» »

Printer ne dela!!!

Printer ne dela!!!

Smily ::

Imam problem. Ko sem v compa vgradil mrežno kartico mi je odpovedal printer. Sedaj ga na noben način ne morem usposobit. Enkrat se mi je OS sesul, pa sem zadevo formatiral in vse na novo naložil in dokler nisem naložil mrežne, je printer spet delal, potem ne več. Če zbrišem LPT vrata mi jih zazna in naloži na novo, printer pa vseeno ne dela.

V škatli imam
ABIT BH6
C433@720 -peltier+voda
IBM DTLA 15GB 7200
Gforce 2 mx
IMSLABS video
Promise ultra 100 kontroler
Cnet mrežna
HP pekač
Printer HP Dskjet 610c

Prosim vas naj mi nekdo pomaga, kajti printer zares potrebujem.
Hvala

Ajt

TESKAn ::

Hm, poglej, če mata kaj konfliktov. če so, pol boš mogu prestavit mrežno v kak drug slot. Če ne bo delal, pa poskusi še v BIOS - u dat LPT port na ne - ECP.
Lp
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mr.B ::

Preveri , če imaš isti interupt za LPT port ter mrežno. Probaj nastaviti LPT port v BIOS-u na drugi interapt , ali pa vzemi nastavitev v BIOS-u ki ne uporablja interupta.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smily ::

To sem na žalost že vse poizkusil. Zanimiva pa je trenutna konfiguracija:

NAPRAVA IRQ
com1 4
com2 10
ECP LPT1 5
MREŽNA 3
SB 7
PCTV 11
PCTV RADIO 11
USB 11
GRAFIČNA 3
kONTROLER 11

in vse dela razen printerja. V BIOS-u sem nastavljal vse mogoče:od ECP, SPA, sprminjal IRQ iz 5 na 7 in obratno, DMA iz 3 na 1, pa še vedno ne dela. V windows mi ne javi nobenih sporov, tako da sem že uskoro obupal. Imate mogoče še kakšne trike na zalogi, da bi printer nekako usposobil?

hvala

Ajt!

OZZY ::

Jest sem mel take probleme z Lexmarkom. Pol sem pa odinštaliru gonilnike in jih dal spet na novo gor. samo mi ni vedno to pomagal. Včasih sem moral se kar nekaj časa igrat z apajalnim kablom. vštekat/izštekat. Pol se je pa enkrat spomnu pa začel spet delat. Sploh ne vem odkje se pri men take napake pojavjo. Sem ga enkrat pelu na servis pa tam ugotovijo, da je vse ok in ga prpelem domov in mi dela. Na servisu pa sem pustu 5k. Pizda sem bil jezn.
Go with the flow.

msmiha ::

IRQ niso prav nastavljeni! (oba sta na enem IRQu)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Smily ::

Vem da je IRQ 11 zaseden 3x samo vse stvari delajo. Printer pa ima svij IRQ pa ne dela. Tudi če ga dam drugam, ne dela.
Kakšna ideja???


Ajt!

OZZY ::

Kaj pa če bi prestavil kartice malo drugače v pci slote?
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI LPT kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
121935 (1745) ender
»

Težave s tiskalnikom:(

Oddelek: Strojna oprema
151702 (1494) |ke
»

Ne zazna LPT porta

Oddelek: Pomoč in nasveti
5922 (855) Azrael
»

LPT porti in linux...

Oddelek: Operacijski sistemi
152304 (2111) Trojaner
»

POMOČ PROSIM xp ali hardwerska napaka???

Oddelek: Operacijski sistemi
9924 (740) Deanu

Več podobnih tem