» »

Navijam procesor - rabim pomoc

Navijam procesor - rabim pomoc

ProGamer ::

Pozdrav

Rabim pomoc pri navijanju procesora.Navijam ga na plati asus p5q pro procesor E4500 2.2Ghz ,4 giga rama 1000mhz
in imam hladilnik silent square pro.Rad bi dosego vsaj 3.0 ghz procesor in sem ze in mi orhos/prime95 po 5 minutah javi error na 3.0 ghz.
V biosu sem spremeniu
- rame sem dau na 1:1
- pcie frequence sem dau na 100
- Cpu voltage 1.4
- DRAM voltazo na 2.0
- NB voltaza 1.36

Zdaj pa vas sprasujem kaj lahko se naredim da bom dosego 3.0 ghz stabilni sistem? Temperaturo procesora pa mam 50/55 stopin na 3.0 Ghz ob prizganem orthosu,
ko pa ni procesor obremenjen pa je temperatura na 3.0Ghz 35 stopin ali nizje.

Pa zanima me se ce je 45/50 stopin normalna temperatura maticne plosce?
In kaksnih koristni nasveti pri navijanju so dobrodosli:) hvala za pomoc
  • spremenil: ProGamer ()

KoMar- ::

Si morda spregledal, da ima S-T cel podforum, imenovan "Navijanje"? ;(

ProGamer ::

Nic nisem spregledo! Doma navijam comp ne nadalinki avto:) To je moja tema navijanja in nocem v kiro drugo temo to napisat ker itak spregledajo ker je govora o marsicem glede navijanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

bluefish ::

Čisto mimogrede - si kje 'od dol', ker slovnica je obup.

ProGamer ::

No hvala za prijaznost.En mi je svetovau naj pridem sem pogledat in mi je napiso tak - Ps.:Na netu je dosti OC klubov,kjer bodo zelo prijazni in ti bodo znali svetovat,za začetek lahko probaš tale link http://slo-tech.com
Zaj pa vaju dva prosim kje naj probam in bom dobrodosel? ko sta tak naspicena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

KoMar- ::

Dobro. Ti bom pa narisal:



Kapiraš zdaj?

bajsibajsi ::

KoMar-, blueFish matr sta telebana. Sigurno sta vidva popolna... v svojem svetu.

KoMar- ::

Ne, ampak ko prosiva za pomoč, se vsaj malo potrudiva narediti dober vtis. Zagovarjat lene in površne ljudi se na dolgi rok še nikoli ni obrestovalo, bajsibajsi.

Meizu ::

Pozdrav

Rabim pomoc pri navijanju procesora.Navijam ga na plati asus p5q pro procesor E4500 2.2Ghz ,4 giga rama 1000mhz
in imam hladilnik silent square pro.Rad bi dosego vsaj 3.0 ghz procesor in sem ze in mi orhos/prime95 po 5 minutah javi error na 3.0 ghz.
V biosu sem spremeniu
- rame sem dau na 1:1
- pcie frequence sem dau na 100
- Cpu voltage 1.4
- DRAM voltazo na 2.0
- NB voltaza 1.36

Zdaj pa vas sprasujem kaj lahko se naredim da bom dosego 3.0 ghz stabilni sistem? Temperaturo procesora pa mam 50/55 stopin na 3.0 Ghz ob prizganem orthosu,
ko pa ni procesor obremenjen pa je temperatura na 3.0Ghz 35 stopin ali nizje.

Pa zanima me se ce je 45/50 stopin normalna temperatura maticne plosce?
In kaksnih koristni nasveti pri navijanju so dobrodosli:) hvala za pomoc


- CPU voltažo postopoma višaj do 1.45v - dokler bo stabilno. Sam čez to mejo pa ne it, če nameravaš imet to za 24/7 setup.
- DRAM daj na 2.1 poskusi
- NB pa povišaj za 0.1v od stock voltaže. Bi moralo bit zadosti.

ProGamer ::

Aha hvala Meizu bom probo

ProGamer ::

Ne, ampak ko prosiva za pomoč, se vsaj malo potrudiva narediti dober vtis. Zagovarjat lene in površne ljudi se na dolgi rok še nikoli ni obrestovalo, bajsibajsi.


Sem drugic na forumu!Take bedarije pa lahko pises rednim obiskovalcem foruma ne pa zacetnikom in to bi mogo ze vedet ce se igras direktora :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

BALAST ::

Ne izzivaj ProGamer, kot vidim, da se raje stepeš za svoj prav, kot da bi razumeli Komar-jev in bluefishev nasvet.

Kakšna predrznost, četudi si zelenec.

ProGamer ::

Ne izzivaj ProGamer, kot vidim, da se raje stepeš za svoj prav, kot da bi razumeli Komar-jev in bluefishev nasvet.

Kakšna predrznost, četudi si zelenec.


Mislim da se otroci na partisu lepse obnasajo kot pa vi tu odrasli a ni to smesno? :D
Jaz sem samo priso po pomoc in vi kr napadate za brezveze.In lahko bi takoj napisali recimo >
ta tema NE spada sem ampak sem,tja kakorkoli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

bluefish ::

Si morda spregledal, da ima S-T cel podforum, imenovan "Navijanje"? ;(

To je bilo zapisano v prvem odgovoru na tvojo temo. Morda na svoj način, vendar si bil usmerjen v primernejši oddelek. Nihče te pa ni napadal.
Loža je namenjena lahkotnejšim debatam in v to se bo ta tema očitno tudi razvila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

ProGamer ::

Si morda spregledal, da ima S-T cel podforum, imenovan "Navijanje"? ;(

Nisem spregledo sej sem napiso od zgoraj,temo sem samo narobe vstavo in je taka panika nastala:)

dzinks63 ::

V opravičilo si napisal tole:

Nic nisem spregledo! Doma navijam comp ne nadalinki avto:) To je moja tema navijanja in nocem v kiro drugo temo to napisat

Kar pa je nekaj povsem drugega od tega:

Nisem spregledo sej sem napiso od zgoraj,temo sem samo narobe vstavo in je taka panika nastala:)

Ne se sadaj trmasto ven vlečt, da je kao vse ok, se pač zgodi, sploh če si nanovo.

bluefish ::

Na forumu si registriran že en mesec s štirimi odprtimi temami, od tega je le ena pravilno umeščena, Torej ti je slej ko prej moral nekdo povedati, da se bolj potrudi pri umeščanju - zato pa je pri vsakem oddelku kratek opis njegovega namena.

