» »

Končno spet med pisuni ...

Končno spet med pisuni ...

X-Bit Labs - Zadnje čase je moj največji problem hudo pomanjkanje časa, saj je naš razred zabredel v obdobje, ko so profesorji najbolj zagreti za spraševanje in napovedovanje novih kontrolnih nalog. To ste lahko opazili tudi po moji skoraj desetdnevni odsotnosti. Vendar nič se bati. Kakor hitro bodo tu jesenske počitnice, se lahko nadejate še večje količine novic, kot do zdaj. No, da pa ne bom samo utemeljeval svoje odsotnosti, sem vam pripravil kupček bolj ali manj zanimivih novic.
Sicer že vrabci zunaj čivkajo, da bodo novi Radeoni odlični grafični čipi, vendar se moramo zavedati dejstva, da so le-ti blazno nepriljubljeni med proizvajalci grafičnih kartic. Vzrok za nepriljubljenost je Nvidia, ki vedno znova forsira proizvajalce grafičnih kartic in jim grozi, da ne bodo nikdar več naredili niti 1 grafične kartice z Nvidia čipom, če se odločijo podpreti tudi druge rešitve konkurenčnih podjetij. Zadnja žrtev "Nvidiinega režima" je ASUS, ki je še pred kratkim veselo napovedoval svoje kartice na Radeon čipih, vendar se je raje premislil in izjavil, da se nikoli niso zanimali za ATI-jeve grafične čipe. Človeka res kar malce stisne pri srcu, ko vidi, kakšno škodo dela Nvidia s svojimi prijemi, vendar pa ni vse tako črno, kot izgleda. Nvidiini prijemi dajejo priložnost novim podjetjem, ki ne bodo obremenjena z močno konkurenco raznih grafičnih velikanov, ampak bodo lahko v miru pripravila svoje rešitve.

0 komentarjev



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidii grozi tožba, ker so delnice izgubile polovico vrednosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
9121706 (17019) MrStein
»

AMD je največji proizvajalec grafičnih čipov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
227834 (7249) PrimozR
»

Larrabee s približno 1,7 milijarde tranzistorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
394950 (3567) PrimozR
»

Marca 2009 nova serija ATI Radeonov? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
617840 (5849) Mr.B
»

GeForce4 čipi bodo zamudili

Oddelek: Novice / Grafične kartice
132144 (2144) franci

Več podobnih tem