» »

Drive not ready

Drive not ready

Lucifix ::

Zaradi pokvarjenega CD-roma sem vstavil enga rabljenega od kolega. vse kar sem naredil je to, da sem iztaknil kablovje in jih vstavil na nov CD-rom. Med "operacijo" sem električni kabel izključil iz računalnika in tako tudi vse ostalo kablovje na zadnji strani. Na računalniku imam še priključen DVD-rom.

Ko sem ponovno zagnal računalnik mi je napisalo to: Drive not ready. CD-rom ter dvd se zaženeta in tudi zgoščenko zagrabita. Toda zdi se mi da pa disk miruje.

Iskal sem po googlu in tudi na forumu, še posebaj sem prebral članek Sestavljanje računalnika, toda nič ni pomagalo.

Za lažjo predstavo sem fotkal mašino (ki je sicer že stara: P3 450mhz):
slika1
slika2
slika3
slika4

Mogoče bi lahko tudi disk šel nekam...??? sam zakaj ravno zdj?8-O

Bi mi znal kdo povedati kaj bi lahko bilo narobe?
  • spremenil: Lucifix ()

Wad@ ::

Si tudi disk sklopu iz kablovja? Če se ne motim je na IDE kablu zadnji priključek master, ti pa maš priklopljen 'sredinjski' priključek.:D
Mogoče pa so krivi jumperji na CD-romu(master, slave...?)

Lucifix ::

Jebela šele zdj vidm tvoj post :/

Priključu sem na zadnji IDE kabel. Sedaj pa se dogaja da včasih zazna disk pod primary master včasih pa ne (v bios-u). Enkrat mi je celo zagnal winse enkrat pa spet piše da naj vstavim floppy notr.

Glede cd-jev. kaj pa če kr vse izključim dokler disk ne bo delal?

Lucifix ::

pa še zdi se mi da HDD ko se vrti, da nima normalnega zvoka... kako bi ga opisal...??? bolj hrušči. Kaj se pravi da je HDD šel po gobe?:'(

mihhec ::

Ej a si use dobr not usteku k jest sm meu ist problem sm neki kable prestavlu poj pa mi je isto napisal use kable vredu not porin na plati in na disku.Tm k so priklucki pa poglej ce nimas slucajno kakiga pina zvitga na disku in na plati.Porocej.

Lucifix ::

Zdj sem vse IDE kable iztaknu in preveru vse pine na plati in na disku ter cd-romu, pa je vse ok.

Probal sem parkrat prižgat in še vedno mi je pisal enako. Včasih pa kr winse zalaufa do tisga napisa WELCOME (pred tem mleje disk), potem pa kr vse zmrzne, samo miška dela normalno.

Za test sem HDD naštimal še na slave, pa je čisto enako - spet welcome napis pol pa nč.

Po tej logoki bi disk moral še delat.

AMpak to se mi je začel šele dogajat ko sem samo ide kabel iz ta starga cd-roma vn dal (HDD sem takrat pustu čit pri mir - IDE kabl) in vstavil nov cd-rom (oz. rabljenga, ki pa vsaj dela).

Lucifix ::

Še ena novica... disk vedno bolj dela, ampak še vedno v windowse ne pride. Uspelo mi je samo s Safe mode.

Ampak če formatiram disk, po mojem ne bom ravno rešil težave zakaj mi disk včasih ne zazna?

DSmidgy ::

A si probou CD-ROM spet ven vzet. A disk še šteka?

Zej maš disk, CD, DVD not ane. Dej disk na primary master; CD, DVD pa na secundary master, slave.

Ne vem kuko maš zej naštiman.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DSmidgy ()

Lucifix ::

Sedaj imam takšne nastavitve:
Primary IDE: HDD master
Secundary IDE: DVD-rom master

CD-rom pa imam začasno izključen, dokler ne najdem kje je napaka.

Lucifix ::

še ena ugotovitev! Namreč če imam naštiman Master HDD mi skoraj nikoli ne zazna HD. Če pa imam HDD naštiman na slave pa vedno - samo še vedno problem z winsi.

Wad@ ::

Hm..čudno, pa če poizkusu ta disk na kakšni drugi mašini? Če je mogoče provaj z nekega drugega diska zagnat winse(tega daš na slave) in poizkusi brskati po njem. Če lahko mislim, da disk še ni povsem odpisan...

O tisemu ˝če imam naštiman Master HDD mi skoraj nikoli ne zazna HD. Če pa imam HDD naštiman na slave pa vedno.˝ pa nevem kaj reči mogoče bi veljalo poizkusiti menjati kabel...

Lucifix ::

zadeva je takšna... ko sem rekel da se vse ustavi pri zagonu v windowsih... v bistvu moram počakati cca 30 min da pride popolnoma v windowse. Po mojem se mi najbolj splača formatirat disk.

Duhec ::

Glede na slike imaš za starejši IDE disk predolg IDE kabel. Uporabi čim krajšega, torej naj bo razdalja od konektorja na plošči do diska čim krajša. Nekateri starejši diski imajo velike probleme, če so kabli 'normalno' dolgi kot so sedaj IDE kabli.

Lucifix ::

Mogoče bi bilo tudi to, samo zakaj je ravno po tistem to začel zajeb... pa tut ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151558 (1381) schwarzvald
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453185 (2209) Blind
»

Najboljša vezava večih IDE enot??

Oddelek: Strojna oprema
6966 (881) delfinus
»

Teac CD-RW 40x burn speed

Oddelek: Strojna oprema
10998 (853) Matek
»

Problem s CD-ROMom

Oddelek: Pomoč in nasveti
151337 (1199) Trubar

Več podobnih tem