» »

Ekskluzivni test EPoX 8KHA+

Ekskluzivni test EPoX 8KHA+

Slo-Tech - Heh, prav zanimivo je, da smo že tako ekskluzivni, da lahko danes preberete test osnovne plošče, ki bo v Sloveniji šele čez kakšen teden. EPoX 8KHA+ je prva osnovna plošča, katero sem se spravil testirati, zato mi, prosim lepo, prizanesite ;). Temeljoč na VIA KT266A čipovju, ki naj bi navkljub VIInem ugledu pri stabilnosti čipovij ponujalo le-te gomilo, je plošča že na premnogo tujih straneh požela vse hvale. Priznam - imeli so prav. Sicer morate pa test itak prebrati ;).

17 komentarjev

Boeing ::

sm ga bral že en teden nazaj... odličen test, upam da bo še več takih !

Radiant ::

Se strinjam z testom saj mam to maticno ze 2 tedna in dela perfektno !!!!Epox rulz!!!>:D>:D>:D

StarY ::

Mlacom je dobil danes to ploščo na zalogo.

Sergio ::

StarY: zdej pa se MPC, prosim :D

StarY ::

cena je visja, sam druge cene Ve-mila sploh niso nic posebnega. V bistvu so sam Epoxove plate tam bistveno cenejse, to pa verjetno ravno zaradi tega, ker v Sloveniji ni uradnega zastopnika. Velika večima komponent je se celo drazja kot pri nas. Plata je cca 1250 kun kar znese 34500 SIT.

StarY ::

ta prvi komentar je bil namenjen predvsem temu, da bi ti Sergio, ce bi se vsaj malo potrudu, ze ugotovu da so te plate v Slo vsaj dobavljive, ce nic drugega.

VASkO ::

ejga, kako si dobil tako nizki mem bench mi je prav velika skrivnost - ocitno si kaj zajebal, ko si nastavljal opcije pomnilnika. Drugi imajo okrog 860/904 MB/s v sandri. Plata bi MORALA imeti vsaj visji score od AMD761 nabora, to je glih novost pri KT266A, ki je glih v tem boljsi od KT266. Da nisi ti kupo 8KHA (brez +)?

VASkO ::

8KHA in 8KHA+ sta na igled POPOLNOMA enaki in je cisto mozno, da so te nategnili - so zamenjali nalepko na plati.

Bolj verjetno pa je, da nisi optimiziral pomnilnika kot treba (4way int., Turbo, ...)

Sergio ::

fantje. nism slep in SEM kupil 8kha+. za nizke benche pa ne vem. dal sem na cas2 IN na turbo, itd itd.

Sergio ::

ta prvi komentar je bil namenjen predvsem temu, da bi ti Sergio, ce bi se vsaj malo potrudu, ze ugotovu da so te plate v Slo vsaj dobavljive, ce nic drugega.

StarY, ne pretiravaj. Sej so ble dobavljive ze med novemberskimi pocitncami, pa jih noben ziv falus ni mel na zalogi. cena pa ni 1250kn, ampak 1150 kun, kar je kar velika razlika. Cena torej znese okoli 33-35 tisocakov (odvisno kje menjas). To, da dobis nazaj davek, bom zanemaril. Kakor vidis, stary, je cena 41.000 SIT kar malo pretirana. Mogoce se pa tudi motim.

VASkO ::

sem se malo zmoto, naj bi blo okoli 780/900 na 133mhz FSBju z 1500XP procom.

V vseh tujih testih je tako

Sergio ::

take rezultate dobim. in ne vem zakaj. s plato pa ni narobe nic.

StarY ::

ja sorry, ampak 34.500 SIT je se vedno 1150 kun in ne 1250 kun. Je pa zanimivo, da je ravno ta plošča toliko cenejsa od drugih podobnih in konkurencnih, recimo MSIja.

Glede na to, da imas Athlona XP 1700P+ in ne kaksnega Durano z 100MHz DDR FSBjem, so rezultati prepustnosti pomnilnika res cudno nizki in so bolj na nivoju KT266. Sploh npa ne bi smeli bit nizji od AMD761!

Sergio ::

joj. huda napaka v testiranju. berite novico.

iskreno se opravičujem ter obljubim, da bo popravljen test objavljen jutri.

Radiant ::

Problem lezi v biosu.
druga revizija biosa ne zna pravlino posiljat T1 command k pomnilniku ampak le T2 (tudi ce je nastavljeno T1)
Bios Upgrade resi problem .
Pri meni nje blo najprej:

ALU/RAM 751 MB/s
FPU/RAM 803 MB/s

Po Bios upgradu najnovejsem ki popravi se neke nekompatibilitete z matrox graficnimi pa Athloni XP in Win NT4.0

Alu/RAM 832 MB/s
FPU/RAM 867 MB/s

Atlon XP 1700+
256MB PC 2100 DDR (voltaza +0.0020)
AIW Radeon 32 DDR
SB Live!Player 1024
Pioneer DVD105SZ
IBM Deskstar 40GB ATA100
DTT 2500

>:D>:D>:D

yjj ::

Še vedno so cenejše plate s sisovim chip-setom

VASkO ::

KG7 je to


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
9933 (733) PlayR
»

Prva plošča za Hammerje

Oddelek: Novice / Matične plošče
91934 (1934) undefined
»

EPoX 8KHA+

Oddelek: Novice / Matične plošče
131804 (1804) mark0_xp

Več podobnih tem