgal 1x/tedn.
lp CaqKa

Jeebs ::

Nujno iščem nekoga, ki bi mi podaril okol 2000$!!! Za protiuslugo dam moj 10Gb disk!>:D

Mate ::

Caqua... en problem je... objavljanje cesarkoli na slo-techu, kar ni legalno bi eventuelno znal met ZELO SLABE posledice za slo-tech... Drugo je kaj folk pise v forumu...

whatson ::

aaaaaaaaaa:)
jaz sem z leti prišel do enega zakona: večji disk imaš, večjega potrebuješ...
tako da mi tuni nekaj 100 giga nebi blo zadosti:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127256 (23214) SkipEU
»

Nov troterabajten disk iz WD

Oddelek: Novice / Diski
4913335 (11674) CaqKa
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
349909 (6182) grmek
»

Amazon mp3 beta vs. iTunes

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
416204 (4631) TESKAn
»

Kateri mp3 player z diskom kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
101092 (947) premak

Več podobnih tem