» »

Nastavitve za CD

Nastavitve za CD

dirty harry ::

Ne vem kaj me zaj... sam enkrat mi CD dela drugic spet ne. Al mi lahko kdo pove prave nastavitve v Biosu, recimo lahko samo slave nastimam, ne morem pa naredit da bi bil secundary master, mi potem pise disk failure. Pa se nekaj mora biti narobe, al v autoexec.bat al kaj jaz vem kje ker mi skoraj vsak CD zabrejka ko ga dam not. Res ne vem kaj me zafrkava.
Hvala za vse morebitne odgovore in upam da nisem prevec zatezil s tem zacetniskim vprasanjem

ChiefThunder ::

če ga maš na prvem IDE kanalu > na koncu verige je primary master> na sredini je primary slave. če ga maš na drugem IDE> secundary master> secundary slave. na zadnjem delu cdroma pa naštimaš (s jumperji), kje je disk. v bisou dej vse na auto. če maš sam disk pa cd-rom, dej vsacga na drugi ide. vklopi dma oz. izklopi če ti dela težave. inštaliraj gonilnike za ploščo pa za cdrom, če je kj zraven. mogoče je cdrom kj zjeban.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

dirty harry ::

Hvala lepa za hiter odgovor a vseeno me se vedno jebe. Res ne vem kaj nja se naredim. Imam pa philipsov CD 40x ce to kaj komu kaj pomaga?

Hvala se enkrat chief

Matek ::

1.Naštimaj jumperje na CD.romu na Secondary master.
2. Pravilno priklopi kabel v CD-rom in plato
3.V bios-u naštimaj vse na Auto in izklopi DMA. Če bo delalo, ga lahko kasneje vklopiš.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

dirty harry ::

Ej fantje jaz sem popizdu, sedaj sem not vstavil en starejsi CD rom ki mi pa dela kljub temu da imam gonilnike od tega prejsnega. Ren ne vem kaj je za naredit da bi mi ta novejsi delal. tudi na netu sem iskal in pravjo da ne prepozna kdja win 98 CD roma. V glavnem hvala za vse, jaz sem bom pa se mal ubadal s tem bomo videl ce bo kaj dobrega nastalo iz tega. LP pozdrav in se nekaj tlele sele clovek spozna da nima pojma o racunalnistvu ker vsak ta drug izraz ne vem kaj pomeni. V glavnem hvala avtorjem za to stran.


LP in make my day punk

dirty harry ::

Al je ze kdo kdaj imel podobno tezavo, ker sedaj ta CDrom mi je 2 dni delav kot ura danes je pa spet mrknu, vse je isto kot prej le ko dam CD notr mi napise
D:\ni na voljo
naprava ni pripravljena

any idea?
make my day punk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pčasno delovanje XP-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
71227 (1105) amigo_no1
»

Drive not ready

Oddelek: Pomoč in nasveti
131087 (949) Lucifix
»

Boot problem z diskom Caviar 2420

Oddelek: Pomoč in nasveti
7714 (653) McHregec
»

Problem z peko audio CDjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
11942 (772) MaJsTeR
»

Drugi disk v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
81231 (1033) Tjulenj

Več podobnih tem