» »

PROBLEMI!

PROBLEMI!

Liker ::

Okej! Si kupim novo platko (Abit SA6), montiram, prižgem, takoj v BIOS in seveda malce navijem mojega cel II 667 na 920 (voltaža 1.8V). Že po nekaj minutkah se iz škatle oglasi oglušujoče piskanje. Pogledam na merilec temperature, ki kaže 75 C!(HOT!)
V redu, takoj nazaj v BIOS in spremenim vse nazaj na default. resetiram, zgodba se ponovi. Ne glede na voltažo mi vsi programi vključno z BIOS-om kažđejo temp. 72.5 C pri idlanju in 76 C pri polni obremenitvi!!!!
Perdvidevam da je pokvarjen merilnik temperature na plati, a se da to kako popravit?
Hvala za vse odgovore
LP
  • spremenil: Liker ()

ChiefThunder ::

sej majo ti proci termalno diodo notr pa prek nje odčitaj temperaturo. pa poglej če je hladilnik prov nameščen. edino če je s to diodo tud kj narobe... drugač pa, reklamiraj. 8-)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Liker ::

Da ne bo kdo narobe razumu:
Zamenjal sem samo ploščo in nič drugega!
Pred tem mi je na eni DFi plati delal na 35 C(idle) in 45 C (obremenitev) z istim coolerjem, ki je ziher dobro nameščen. Poleg tega ni okoli procesorja nič kaj vroče (saj bi moglo biti, če ima 75 C, a ne?:\!
LP

VASkO ::

plata prebira diodo v jedru procesorja, tako da plata nima senzorja s katerim bi lahko bilo kaj narobe. mogoce pa res ni hladilnik dobro gor namescen...

cyber ::

ja če vse dela ok če ti sam temperature ne odčitva pravilno in bi se rad znebil piskanja samo odlkopi speaker na plati, pa ne bo več bip bip.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5612064 (10776) wate
»

Navijam procesor - rabim pomoc

Oddelek: Loža
362251 (1442) ProGamer
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764831 (3670) mihamedo
»

Temperatura ni prava?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201387 (1107) Keyser Soze
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017775 (5565) the_unborn

Več podobnih tem