» »

Končno spet Linux novice - tokrat 9 razlogov proti desktop Linuxu

Končno spet Linux novice - tokrat 9 razlogov proti desktop Linuxu

ZDNet - Kot ste opazili, je zadnje čase precej malo Linux novic. To sicer ne pomeni, da smo se pisci polenili - zanimivih novic s področja Linuxa je enostavno (pre)malo. Razlog: bliža se poletje. Poleti je vse drugače, saj se ne dogaja nič posebnega. Ljudje postanejo leni zaradi poletne vročine, odhajajo na dopuste... Skratka služba jim je zadnja stvar. Saj razumete, kaj mislim. Sicer lahko pišem o novih beta driverjih, o novih kernel releasih (ki so v bistvu minor bug fixi), vendar ne bom ravno naletel na odobravanja glavnih Slo-Techerjev. Skratka Linux manijaki se boste morali zadovoljiti s kakšno novico manj. OK dovolj nakladanja. Da ne bo izgledala novica kot kup nepotrebnega jamranja, sem našel naslednjo zanimivost:

Do sedaj sem vedno pisal novice, v katerih je bil Linux izpostavljen kot dober desktop sistem. Da mi ne boste očitali, da vam o Linuxu prinašam samo dobre novice, slabe (vendar ne po vsebini) pa zanemarjam, sem vam našel ta članek. Govori o 9 razlogih, zakaj Linux NI primeren za desktop operacijski sistem. Preberite si ga, saj boste našli marsikaj zanimivega. Na svoj račun bodo prišli tudi nasprotniki Linuxa, ki bodo v tem članku končno našli zadoščenje. No ja ...

4 komentarji

BustA ::

kok je pa razlogov proti microsoftovim produktom ?:D

andrej ::

ma ta prispevek je cisto butast. tu pa tam je kaj pametnega, vecinoma pa je samo americko natolcevanje...[:]

R0K ::

BustA : za njih bi lahko napisali esej ...:D

Bakunin ::

Clanek je za smeti.
Avtor si dolocene fakte kar izmisli "I don't have numbers to support this, but Linux may be a bigger threat to various flavors of UNIX than it is to Microsoft server operating systems."
Ne loci izraza UNIX ter "unixoiden" in kaj to pomeni v "real life". "There's at least a 50/50 probability that Linux will become Balkanized just as UNIX was. "
....In ne..nisem linux fanatik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Londonska borza z Linuxom podira rekorde (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15145556 (41411) MrStein
»

Mandriva Linux 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10212716 (8751) madviper
»

Novell Linux Desktop 9

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
382800 (2800) MrStein
»

Nov članek: Uvod v Linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
1098289 (8289) Brane2
»

Nova razpoka v jedru Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
565393 (5393) Vlady

Več podobnih tem