» »

Računalniki prinašajo smrt

Računalniki prinašajo smrt

Slashdot - Kot izobraženi računalničarji verjetno veste, da se v vaših računalnikih skriva nešteto skrajno strupenih in škodljivih snovi. Kaj se torej zgodi z vašim računalnikom, ko gre na odpad? Tule je grozljiva fotoreportaža iz ilegalnih 'predelovalnic' računalnikov na kitajskem. Klikajte next in si poglejte slike in komentarje.
Nimam več besed.

13 komentarjev

tha_man ::

Odpadkov pa je toliko ker računalniki prehitro zastarijo.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

rc-car ::

Že nekaj časa nazaj je bila po TV oddaja kjer so kazali ta mesta - mesto je dobesedno zafilano z starimi računalniki, kupi so povsod... neverjetno...
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Jeebs ::

Điz!!!!!!!!!8-O 8-O 8-O 8-O 8-O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

segi ::

hm...
Prekleto bom razmislil, ko bom kupoval novega. In...mislim, da nisem več tako ponosen lastnik računala...:8)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Tr0n ::

To bo ja :).

||_^_|| ::

Groza..

Sam, do zdej nism še niti enga rač. dela stran vrgu:)

pro2c ::

tretji svet se razvija :)

...ja tak pac je...ce nimas s cem dobivat denarja pac izkoristis bliznjo mladino brez prihodnosti...kruto, ampak realno...vsaj nekaj dobrega...racunalniske stvari se 'reciklirajo' - in to ne pri nas
--- www.DrinkProg.com ---

minmax ::

to ni nobena reciklaža... mislim vsaj zame, to je ubijanje okolja (človeškega, živalskega, rastlinskega) s pomočjo odpadkov, za katere smo mi odgovorni.
tisti ki proizvaja odpadke - torej mi - bi morali biti za to odgovorni

_Mortal_ ::

minmax: ok pejt pol ti to tm delat
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Thomas ::

Če je res tako strupeno - ČE - potem je treba stvari pač sanitarno urediti na Kitajskem in skleniti medržavne sporazume, ki bodo osnova za regulacijo reda na tem področju.

Sem pa nekoliko skeptičen. Kaj pa potem če je nekaj kilogramov svinca tam na tleh? Naprimer. BBC senzacionalizem.


To je pač še ena lestev, po kateri Kitajci plezajo iz revščine. Klobuk dol pred njimi, ne pa jim metati polen pod noge.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

minmax ::

heh, še vedno mislim da je tisti ki naredi odpadke odgovoren da poskrbi za njihovo varno depnijo, uničenje, karkoli. ne moreš to prelagat na nek tretji svet.

saj če bi samo računalniki zastrupljal okolje ne bi bilo frke (verjetno), ampak zastruplja ga še toliko drugih stvari...

no ja... pa kaj bi pravil o ekoloških spremembah... poglej vreme in poplave to poletje (pa tudi prejšnje ni bilo dosti boljše)

||_^_|| ::

minmax: ok, poplave. Ampak zanimivo je to, da pravijo npr.(govorim čist na pamet): nivo donave se je povišal za 1,3m, tako visoka ni bila že od leta 1792. V čem je pol fora? Zakaj je bla takrat tok visoka?

pro2c ::

...res da smo mi pripomogli k katastrofam (malo), samo vsakih tolko se pa itaq nekaj zgodi, pa ce si se tako zelen in vrzes vsak zvecilni v kos...
--- www.DrinkProg.com ---


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook virus in windows xp boot loop

Oddelek: Programska oprema
71000 (894) karafeka
»

Novi varnostni mehanizmi slovenskih bank (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7111621 (8112) CaqKa
»

Siol: Moznost okuzbe vasega racunalnika

Oddelek: Omrežja in internet
71534 (1034) dizel
»

Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
165228 (4286) Jux
»

Za kaj uporabljate računalnik ?

Oddelek: Loža
191234 (880) speed machine

Več podobnih tem