» »

Volja FTP Downloader

Volja FTP Downloader

Volja - Glede na to, da nas je veliko v Sloveniji, ki koristimo takoimenovanega zastonj ponudnika internet storitev Volja, za vas ena zanimiva novica, ki bo prišla prav marsikateremu uporabniku.

Volja se je odločila, da vsem svojim uporabnikom ponudi možnost prenašanja datotek z oddaljenega računalnika. Kot vsi vemo, je trn v peti marsikateremu slovenskemu ljubitelju interneta prav pipica v svet. Velika večina nas, žal, še danes objokuje 56 kbps modeme, ki res niso hitri, kakopak. Si predstavljate, da se lotite dolvleke datoteke, ki je dolga 500 megabajtov ali celo, bognedaj, 1 gigabajt? Gotovo se boste prej upokojili, ali pa privarčevali za najetje lastnega voda oziroma satelita :D. Storitev ki jo ponuja Volja, pa gre takole:

Če ste njihov uporabnik, jim pošljite popoln URL naslov FTP strežnika, vključno z imenom datoteke, ki bi jo radi imeli. Po tem jo bo za vas vunpotegnila Volja (pa ne vaša lastna :D). Ko dokončajo dolvleko, dobite na vaš e-mail obvestilo, da je datoteka prenešena, ter nadaljna navodila, kako fajl prenesti na lastno računalo. Več o tem pa tukaj!

12 komentarjev

iBojan ::

A to pomeni da pol obstaja možnost,da oni downloadajo en file ki je recimo 500MB pa ga pol dajo na CD pa mi ga pošljejo ali ? Kajti še vedno ne vem kako bi tole datoteko potem lahko snel z navadnim modemom v realnem času ;)

V-i-p ::

Pošlji jim zahtevo za eno datoteko, pa boš vidu kakšna navodila ti bodo potem poslali na mail, ko jo bodo presneli.;)

iBojan ::

Grem probat. Sam mislim da t ne bi bilo nič manj če bi napisal ;) da mi ne bi bilo treba čakati dokler se ne zmigajo pa prenesejo to datoteko ;)

NoUse4AName ::

Če ste njihov uporabnik, jim pošljite popoln URL naslov FTP strežnika, vključno z imenom datoteke, ki bi jo radi imeli. Po tem jo bo za vas vunpotegnila Volja (pa ne vaša lastna ). Ko dokončajo dolvleko, dobite na vaš e-mail obvestilo, da je datoteka prenešena, ter nadaljna navodila, kako fajl prenesti na lastno računalo.

Pise da ti njim das naslov, oni prenesejo na svoje streznike s katerih pol ti gres downloadat.

iBojan ::

Evo šel sem probat ;) Sem vzel eno veliko datoteko za dialup (16.2MB), majhno za kak ADSL in podobne >:D Torej rezultat je sledeč:

Spoštovani VOLJA uporabnik!

Glede na vaso prosnjo za VOLJA FTP Downloader brezplacno storitev, vam sporocamo, da je bil prenos datoteke opravljen.
Kliknite na spodnji URL naslov in po tem, ko se bo prikazalo okno, shranite datoteko na vas disk.


http://downloader.volja.net/downloader/...

(Ce povezava ni aktivna, kopirajte in prilepite celotni naslov na vas brskalnik)

Zahvaljujemo se vam za uporabo VOLJA FTP Downloader brezplacne storitve.


Lep pozdrav,


Ekipa VOLJATEL

In potem je prenos isto kot če bi ga prenašal brez njihove pomoči. Tako da ne vidim v čem je štos tega. Saj potem je tudi za 500MB treba isto dolgo čakati ;( verjetno, ker nisem probal s tako veliko datoteko.

lp, _GeS_

JLP ::

Fora je pomoje sam če je un server s katerga hočš dat file dol ornk počasn. tko lepo Volja da na svoj server in lokal download s tega serverja nej bi šu saj nemoteno hit kukr gre. Vprašane pa kako je to pol u praksi,.

Tody ::

Ja sej to majo že ful dolg, vsi k mate e mail od Volje ste to že vedel. Zdej pa volja ponuja hitri kabelski internet. Če vas zanima kaj več pa tukaj

sifu ::

ok..da povem kje je fora...

jest imam kabl in mi recimo z volje vlece dol 64kb/s ali pa tudi vec...
ce pa vlecem iz tujega serverja gre pa vcas velik pocasneje....

torej zakaj ne bi ta dolgotrajen del namesto mene opravila volja...jest bi pa potem s polno hitrostjo datoteko presnel k seb domov

ane?

Tr0n ::

Mater rabite eni dolgo, da skapirate :).

BigFoot ::

pa še res je :D

Sumo ::

Hmm, pa je velikost datoteke omejena?

sass ::

mene pa zanima, če je tole direkten link do njihovega serverja :
http://downloader.volja.net/downloader/......
ali te potem preveže na njihov ftp server. problem je v tem, da sem v službi za firewallom in mi ftp ne dela, če pa bi mi na volja potegnila datoteke na njihov server, ki ne bi bil ftp, pa bi bilo to super

sass


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Torrenti, ISP-ji in zakonodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9924241 (22523) OmegaBlue
»

Izšla Chrome 17 in Chrome za Android Beta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
6518858 (15201) PARTyZAN
»

Novozelandski parlament tik pred sprejemom three-strikes zakonodaje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7930898 (28883) techfreak :)
»

Prosim za pomoč pri postavitvi HDTV okolja

Oddelek: Zvok in slika
433661 (2472) Okapi
»

Volja FTP Downloader

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
122796 (2796) V-i-p

Več podobnih tem