» »

IBM zapira madžarsko tovarno

IBM zapira madžarsko tovarno

X-Bit Labs - Še ena, že dolgo pričakovana stvar, se pričenja uresničevati. IBM je namreč danes napovedal zaprtje svoje lastne tovarne trdih diskov na Madžarskem. IBM pravi, da zaradi zmanjšanega globalnega povpraševanja po trdih diskih, seveda pa se takoj postavlja vprašanje, v kakšni povezavi je kvaliteta madžarskih diskov s to potezo.

Z zaprtjem bo svoje delo izgubilo približno 3.700 ljudi, prav tako pa bo tudi Madžarska izgubila velik del nacionalnega dohodka, saj je potrebno upoštevati 2.2 milijardi dolarjev prometa, ki ga je ustvarjala IBMova tovarna. Spomnimo se še samo dejstva, da je Hitachi že pred časom oznanil namero o prevzemu IBMovega sektorja za izdelavo trdih diskov za 2 milijardi dolarjev. Klik!

6 komentarjev

darh ::

in kako bo to vplivalo na nas? Dražje diskovje?
Excuses are useless! Results are priceless!

Balky ::

Zaradi mene lahko IBM zapre kar vse tovarne, tudi jaz sem imel zaprt računalnik zaradi njih ker sta mi šla že dva njihova diska u materino.

jerry2000 ::

Danes mi je crknil zadnji od DTLA diskov tako da...

Kdo ve koliko je garancija? 3 ali 1 leto?

Jerry

Eschelon ::

3 leta je bila.

gugo1 ::

Ej folk....JAE ma se vedno 3 leta garancije na IBM diske...drugi pa ne.

Gugo

bastadu ::

gugo1: Od kod tebi to? Jaz sem ga kupil čisti nekje xyz pa mam tudi (oz sem imel) 3leta garancije...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Milijarda manj prihodkov za Intel zaradi nedobavljivosti diskov, povpraševanje po SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14226641 (21313) Pyr0Beast
»

Intel z rekordnimi prihodki in ogromnim dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
83654 (3088) Jeronimo
»

WD uspešen, povečuje investicije v SSD

Oddelek: Novice / Diski
63825 (3217) Lonsarg
»

Globalfoundries gradi novo tovarno

Oddelek: Novice / Ostale najave
103386 (2966) Jst

Več podobnih tem