» »

...na zacetu!!!...

...na zacetu!!!...

sanmix ::

Hallooo! Ja sm na zacetku.. in me zanima naslednje, seveda ce mi lahko kdo pomaga oz. odgovori...
• imam mamo plato K7T turbo LE in 1GHz grmecega ptica ter Mlacomov ram (cas 2) 3x128 in zanimam me:
- je normalno ko pri vklopu napajalnega kabla (220V) v skatlo zadeva zalaufa in crken... po tem delluje normalno ga pac uklopis z tipko?
- kako naj nastavim zunajno na 133 da mi bo delovalo pravilno (je sploh mozno?);)
- zakaj ko spremenim mnozilnik procesorja se ne z booota vec? (ali to pomeni da je procesor zaklenjen?)
Hmm... to bi bilo za zacetek vse...
Hvala vsem!!
lp!:\

krucymucy ::

Procesor je sigurno zaklnjen, ce ga nisi odklenil!!!
frekvenco se spreminja v biosu! Tam kjer si spreminjal mnozilnik!!!
Ne guncaj afn s tistim kablom - bo slo hmal na reklamacijo:D:D:D

Aja se to: Ce ne bos znizal mnozilnika ti verjetno ne bo delal na 133Mhz (predvidevam, da imas 200Mhz DDR varianto)
Ce mas pa 7.5 pa je ze na 133 oz 266DDR!

Smorny ::

To, da se ti ob priklopu na štrom zalaufain vgasne, je nastavitev v biosu, sefl test on opower on ali nekaj takega.
Glede frekvenc pa prvo odkleni procesor.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

AtaStrumf ::

Glede tistga zalaufanja ko vtakneš kabel za elekriko, ti lahko povem da se to dogaja tudi meni na isti platki in mislim da je čist normalno zato se okoli tega ne sikeraj. Pa saj itak daš kabel enkrat not pol pa ene sto let tam ostane, če glih ne resetiraš BIOS-a ali seliš računalnika.

Zdaj z MSI-jkami je en glup problem pri navijanju in sicer ti ne pustijo zmanjšati množilnika pod tisto osnovno, ki je pri tebi 10 (1000MHz=10x100MHz) kar je že precej veliko. Da boš to naredil rabiš posebni Overclockerski BIOS, ki ga bobiš na njihovi strani. Downloadaj wk7t_turbov10b16 ( ta prvi po vrsti) in ko flashaš ne pozabi /nbl parametra sicer ne bo s fleshanjem nič. Zavedaj se da je BIOS beta in ga upor na lastno odgovornost. Jaz sem ga upor na K7T Turbo brez problemov, glede Limited Edition pa ne vem samo pomoje razen kozmetičnih, drugih razlik ni.

Ko imaš ta BIOS lahko zmanjšaš množilnik pod default in sedaj lahko dvigneš FSB.Daj na 7.5x133=1000. Kolikor jaz vem za zmanjšanje množilnika procesor ne rabi biti odklenjen, le za zvišanje. Tudi sam sem na ABIT KT7A brez problema znižal množilnik, brez da bi odklenil procesor.

Če pa ne bo šlo, pa poglej tule kako se odkleni. Pa kupi kar takoj srebrno barvo v Conradu v BTC-ju v LJ, da se ne boš preveč muču s svinčnikom barvat tiste L1 mostičke. Meni ni ratalo niti v tretje, pol sem pa barvo nabavu pa je šlo v prvo.

Good Luck!:D

tico ::

Tako kot je napisal AtaStrumf. Vendar bos moral za znizevanje mnozilnika obvezno odklenit procesor.
MSI K7T Turbo LE mislim da ima samo dodan jumper s katerim lahko izklopis raid in pa je seveda v bolj "fency" barvi, glede biosa so pa plate (K7t turbo/K7t turbo LE)iste.
Ce imas sreco in imas kaksen AXIA procesor pa lahko kar takoj probas 10x133:)

OldSkul ::

Jaz mam isto plato in ti povem da se nič ne sekiraj ker se to tud men dogaja.Povedat pa ti moram da tkoj nadgradi bios na 2.8 verzijo oziroma če si bolj navijalec uporab special bios.Atastrumf kakšen bios imaš ti zdaj pa povej mi kake so spremembe v biosu če fleshas Special bios???!

AtaStrumf ::

Jaz oz. moja bejba ma zdaj kar uradnega 2.8, ker se hudič ni hotu nič navit.

Ti pri unmu BIOS-u je edina razlika, ki sem jo najdu, da lahko uporabiš nižji množilnik od default. Sicer pa se nisem nevem kaj ukvarjal s tem BIOS-om ker se proc. ni nič navil no skor nič recimo 105 FSB-ja. Sej ko se mi bo ljubilo bo platka romala v reklamacijo.

sanmix ::

Hvala vsem.... Najprej opravicilo k zamudi ogovora, sem pac zal bil ocoten (relaksacia na morju). Pac tud to mors kdaj pa kdaj nardit... Glede verzije biosa vam se sporocim, ker trenutno delam z drugim caculatorjem... Se enkrat hvala... rezultate sporocim...:\:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja MSI K7T Turbo s AMD T-Bred!

Oddelek: Strojna oprema
101633 (1525) BARBOM
»

CPU core speed 133MHz ne dela

Oddelek: Navijanje
121014 (812) krucymucy
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684437 (3478) rc-car
»

OC-anje ABIT KT-7A: <b>Update</b>

Oddelek: Navijanje
271286 (980) morphling1
»

Procesor ne laufa ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
13832 (685) malinavc

Več podobnih tem