» »

Windows XP šele v letu 2002?

Windows XP šele v letu 2002?

ZDNet - Microsoft sicer načrtuje, da bo lahko dal t.i. gold code v proizvodnjo julija ali avgusta, vendar pa so v podjetju povedali, da so v časovni stiski. Posledica tega je, da bo Windows XP prispel na police šele naslednje leto.
Dosti je odvisno od tega, ali bo Microsoft lahko držal rok (julij ali avgust), da bi takrat dal v proizvodnjo t.i. gold code, zadnjo verzijo programa, saj proizvajalci potrebujejo nekje 4 do 8 tednov za proizvodnjo. Poleg tega pa je problem tudi v tem, da nameravajo jeseni dati v prodajo Xbox, in ne želijo ob istem času dati v prodajo tudi Windows XP.
Več o tem si lahko preberete tukaj.

20 komentarjev

JLP ::

Kr lepo nej si cajt uzamejo. Raj dl čakam pa da je ornk narjen: stabilno, hitro, brez bugov...

luni ::

brez bugov? blblblblbl, pa po moje tudi ;)

NoUse4AName ::

no se v bistvu jst ne vidim nobene potrebe po boljsem OSju, sam sem zelo zadovoljen s svojimi win2000.

Ziga Dolhar ::

No, roko na srce, pravici na ljubo, Microsoftu v denarnico... hmm...

Jah, v bistvu sam sploh ne čutim neme potrebe po novih Oknih. Win2k delujejo odlično, kakršnih koli večjih problemov ni, manjših pa tudi ne prav veliko. Itak pa se mi zdi mal hecno, da bi skoraj vsako leto [če malce pretiravam] izdajali nove verzije. Deluje nekako, hmm... "japonsko" :]

Bibi ::

pojma nimam zakaj tak pomp. Jaz sem probal beta2 verzijo in povem vam da sux big time. Preoblecena 2000 z malo dodatki ki ti pokradejo dragocen ram in procesor zraven pa obremenijo graficno.

Mah.. moji 2000 ruls. Poleg tega ne vem zakaj se ukvarjajo z tem. Ze tako ali tako imajo dovolj dela ce hocejo popravi win2000 da o ME sploh ne govorim

OrlyTM ::

BIBI: Ultra verodostojen komentar nekoga, ki je izdelek katerega je pobruhal preizkusil za celih nekaj trenutkov. Mislm .... whatever.

Če bi se mal bolj poglobu v sistem, bi opazil da ti dragoceni ram ne kurijo skini, temveč zadeve iz ozadja programa.

lp
OrlyTM

Thomas ::

En dobro znan slovenski racunalniski komentator je izjavu za Windowse 3.1, ko so ravno izsli: "Pa zakaj bi nekdo hotu poganjat dva programa naenkrat?" :D

whatson ::

hehe:D
dejstvo je da Micro$oft ne bo nikoli naredil idealnega operacijskega sistema; brez bugov...
kompliciranje je le izgubljanje časa... med tem ko se mi slinimo nad beta XPji, bi Micro$oftarji morali imeti splaniran že cel naslednji OS, ali pa ga imeti že delno narejenega...

chuck ::

Ne bi bilo slabo, če jih prestavijo na 2002, tako bomo deležni stabilnejšega OS, ki bo tudi dlje podprt. Vsekakor pa gre za zelo pomemben korak, saj so končno nehali popravljati Win9X kodo, kaj so še sploh izdali Windows ME.
Moram pa priznati, da je MS NT koda (WinNT/2000/XP) res stabilna in če bo šlo tako naprej bomo morali spremeniti mnenje o Windowsih.
Komaj čakam kaj bodo vključili v naslednjo verzijo oken, saj so WinXP do sedaj doživela največ sprememb pri vmesniku in dodatnih aplikacijah (integrirano burnanje na cdje in dvdje npr.:)

andrej ::

ok, par dejstev:
XP Pro in Home BOSTA prisla ven letos. To je 99.99999% garantirano, in ne verjet kaj pisejo pri ZDnet. ZDnet je nasplosno znan, da pise zlo anti-MS prispevske.
- Server verzije bodo prisle kasneje.
bibi: ce si samo probal potem ne govorit da sux - XP rulz. vsak build prinasa nova preseneceja.
XP-ji so odlicen sistem, in ko enkrat zacnes delat z njimi potem ne mores vec nazaj - niti na w2k.

Witboy ::

Hja, Andrej... 8-)
Prinesejo ti res PRESENEČENJA!!

andrej ::

seveda vecinoma pozitivna, je pa vmes tudi kaksno negativno - ampak kaj hoces to je software, pa se beta povrhu. Drugace pa je Beta 2 stabilna in za uporabit. delajo vse stvari, ki jih navadni smertniki uporabljajo. za razliko od kaksnega novejsega builda, kjer ICS ne dela tak kot treba, ampak kaj ces.:D
ko sem prej govoril o serverjih, Ms je danes uradno povedal, da se bodo strezniske razlicice imenovale Windows 2002, ter ne Windows XP.

Jeebs ::

Če bo M$ spet tok pohitu kokr je z WinME, pol bom iz protesta kupu CD, pa ga pred prodajalcem vrgu v koš!;(

Cr00k ::

Ti sam povej kdaj bos to naredu greva skupi..:)) K mas ocitno prevec $$$$

andrej ::

tek pohito nebo. tudi ce bi jutri ven prisli bi XP-ji bli se vedno dosti boljsi od ME:D

Jeebs ::

Brez skrbi, nimam preveč $, ampak da bi se pa to zgodil kar se je z WinME bi blo pa treba ukrepat!>:D

Jeebs ::

andrej: Sej novejša verzija itaq vsaj teoretično ne more bit slabša od prejšnje. Predvidevam, da so WinXP že zdej v fazi razvoja velik bolš k WinME.:D

andrej ::

hm, odvisno kak to mislis novejsa verzija. novejse, ni nujno boljse, se posebej ko se govori o verzijah na nizkem nivoju - buildih.
Res pa je da so xp-ji za vecino uporabnikov se zdaj boljsi kot so ME...

R0K ::

microsoft spet razočaral

andrej ::

MULC o cem ti govoris?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Broadwelli z zmogljivejšo grafiko med čakanjem na novo družino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
11730354 (23762) Jst
»

Se mi ga splača nadgrajevati?

Oddelek: Kaj kupiti
261818 (1057) cpu
»

Piran 2002

Oddelek: Novice / NEST
222338 (2338) R0K
»

Cestni načrt

Oddelek: Novice / Procesorji
52225 (2225) OZZY

Več podobnih tem