» »

Podrobnosti o AMD-jevem znižanju

Podrobnosti o AMD-jevem znižanju

X-Bit Labs - Včeraj, 29. aprila, je Intel znižal cene svojim P4 procesorjem. To je prisililo AMD v podobno pocenitev. Ko pa sem nazadnje poročal o tem znižanju, še ni bilo informacij, kolikšna naj bi bila. Zdaj so te informacije znane:
  • Athlon 1.33GHz (266MHz FSB); pred 30. aprilom: $350; cena po 30. aprilu: $183; znižanje za: 48%
  • Athlon 1.2GHz (266MHz FSB); cena pred 30. aprilom: $294; cena po 30. aprilu: $158; znižanje za: 47%
  • Athlon 1.13GHz (266MHz FSB); cena pred 30. aprilom: $265; cena po 30.aprilu: $158; znižanje za: 41%
  • Athlon 1.0GHz (266MHz FSB); cena pred 30. aprilom: $224; cena po 30. aprilu: $138; znižanje za: 39%
  • Athlon 1.3GHz (200MHz FSB); cena pred 30. aprilom: $318; cena po 30. aprilu: $173; znižanje za: 46%
  • Athlon 1.2GHz (200MHz FSB); cena pred 30. aprilom: $268; cena po 30. aprilu: $156; znižanje za: 42%
  • Athlon 1.1GHz (200MHz FSB); cena pred 30. aprilom: $241; cena po 30. aprilu: $141; znižanje za: 42%
  • Athlon 950MHz (200MHz FSB); cena pred 30. aprilom:$182; cena po 30. aprilu: $123; znižanje za: 43%
  • Athlon 900MHz (200MHz FSB); cena pred 30. aprilom: $172; cena po 30. aprilu: $100; znižanje za: 42%
  • Duron 900MHz (200MHz FSB); cena pred 30. aprilom: $129; cena po 30. aprilu: $79; znižanje za: 39%
  • Duron 850MHz (200MHz FSB); cena pred 30. aprilom: $111; cena po 30. aprilu: $65; znižanje za: 42%
  • Duron 800MHz (200MHz FSB); cena pred 30. aprilom: $90; cena po 30. aprilu: $53; znižanje za: 42%
  • Duron 750MHz (200MHz FSB); cena pred 30. aprilom: $53; cena po 30. aprilu: $40; znižanje za: 25%
Impresivno, kaj? Ob tem znižanju pa sem prišel do vprašanja... Kolikšna je dejanska cena procesorjev, če si lahko proizvajalci privoščijo tako drastična znižanja?

30 komentarjev

element ::

Slin, slin... Že tako so bli poceni, zdej bojo pa še cenejši za 40% 8-O!!! Idealno zame, k bo zdele enkrat nabavlu nov procesor. :D Sam prov zanima me, kakšni so stroški za izdelavo enga procesorja, da lahko tolk znižujejo cene? [:] 10000sit/komad, pol pa za 50000sit prodajo? [:]

bosstjann ::

fantje jest prodam tb900 a kdo kup?

grem po tb1333 k je tolk pocen

Pretorijanec ::

Sam mormo počakat, da ta znižanja pridejo do Slovenije! Da nau ker dons letu u trgovino, ker je 30.

element ::

bosstjan, to je drugač za u male oglase, drugač bom pa jest tud kr T-Birda nabavu :D! Komi čakam, da se še pr nas pocenijo. :D

Mr.-Viko ::

Res nore pocenitve! Skoraj tako, kot da bi bili AMD procesorji zastonj! :D Waaaaawwww! :D

CaqKa ::

"Koliko višja je cena procesorjev, če si lahko proizvajalci privoščijo tako drastična znižanja? " a se nebi rajsi vprasal koliko nizja je dejanska cena procesorja kot pa visja?
lp CaqKa

Dalmatinc ::

INTEL ruls

||_^_|| ::

mislm da bom v kratkem iz durona šou na athlona:)hehe, gad bles amerika:))

btw, komi čakam da bo nVIDIA mogla znižat svoje stvari za 40% (someday...:)

msmiha ::

Res nizke cene. Končno si bomo lahko vsake pol leta kupli nov procesor pa še plate ne bo treba mejat tako kot pri vsakem Intelu skoraj

Mitja 34 ::

Če bo šlo tako naprej jih bodo kmalu začel kar talat(zaston namreč).

