» »

Še en test pri Tomu

Še en test pri Tomu

Tom's Hardware - Na Tom's Hardware so se poleg malce močnejših procesorjev spravili stestirati še manjša brata v družini. Tako so imeli na testu Celerona 1300 ter Durona 1200. Tokrat se zadeva obrne in rezultati stojijo na strani AMD-ja. Ne preveč, a vseeno. Za test klikni tukaj.

10 komentarjev

_Tejc_ ::

Ne verjamem tem fantom cist nic vec... ;(
Tole citiram "If you own an old board with an Intel 815EP chipset, you can forget using any new CPU with a Tualatin core." Kar seveda ne velja... Ce imate ABIT plato ST6 z Intel815EP naborom LAHKO daste gor Celey 1300 brez problema....

R0K ::

Meni se pa vedno bolj zdi, da firme za Ameriško tržišče izdelujejo drugacne komponente ... ker ze v velik testih vidis kaj takega, kot je zgoraj napisal Tejc ..

...nevem no ..

Brane2 ::

temu tipu so vse bolj videt finančni vplivi s strani in upad zanimivosti tematike, zato prav po ameriško umetno pumpa rezultate s svojimi komentarji.

Cvetka je recimo v enem od testov, ko XP pri rezultatu 102s za 1s prehiti P4 in tip komentira test "Here XP soars above P4"-oz. nekaj v tem stilu.

Skratka, pulijo se za minimalne razlike in iz tega poskušajo nardit čimvečjo atrakcijo.


mojsterpeter ::

predlagal bi en obširen oz. temeljit pregled s strani slo-techa na temo: Neuradna podpora Tualatina na starejših chipsetih??? - se pravi članek ki bi preveril če deluje tualatin-celeron na BX440, pa na i815EP ter na VIA čipovjih..

_Tejc_ ::

Na AbitST6 DELUJE... (815EP)

franci ::

Če pogledamo cene potem je AMD v veliki prednosti.
Duron 1200 stane 28.000sit
Celeron 1200 pa 40.000sit(cenik na mlacomu)
Polek tega je bil na testu celeron 1300, koliko šele ta stane.
Je pa res, da če bodo cene celeronu pale, takrat bo pa drugače.
Ampak do takrat...

mojsterpeter ::

ja duron je absolutno v prednosti - edino kar me totalno raspizdi ( ja raspizdi ja, ne raz*izdi) pr amdjih je njihovo oddajanje toplote - prekleti roštilji od amdja

franci ::

Čak mal, sej je zima.
Vsaj pr nafti pršparaš:D

R0K ::

koj qurac ... pal vrzes gor dober in kvalitetn hladilnik (pa tut jebesh ce je glasn) in je cist kul ...

mojsterpeter ::

mene ful mot mašinerija k jo rabš da kokr tok shladiš amd-ja; pa tut vode ne maram u kišti (je nevarno, preveč vzdrževanja ter predrago za tisto kar pridobiš) - zato se mi je edini obetaven proc zdel tualatin - mogoče bom pa kupu amd-ja pa ga ne overclockal ali celo underclockal, samo tišino hočem, ne pa da živim in delam v strojnici...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unit testing - se poslužujete?

Oddelek: Programiranje
334816 (2966) krneki0001
»

Težave - s cpujem ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7998 (946) painfulwhite
»

Izšel 3DMark 11 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5911946 (8659) barocco
»

Piran 2002

Oddelek: Novice / NEST
92240 (2240) Boeing

Več podobnih tem