» »

Zapisovanje podatkov na nivoju atomov?

Zapisovanje podatkov na nivoju atomov?

SiOL - Predstavljajte si CD s spominsko kapaciteto, ki znaša ne 650 MB ampak 650.000.000 MB. To je res možno, vendar ne pričnite takoj snemati vseh vrst wareza iz interneta še prekmalu, zna se namreč zgoditi, da bo preteklo še mnogo let, preden se ta tehnologija zares uveljavi in preide v široko proizvodnjo in uporabo.

Največji trenutni problem pa znanstvenikom predstavlja počasnost branja ter pisanja informacij na atomskem nivoju. Zato lahko samo čakamo na tiste čase, ko bomo lahko na CD-je shranjevali nepredstavljive količine podatkov. Slin slin. Aja, pa skoraj bi pozabil... Še klik!

P.S.: Cena tudi še ni znana.[:D]

4 komentarji

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

d0rK ::

SAm matr..Ej...Kakšne diskusije...Po fulllk strani..Pa še un...Hm..Mislm da je protokol.Noro...Škoda k me kr mine da bi use prebrou k vidm število strani [:\]

Thomas ::

Ja no, bom pa še tukaj zapisal - direktno.

Če je kvantna gravitacija v nastajanju v načelu pravilna, potem se da v en atom stlačiti bistveno več informacije, kot jo danes poseduje človeštvo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

City ::

Se mi je zdelo, da ko sem prebral novico se v sami novici ne-bi smelo uporabljati besede CD-ROM, ker enostavno CD ima omejitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znane cene Clarkdaleov, prva prednaročila

Oddelek: Novice / Procesorji
233277 (2923) PrimozR
»

kakšen je vaš sanjski comp?

Oddelek: Kaj kupiti
412399 (1737) pilatus9
»

Vodni bloki M&B nared ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
707273 (4636) zizi
»

Red Storm Overclocking!!!!!!!!

Oddelek: Navijanje
8945 (847) R@C@
»

VP6

Oddelek: Strojna oprema
401862 (1530) Kovax

Več podobnih tem