» »

Morgan zunaj 2

Morgan zunaj 2

več strani - No, v prejšnji novici vas je freudi opozoril na Tomov test Morgana. Jaz se bom v zadevo malo bolj poglobil...
Danes je AMD izdal svoj (dolgo pričakovani) Morgan procesor. Še vedno ga bodo prodajali pod imenom Duron. Razlika je ta, da so prejšnji Duroni bili grajeni na Spitfire jedru, tej, novi pa na Morgan jedru. Pri Morganu (tako kot pri Palominu) gre za naslednjo generacijo procesorskega jedra, ki za svoje delovanje porabi manj energije in se zato tudi manj greje. Če si pogledamo grobe podatke: 180,000 več tranzistorjev kot Spitfire jedro, torej od 25 miljonov do 25.18 miljonov. 3DNow! Professional podpora (torej Intelovemu SSE (streaming SIMD extensions) ukazom tudi!). Deluje pri 1.75 V, maksimalni tok 26.3 A, maksimalno oddajanje toplote 46.1 W. Mogoče celo temperaturna dioda vgrajena v procesor! Če vas zanima še en test, si poglejte sem.

6 komentarjev

CaqKa ::

26.3 A???? a ni to malo ekstremno? to verjetno ni misljeno na daljša časovna obdobja? dajte naj nekdo to malo razolozi....

frudi ::

P=U*I
če deluje pri napetosti 1.75V in porabi 46W štroma... you figure it out :)

Boško ::

Če sem jaz prav opazu na slikah, ima nov procesor 5 L1 mostičkov in še en kup dodanih! Kaj to pomen? Za OC mislm, a bojo te plate še zmer uredu?8-O

L.p.

CaqKa ::

em to pa že razumem frudi sej sem ja srednjo elektro solo koncal.... ne gre mi v glavo kako naj teče tok 25 A če za takšen to potrebuješ žico vsaj preseka 1,5 mm^2

frudi ::

ja, ampak v procesorju nimaš sam ene žičke ampak tak, par miljonov :)

yjj ::

Mislim da bo kar ok za oc prek fsbja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD duron 750

Oddelek: Navijanje
91107 (967) Sami
»

AMD: Athlon vs. Duron - kaksna je razlika / kateri je boljsi?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7999 (837) dr.J
»

VIA KT266 revision A (ddr)

Oddelek: Kaj kupiti
71025 (865) Malecky
»

Cestni načrt

Oddelek: Novice / Procesorji
52225 (2225) OZZY
»

Duron 850MHz že naslednji teden

Oddelek: Novice / Procesorji
101716 (1716) Loki

Več podobnih tem