» »

Poslovenjeni WinXP in OfficeXP

Poslovenjeni WinXP in OfficeXP

Slo-Tech - Andrej, nas M$ guru, me je danes prijetno razveselil z enim e-mailom. Posredujem vam ga v celoti:

Oj, mogoče te bo zanimalo tole:

Microsoft je v ponedeljek, 7.5.2001 na 6. NT konferenci v Portorožu najavil slovensko različico sistema Windows XP. Dan pred tem so iz korporacije dobili odobreno prošnjo za lokalizacijo Windows XP Professional. Enkrat po izzidu angleške različice, bo lokalizacija na voljo preko posebnega MUI (Multilingual User Interface) paketa. MUI je v bistvu CD, ki vsebuje lokalizacijske datoteke, ki ga že sedaj poznamo iz Windows 2000 in nam omogoča, da uporabniki delajo v različnih jezikih. To pomeni, da lahko en uporabnik uporablja nemško okolje (nemški meniji, pomoč, itd.), nek drug uporabnik pa arabske nastavitve (vključno s Start gumbom na desni strani :)). Hkrati z objavo slovenskega Windows XP, so objavili tudi slovensko različico Office XP Professional, ki bo vsebovala vse poslovenjene programe - vključno z bazo Access in PowerPoint-om. Vsekakor je treba Microsoftov trud pohvaliti - zavedati se moramo, da smo najmanjša država, ki ima lokalizirane MS izdelke.

Andrej


Kunštno .

16 komentarjev

lordgreg ::

to mi delaj.. fajn je, da se kot manjša država zanimamo za poslovenjanje znanih programov in sistemov.. kako prekleto všeč mi je to! :D

||_^_|| ::

ganljivo:)

Ej ampak smo pa norci a?

Tr0n ::

i d0n't give a rat's ass about slovene computer programs! they all suck!




Naj raje zrihtajo, da ne bo brezveznega prijavljanja oz. registracije ob koncu instalacije XPja in Offica! Ker ce bom moral vsakih, ko bom kak nov hardware noter dal, na novo registrirat, jih zadrgnem in grem raje nazaj na WinME.

joze ::

a bo vgrajeno tudi prepoznavanje govora za slovenscino?

CaqKa ::

meni bo dovolj samo ce bo remote desktop delo... ostalo pa naj vse vsaj tak vrei kot na 2000 spila... winsi se blizajo linuxu, linux pa winsem ... vsak po svoje .... kak se mi to zdi fajn, enkrat bomo meli stabilen IN lep OS

lordgreg ::

...ki pa nebo niti Windows niti Linux

Izak ::

LORDgreg in še prav imaš! :D

OrlyTM ::

Hja zlo lepo .... Meni osebno sicer niti na kraj pameti ne pade, da bi uporabljal katerokoli slovensko različico katerega koli programa, niti na moji nokii ne uporabljam slo menija, čeprav je vgrajen. Je pa to zelo dobra novica za veliko uporabnikov po Sloveniji, katerim angleščina dela nepremostljive probleme pri uporabi računalnika.

Way to go MS ....

lp
OrlyTM

PaJo ::

Jaz pa poznam veliko folak ki obvlada anglescino in iz principa zelijo imet slo winse, saj majo tudi prav, saj je treba spostovat nataliteto, ce ze glih prevajajo vse v slo:D

undefined ::

Blah. Jaz se tudi polulam na poslovenjeno različico. Jaz hočem original angleško in stabilno, ter da dela vse tako kot je treba!

andrej ::

TrOn: za tebe in vecino racunalniskih freakov je slovenscina res bez veze, ampak vecina uporabnikov racunalnikov ni tako naprednih - hell eni se slovencine ne znajo dobro... Za vecino uporabnikov je anglescina resna ovira - daj malo poglej kaksne tajnice, in ostale delavce v povprecnih slovenskih podjetjih. a tvoja babica in mamo znata dobro anglesko? Slovenscina je zelo dobrodosla za navadne uporabnike - in teh je vec kot pa strokovnjakov!

joze: ne - vsaj zaenkrat. drugace pa je stvar odprta in ce se kdo loti tega lahko naredi...

Tr0n ::

za tiste so win3.1 ali 95 cisto dovolj :)

Jeebs ::

Sicer super novica, ampak zakaj imam občutek da se vsakič ko povišajo varnost na račun onemogočanja ilegalnih kopij vse skupaj za nas končne uporabnike zaplete?!:O

andrej ::

TrOn: ti zivis v preteklosti. Podjetja rabijo varen in stabilen sistem. Omenjena to vsekakor nista.[:]

SKull ::

IceMan lahko ti rečem da so SLO različice angleških MS izdelkov manj bugovite kot originali. Vem, ker jih delam. 8-)

OZZY ::

To da smo najmanjša država je cool. Men je samo žal, ker ni win2k v slovenščini.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

outlook expres priponka

Oddelek: Programska oprema
122298 (1964) sloxl8
»

Xp slovenski vmesnik

Oddelek: Operacijski sistemi
352190 (1652) poweroff
»

Slovenski XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
538399 (7044) Han
»

Slovenski office xp

Oddelek: Programska oprema
81499 (1372) scenic
»

xp slovenski?

Oddelek: Operacijski sistemi
151474 (1179) Neo32

Več podobnih tem