» »

Siol: Moznost okuzbe vasega racunalnika

Siol: Moznost okuzbe vasega racunalnika

dizel ::

Halo

Pred parimi trenutki sem dobil ličen mail s strani SiOLa, katerega začetek se glasi nekako takole:
Spoštovani!

Pri preiskovanju varnostnega incidenta na omrežju smo prišli do ugotovitev, ki kažejo na zelo verjetno okužbo vašega računalnika z virusom. Prosimo vas, da to sporočilo pozorno preberete v celoti.

Dne 31.05.2007 smo prejeli prijavo, v kateri nas je uporabnik obvestil o pošiljanju SPAM-a iz sistema z IP naslovom 195.210.xxx.xxx, ki je bil dodeljen vam. Če tega niste sprožili sami, je za pošiljanje e-pošte najverjetneje kriv virus, ki iz vašega sistema pošilja e-pošto.

Prosimo vas, da zadevo preučite ter čimprej namestite ustrezno zaščito, ki bo onemogočila (ali vsaj močno zmanjšala možnost) okužbe in zlorabe vašega računalnika.

Telekom vsem uporabnikom ADSL (z izjemo paketa Pizzicato) nudi brezplačen Varnostni paket BitDefender, s katerim lahko svoj računalnik ustrezno zaščitite in s tem poskrbite za lastno varnost in varnost Telekomovega omrežja.


No in od tukaj naprej je ENA stran kjer opisujejo kakšne dodatne pakete imajo in kakšne super dodatne storitve in oh in sploh.....
Malo se mi zdi sumljivo, ker uporabljam Debian stable in (lahko se seveda tudi motim) ampak kar nekako težko verjamem v to z virusom in sumim na eno spretno prodajno akcijo novih paketov s strani SiOLa.>:D

Vprašanje tukaj je če je tudi kdo od vas kdaj dobil tak mail.

Lahko pa da sam mal preveč filme gledam :P

Vaša mnenja....
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

tlozej ::

Ni bilo nobenega podobnega maila...

LP

fiction ::

Se vseeno si lahko "owned". Al pa mogoce je tvoj SMTP open-relay?

dizel ::

fiction: sem tudi sam to studiral, ampak sem vse loge krizem krazem pregledal, nic, tud mail server mam samo za testne namene in je zanalasc narobe nastelan, tko da posiljanje na ven ne gre....... huh... go figure....:|
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

BlazP ::

Tega maila nisi za brezveze dobil, ne da bi prej kaj preverili.

amigo_no1 ::

@dizel
Imaš še kakšen windowsOS based pc v omrežju ?

Tudi v Debian se da imho spraviti kakšen rootkit/trojanec ...

Loki ::

bitdefender je itak zastonj, tako da reklama to ravno ni.
I left my wallet in El Segundo

dizel ::

jeje997: ja, je še ne Win PC v mreži, čeprav mi je blo rečeno da "naj bi bil" tisti dan ugasnjen, ampak ni pa ziher, tko da je seveda tud to možno.... mah ... bo že... hvala za odgovore...
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIOL zavaja uporabnike?

Oddelek: Omrežja in internet
101548 (1319) BlueRunner
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10211015 (7594) Alexius Heristalski
»

MyDoom napada ... SCO!

Oddelek: Novice / Varnost
322902 (2902) RejZoR
»

Outlook Express Error sending/receiving message - SiOL

Oddelek: Programska oprema
73570 (3509) alf__
»

Si ol a kdo kaj v o tem

Oddelek: Omrežja in internet
131932 (1618) AlienGT

Več podobnih tem