» »

Težave s tiskalnikom:(

Težave s tiskalnikom:(

|ke ::

Stvar je taka:
prižgem računalnik da bi neki natisnu in glej ga zlomka tiskalnik ne dela. word pošlje dokument tiskalniku, vendar tiskalnik ne mrdne. poiskusim vse: reinštal driverjev, posodobitev driverjev pregled kablov ... nič-še zmer ne dela. probam en drug tiskalnik-dela! in čez nekaj časa(kakšn teden), se je pojavla ista težava na temu drugemu tiskalniku! ;(( kaj bi lohk blo?
vsak nasvet bi mi pršu prov!
hvala,LP
Ike

nodes ::

Običajno se vedno ispiše, kaj je narobi. bi potem kakšen lažje razbral kje se ustavi.

nodes ::

Če nič ne izpiše.

Ko si preklopil drugi tiskalnik, ga ni bilo potrebno instalirati.

Mogoče imaš instaliranih več tiskalnikov, control panel poglej če je pravi tiskalnik privzeti.

Ja tudi to se dogaja. :)

OZZY ::

A maš mogoče lexmarka.
Go with the flow.

|ke ::

nodes: tut na to sm pomislu pa ni nč s tem narobe.
prej sm mev epsona 660 zdej pa c42sx ravno tako epson. pri prvem tisaklniku mi je vedno napisal da je kao povezava prekinjena pa sm vse preprobav pa ni pomagala, pol sm pa druh tiskalnik dav in je delav. zej pr temu mi pa tut tisga ne napiše kt mi je pr prejšnem. datoteko pošlje tiskalniku, spodaj v system tray-u se pokaže ikonca tiskalnika in tam se konča.;((
Ike

nodes ::

Moral bi tiskalnik skupaj z kablom preizkusiti na kakšnem drugem compu.

če dela, in delajo ostale naprave na USB-ju prvega compa, potem ostane še samo gonilnik.

|ke ::

prejšnjega sm probu na drugem računalniku s kablom skupaj. tega še nisem. sam mi ni jasno kako mi lahk crkneta dva tiskalnika v enem mesecu prej mi je pa delal 2 leti!?;(( aja sem pozabu povedat da ga nimam na usb prkloplenga ampak na LPT.
Ike

|ke ::

anyone?
Ike

nodes ::

Ne vem, če lahko računalnik preko LPt-ja skuri tiskalnik?

Če sta šla v večna lovišča, poizkusi z novim 42UX-om, morda boš imel več sreče. Res ne vem.

egomez ::

Jaz imam C42UX, pa me tudi malo zajebava. Dosti krat mi javi "communication problem" in ne tiska več. Pobral sem poprevek za to napako iz epsonove strani, pa se mi je na začetku zdelo, da dela, po nekaj dneh pa se je nadaljevala ista fora.

|ke ::

no men tut meče vn to de je kao s povezavo neki narobe. pa sm zamenu kabl itd... pa še zmer isti qrac;(( !

Ne vem, če lahko računalnik preko LPt-ja skuri tiskalnik?

A to je tut možno8-O ? In u katerih primerih?

A se da mogoče tiskalnik ki ma originalno paralel port(lpt) prklopt na usb (se dobi tak kabel)?
Ike

SavoS ::

Serbus
Neke podobne probleme sem mel jaz, ki nikakor nio hotel printal printer, ko sem dal drugega pa je šlo......čez čas pa sem ugotovil, da je z priklopom, lpt nekaj narobe, hvalabogu, da sem imel takšnega, da sem ga lahko zamenjal in potem je printer dve leti delal brez problema, dokler nisem druge plate kupo.....
torej preglej dobro lpt port na plati oz. kak ga že maš gor naretega, mogoče bo pomagalo kej.....
Veliko uspeha
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

|ke ::

savos; in kako si to stestiru, da si zvedu da je kriv lpt port?
plata je drgač nova (8rda) oz. stara 2 mesca...
Ike

CCMbrother ::

Tudi jaz se ze tri dni ubadam z svojim printerjem. HP Laserjet 6L na LPT portu. Prej je delal na eni 200MHz masini kot urca, na novi pa ga nikakor ne morem spravit v pogon. Sem probal na drugi masini in je delal (na obeh masinah je win2000). Ne vem a je LPT port na plati fuc?(Maticna plosca je ganz neu) Sem probal tut nastavitve v Biosih stelat (SPP,ECP, ...). Nic ni pomagal!!

SavoS ::

Oj
Mel sem tako osnovno plato, da ni imela direktno gor prpopan lpt port, pač pa si ga mogo preko konektorja priklopit na plato, tako pa sem kot zadnjo možnost (predno bi pc vrgo skoz okno>:D ) nekje pr frendo stakno še ta "novi "lpt port in ga prklopo na mojo staro plato in na velio začudenje Delalo je--sn pol šol v štacuno in kupo novega.....
Zdaj, če pa mata vidva novo plato, tam pa je vse gor napopano.....hmmmmmmmmm težka zadeva... men je delalo takole: dal sem en dokument printat, mi javi epson dokument printing in se odpre še tisto okno in vse lepo in prav, prikazalo je da printa, da je celo sprintalo dokonca in brez kakršnih napak, a printer še mrdnil ni, no pol pa tak veš kak je blo dalje........
No probaj še enkrat naložiti vse driverje od osnovne plšče, pa medtem mej printer prižgan........
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

|ke ::

savos; no to men dela... počasi zgublam živce s tem tiskalnikom!>:D sam kako lohk kr tko crkne port? ker mojmu frendu je lih tko crknu k men, pa ima eno starejš plato(jo ima že več k 1 let u računalniku), pa mu je prej vse delal in kar na enkrat FUČ!
zej ko bojo počitnce pa bo čas bom poskusu še "zdravilo za vse"-format c::D pol bomo pa vidl kaj je, a je software al hardware...
Ike


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Emulator starega tiskalnika - sploh obstaja?

Oddelek: Kaj kupiti
343335 (1034) styrian
»

Epson LX 300

Oddelek: Strojna oprema
7892 (778) Blisk
»

Vrata tiskalnika v okvari?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152595 (2450) Duhec
»

kako določit printer na LPT2 v W2K?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121473 (1361) ToniT
»

Problem z LPT porti

Oddelek: Pomoč in nasveti
61220 (1102) gumby

Več podobnih tem