Konkurenca ruls.


love mitja34 :)

EvilGod ::

:D:D:Dtko se dela ... Intel poceni za 10% te pa za 50 :D
I love AMD.
;)

LP
>:D

DrSergioDJ ::

hehe, mogoče si bom pa končno lahko omislu enga AXIA tb 1000 :D

OldSkul ::

Oh yes,zdej ko so tako pocen si bok kmal ubodu TB 1333

SLOWWWeb.net ::

VPRAŠANJE: KDAJ V SLOVENIJI, če kod že ve od katerega prodajalca se da dobiti procesor po novih cenah naj odda komentar.

SICER PA AMD JE ZAKON, da bi še izdelovalci plošč pocenili svoje izdelke. Kaj menite, kdo bi potem vladal ? [:]

PaJo ::

Kdo bi vladal(ozirom deloma ze) je popolnoma jasno:D
Kar se pa tice cen procov pa itak proizvodna cena za en komad ni kajdosti vecja kod kakih 10$, ker morate racunat da se to delaa v velikih kolicinah, kar pa placamo mi kupci pa je v bistvu kes za razvoj novih tehnologij in AMD kod manjsa firma si lahko dosti lazje privosci drasticno znizanje procov, ker nimajo od vzadaj tako velike proizvodnje in vsega drugega, Intel pa je po moje ze zdavanja zasapl na svojih rovolikah, le na kaj nas ta zgodba spominja(3dfx - NVidea :D)

Matri[X] ::

AMD ruls!!:D
Iintel Sucks!:(

Če bo šlo tako naprej bo se bo zgodilo da bo AMD kupil Intela.
>:D>:D>:D

OldSkul ::

Je intel preveeeeelik,da bi ga majhen AMD kupil

Paramedic ::

Js bi se kr zjoku. Pred nekaj meseci sem dal za Durona 700 35ksit, zdej je pa 750-tka za 9ksit. Pa tut če ga navijem na 950 -> athlon 950 je 28ksit.
God bless konkurenco, anyway!

tejo ::

Končno! Sedaj si bom končno lahko kupil kaj hitrejšega od polža (D800). Recimo kakšnih 1200 MHz bo dovolj!

Paramedic ::

Eh, bolj borno bo:P

VonGriffin ::

-to s padanji cen mi je zlo sumljiva zadeva;

AMD Intelu nikakor ni večja grožnja (Intel je bolj grožnja sebi) saj na trgu mora biti konkurenca za ravnovesje cen
AMD je vedno bolj bil zgolj za normalnega potrošnika:Intel pa se je od tega močno umaknil

R0K ::

tejo_no1 zate je duron 800 polz.zame je zlo dober proc, marsikdo bi ga zlo rad meu

Boeing ::

Indel ga serje, AMD ga serje... men vse skupi diši po novih procih... :D

Boeing ::

Intel ga serje, AMD ga serje... men vse skupi diši po novih procih... :D

Jux ::

A se komu sanja, kdaj pride tole znizanje do slovenije?

Jeebs ::

Mislm, EvilGod je mel komentar čez to, kao da pr AMD pocenjo za 50% pr Intel pa samo za 10... Zdej ga pa javno sprašujem, če ve kako velika razlika je med Intelom in AMD?!|O Drgač pa tud men ni jasn kva so nardil da kr na enkrat take pocenitve... No ja, če mal zaidem v druge vode, lahk izjavm da če se bo to začel z RAM-om, bo RAM(a) res kmal neki za na kruh namazat tok bo pocen. Vidte kaj hočm povedat?0:)

Mate ::

Ej... ce drgac pogledam so AMDjevci prov svinje! Dobesedno me bodo prsill da si ubedm T-birda 1.333 az tistih 45k kolkr bo stal v slo!¨(jest morm sparat) ARGL! :D

Thomas ::

Cakte vi, da pridejo sem "osvesceni" in vam razlozijo, da je to samo kapitalisticna propaganda, ki siromasi cloveka v njegovem bistvu ... bla bla bla ...:D

Jeebs ::

Mamica, jst bi pa za zajtlk jedu pechen prosechor. Ja seveda sine, tko skromne želje ti pa ja ne morm odrečt!>:D

R0K ::

jo, a so začeli procesorje delati na kitajskem, da so tolk znizani?:D:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel: novi procesorji in padec cen

Oddelek: Novice / Procesorji
134266 (3695) Markoff
»

Intelova znižanja

Oddelek: Novice / Procesorji
91811 (1811) ||_^_||
»

Pocenitve

Oddelek: Strojna oprema
111213 (1012) Quake
»

Konfiguracija komplutra ok?

Oddelek: Kaj kupiti
8716 (642) yjj
»

Abit KT7 in KT7<b>A</b>

Oddelek: Kaj kupiti
171661 (1358) VASkO

Več podobnih tem