» »

Maxtor vs. WD

Maxtor vs. WD

Tom's Hardware - Ti dve podjetji že kar nekaj časa tekmujeta na področju trdih diskov. Tokrat so si na Tom's Hardware to tekmovanje ogledali pri velikosti 250 GB. Oba diska imata v sebi plošče, izmed katerih vsaka vsebuje 80 GB podatkov, hitrost vrtenja pa dosega 7200 obratov na minuto, kar je že stalna praksa. Velja pa omeniti še 8 MB predpomnilnika, ki odigra veliko vlogo pri prenosu podatkov. Prišli so do zaključka, da sta oba diska izvrstna in da nas bo pri izbiranju čakala težka naloga.

4 komentarji

|CyGNUS-x ::

hehe
jaz bi tud mev enega :D :D

ender ::

Maxtorju zadnje čase nekako ne zaupam (na 40GB disku kupljenim lani spomladi so se po 6 mesecih pojavili slabi sektorji, zamenjava je crknila po manj kot 3 mesecih, 3. disk pa znova kaže simptome umiranja... najbolj me je presenetilo, da so mi drugič disk zamenjali takoj - čakal sem 10 minut)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

tec ::

Zadnje case je praksa menjave diskov postala ze tako ustaljena, da je ze cudno, ce ti diska ne zamenjajo takoj.

tha_Kalis ::

hmm jaz imam oba diska, ampak 40 GB. maxtor ze 1,5 leta dela brez problemov, wd pa je po 1 mescu crknil, vendar jim ga je uspelo popravit in zdaj ze pol leta dobro dela.
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Synology - kako naštimat ne-Raid diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212455 (1802) PandaFlow2
»

problem z RAID kontrolerjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
18758 (546) thorvat
»

kako dobiti podatke s starih trdih diskov (ATA, SATA vodilo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
123259 (3072) energetik
»

Raid

Oddelek: Strojna oprema
193796 (3534) ender
»

RAID???

Oddelek: Strojna oprema
152227 (1972) falotXP

Več podobnih tem