» »

Izdelava vodnega hlajenja

Izdelava vodnega hlajenja

Anthony's Thunderbird Overclocking - Hijacker mi je poslal mail z linkom na zelo zanimiv članek. Članek opisuje celotno pot do sestave vodnega hlajenja in je lepo ponazorjen s primeri in slikami. Uporabljen je bil velik vodni blok (7×7 cm), zelo močan peltier (165W), ličen hladilnik za vodo in še en napajalnik, ki je bil zmožen dovajati tistih 13 amperov toka do peltiera. S tem res lepo in pazljivo izdelanim sistemom se je hladil AMDjev Thunderbird 1333. Rezultati pa so... hmm, na prvi pogled slabi, saj je bila temperatura procesorja le eno stopinjo pod sobno temperaturo, vendar se ta rezultat izkaže za dokaj dobrega, če upoštevamo da tak procesor, navit na 1600 MHz pokuri kar 90 (!) vatov električne energije in skoraj vso prevede v toploto. Članek je tekstovno sicer eden izmed krajših, a vam ga priporočam, če ne zaradi drugega pa zaradi slikic. Verjemite mi, zahotelo se vam bo takega hlajenja!

13 komentarjev

ChiefThunder ::

kje je pa link? :|

VASkO ::

tcno to sem htel vprasati:D

JohnyB ::

ja kr fajn bi blo če bi bil še link :D

Mate ::

Hehe... velik folka tukaj... evo vam link, sem popravu... Ocitno mi malo sole tipkanja/htmlja ne bi skodlo :P

TheHijacker ::

Končno je eden objavil mojo novico. Je bil že čas:D
Mate, prepričaj Sergeja naj popravi skripto za pošiljanje novic tako, da se bo dalo izbrati komu jo želiš poslati. Luni kot kaže ni dosegljiv... ;)

Boško ::

Zanimiv članek!! Sam koooolk dnarja!!!

Tule bi prislinu eno vprašanje, čeprav nisem čist prepričan če smem!!!
In sicer: Kje bi dubu tak programček ki ga ma tip za izračun vatov, ki jih porabi oz odda procesor?

L.p.

Luka Percic ::

Kdor čaka-dočaka!(ma ne)

Mate ::

Heh... ja to bomo popravl... drgac pa jest sm to ucer dubu, pa nekaj uceri nekaj dons

Jeebs ::

Tale sicer ni tok kruta kokr tista od Japoncov, ampak ko sm vidu kva je model naredu iz računalnika sm se pa zamislu... Bomo kmal ledene kocke dajal na CPU-je?!8-)

abcde7 ::

A bi se dal imet vodno hlajenje skoz akvarij?:D Jest mam doma akvarij!

Dober članek, ni kej!8-)

element ::

Lahko bi tud to naredu, sam bi mogu akvarij pucat, pa voda nebi bla lih primerna za zlate ribice... Hehe... :))

Drugač pa je tole le še en dobr člank v morju drugih o vodnem hlajenju... :))

Mate ::

Hmmm... zakaj pa ne?
Samo pazt bi mogu da se voda v akvariju ne bi prevech segrela, ker bi ribce umrle

element ::

Al pa bi se podhladile! Pol bi pa umrle ti pa v .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mnja, nakup peltilerja ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341682 (1155) EX-B
»

Najnižja temperatura na procesorju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201612 (1160) _WilL_
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223397 (2767) TESKAn
»

vodno hlajenje....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61739 (1658) element
»

Hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171444 (1240) SkIDiver

Več podobnih tem