» »

Konfiguracija komplutra ok?

Konfiguracija komplutra ok?

cj1st ::

Zivjo.

Danes nameravam kupit en compjuter, pa me zanima ce sem naredil dobro izbiro, gledal sem predvem na razmerje kvaliteta/cena, torej:

ABIT KT7A Raid, TB1000 C (AVIA), 128 RAM(133), ventilator....908DM (za Infineon +38DM)

HDD Maxtor 40G 5.400 UDMA100...267DM (IBM 30G 7200..333DM)

DVD Toshiba 16/48.........188DM

ASUS V7100,32,TV-out......275DM

Vse skupi cca 1700DM.

Predvsem sem v dilemi al dam 38 DM vec za Infineon, al kupit IBM, ki je nekoliko drazji, ter ali je ta graficna kolikor toliko v redu in ne povzroca kksnih konfliktov z ABITko. Za vse hitre nasvete bom hvalezen. Rabim pa dost hitre odgovore.

Lp

Cj

blank3_ ::

Ce se ti ne mudi tako hitro zapravit 1700 DEM, počaki do 30. aprila. Beri novice!
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

cj1st ::

Nekoko ne morem cakat, vem da bo slo se dol, ampak cakam ze 5 let in verjetno ne bi blo problemov se kaksen dan, samo so razlogi drugje...rad bi dobil se 16% davka nazaj, meni pa kasnejsi datumi ne ustrezajo...

Huey P ::

Če maš denar in nimaš časa si vsekakor nabavi tistega, ki si ga opisal. Vendar bi jaz, če bi imel tolko keša, še malo počakal (kakšen teden, dva) pa potem kupu š boljši stroj.


..::DOOM III: The Legacy::..

Paramedic ::

Sigurno boš prišparal, če kupiš danes v nemčiji, ali 30. v sloveniji! Načeloma ne bi bilo problemov s to konf., ampak kaj če bi probal dva manjša diska v raid 0? Pa TB1000 AXIA, za infineona se ni treba pehat, saj tut navaden ram dela 133 cas2, čeprav tega ne podpira uradno. Pa dej IBM, ker ma 7200 obratov, pa naspolh boljši.
End transmission.

abcde7 ::

Ja u Nemčiji se res splača compe kupovat! Jest pravm, kr nabav ga, u Sloveniji bo po 30. aprilu še zmeraj dražje!

cj1st ::

Tud jest bi AXIA, ampak je pa vsaj AVIA, AXIA je samo 1,33G, kar je pa malo predrago..+200DM

frudi ::

najprej plata - glede na to, da maš samo en disk, ti dodatni raid kontroler ne pomeni neke nuje (razen če nameravaš v prihodnje dodati še en enak disk). zato probaj dobit abit kt7E, ki je kr precej cenejša.
ram - hja, niti ni res, da vsi pc133 rami delajo na cas2. po moje se ti splača dat tistih 40 mark, pa ti bo ziher delal na cas2 in to še pri višjih frekvencah kot 133MHz.
disk - če ti je hitrost pomembnejša od kapacitete (in ibmov disk je kr precej hitrejši od maxtorjevega) potem ti tudi priporočam, da vzameš ibma.
če vzameš kt7E namesto kt7A raid, potem pri plati prišparaš glih tolko, kolko boš doplačal za boljši ram in ibm disk :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

yjj ::

Predrag rač, kupi duron in morda počakaj na kyro2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sistem za 110k??

Oddelek: Kaj kupiti
11923 (788) PsiHO
»

AMD Tbird 1.33ghz pa DDR Ram ? Kera plata ?

Oddelek: Kaj kupiti
271607 (1377) evoice
»

Na tem je več...

Oddelek: Novice / Diski
282021 (2021) Sergio
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565507 (4648) Tiger
»

vaše mnenje za nov sistem

Oddelek: Kaj kupiti
251364 (1001) rookie

Več podobnih tem