» »

HyperThreading na drugih P4

HyperThreading na drugih P4

The inquirer - Intelov paradni konj, P4 3.06 GHZ HT, je trenutno edini, ki podpira HyperThreading. Vsi zagotovo poznate HyperThreading, Intelovo tehnologijo, ki procesorju omogoča t.i. "dvojno delovanje". No, na Theinquirer poročajo, da je nekdo s P4, ki, pozor, ni bil 3.06 GHz, uspel nekako vključiti Hyperthreading. Nihče sicer ne ve, kako naj bi to storil. A že sam razmislek nas pripelje do zaključka, da je to teoretično mogoče. Že sama misel, da bi imel Intel proizvodnjo P4 3.06GHZ in ostalih P4 ločeno, je malo nenavadna. Zakaj ne bi Intel enostavno iznašel načina, kako to onemogočiti in s tem mogoče celo znižati frekvenco pocesorju? Za zdaj se bitka nadaljuje, kdo bo prvi ugotovil, kaj je ključ do uporabe HT na ostalih P4 procesorjih. Klik do celotne zgodbe.

Dodatek by Sergio: Zanesljivost virov novic, ki se znajdejo na The Inquirerju, se velikokrat izkaže za bolj jalovo, tako da članek jemljite z rezervo.

6 komentarjev

Sid Izprijeni ::

Ne me držat za besedo, ampak zdi se mi, da sem o tem nekaj pisali že pred meseci na overclockers.com... Mogoče pa je kaj na stvari...
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Balky ::

Mislim da je ta lovska.[:\]

PaJo ::

Ce se kdo pogrunta kako to zadevo salta se priporocam, nova kista je sposobna to zelo dobro prenest:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

CaqKa ::

če se ne motim je to bilo že omenjeno celo v slotechovih novicah!

minmax ::

edino logično bi bilo da s tem ko to izklopi zviša frekvenco itd

prav tako tisti, ki imajo recimo en dodaten cevovod ali kak del ki se rabi za hypertrhreading fuc, lahko se vedno jih prodajo kot navadne...

martinsm3 ::

"Intelov paradni konj, P4 3.06 GHZ HT, je trenutno edini, ki podpira HyperThreading."

Ni edini :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj pomeni C pri pentium 4?

Oddelek: Strojna oprema
81044 (921) koli99
»

HyperThreading na drugih P4

Oddelek: Novice / Procesorji
61681 (1681) CaqKa
»

HyperThreading tudi na VIA ploščah?

Oddelek: Novice / Matične plošče
51975 (1975) Klemenn
»

v razmislek in komentarje

Oddelek: Kaj kupiti
5873 (753) Brane2
»

Penitum4 na 3.06 GHz

Oddelek: Novice / Procesorji
61796 (1796) Road Runner

Več podobnih tem