ProGamer ::

V opravičilo si napisal tole:

Nic nisem spregledo! Doma navijam comp ne nadalinki avto:) To je moja tema navijanja in nocem v kiro drugo temo to napisat

Kar pa je nekaj povsem drugega od tega:

Nisem spregledo sej sem napiso od zgoraj,temo sem samo narobe vstavo in je taka panika nastala:)

Ne se sadaj trmasto ven vlečt, da je kao vse ok, se pač zgodi, sploh če si nanovo.


Se enkrat napisem ,da nisem pregledo foruma navijanje! vstavo sem samo temo narobe!V navijanju bi pa bla to moja tema ce bi jo prau vstavo!

ProGamer ::

Na forumu si registriran že en mesec s štirimi odprtimi temami, od tega je le ena pravilno umeščena, Torej ti je slej ko prej moral nekdo povedati, da se bolj potrudi pri umeščanju - zato pa je pri vsakem oddelku kratek opis njegovega namena.


Registriran sem en mesec ,moja druga tema nwm od kod tebi stiri teme,najbolse da jih pokazes in prva je prau namescena in sicer je bla
napajalnik se mi zdi in enkrat sem odgovoriu na vprasanje neki problem z punco to je vse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

bluefish ::

ProGamer ::

http://slo-tech.com/forum/u71106


Aha sem spregledo gf8800 tista tema je prau vstavlena samo je manko kontaktni naslov (koda nimam zs tuki).Torej 3 teme.
In eni se vedno ne razumete da sem to temo samo NAROBE VSTAVO LooL :D
Zdaj smo koncali z tem lahko se osredotocimo na moj problem kaj pravite...?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

Avenger ::

Mogöče bo pa kak möderator ßpregŁedo da je ta tema vstavléna narobe in jo bő vßtávo tak da bo prau. Razn če se nenă bo zmoto, pa bo temő vstavo tam kjer je govora o nâdálînkíh avtih.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

koyotee ::

Jebemte štajrc!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

ProGamer ::

Mogöče bo pa kak möderator ßpregŁedo da je ta tema vstavléna narobe in jo bő vßtávo tak da bo prau. Razn če se nenă bo zmoto, pa bo temő vstavo tam kjer je govora o nâdálînkíh avtih.


Problem je da so mi sami lenuhi bajsibajsiji in povrsni ljudje pisali tu in se jokali ces da je tema narobe vstavlena in to,
a piso pa doben ni kaksnemu moderatoru ,da je tema narobe vstavlena in bi jo lepo premaknili ker je prislo do napake ,oni pa so se rajsi jokali vsi po vrsti jaz pa sem
mogo brat te romance katastrofa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

bluefish ::

No, pojdi se zjokat matki pod kiklo.

DOOM_er ::

ueeeeeeeeeeeeee 8-O:'(
Robots will steal your job. But that's OK

koyotee ::

yet another mtosev?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hojnikb ::

yet another mtosev?

Hopefully NOT!
Sicer mal poglej po forumu, mogoče ma kir podoben setup rač.
TOLE PREPIRANJE JE ČIST BREZVEZE!
Mod bi mogu takoj prestavit temo pa konec!
#brezpodpisa

ProGamer ::

yet another mtosev?

Hopefully NOT!
Sicer mal poglej po forumu, mogoče ma kir podoben setup rač.
TOLE PREPIRANJE JE ČIST BREZVEZE!
Mod bi mogu takoj prestavit temo pa konec!


Se strinjam hvala:)
Drugac pa se nismo prepirali eni so pac sami z sabo skregani pol pa pride to tega :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

Meizu ::

Namesto da bi človeku lepo pomagali in rešili problem, vztrajno nižate ugled tega foruma in ga spreminjate v vrtec. Pejte na druge forume to zganjat. Kolko ste stari?

Pač se je zmotil, dali ste mu vedet že s prvim postom, da je zgrešil temo, ni treba zdej iz tega delat kaosa.

ProGamer poskusi naredit to, kar sem ti zgoraj napisal in sporoči kako je šlo.

Moderatorji pa prestavite to temo že enkrat v podforum Navijanje!

ProGamer ::

Meizu ze vceraj sem naredo to kaj si napiso in prigzau orthos in mi je po 2 urah delovanja javo error na 3.0 Ghz in tud temperatura
procesora je bla visoka 55 stopin.Takda za enkrat bom preneho z navijanjem, nastavitve bom pa pusto tak razn da mi bo laufo procesor
na 2.95Ghz.Kupo bom pa nov hladilnik in bom pol ga probo spravit na 3.5Ghz Kupo bom pa tega http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...
sem gledo teste in ma najbolse rezultate.Kaj ti mislis bo dober tale?
pa od maticne temperatura me zanima ce je vredi okoli 50 stopin se mi dosti zdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

bluefish ::

Je bilo 55°C pri obremenitvi ali v idle? Pod obremenitvijo še ni hudega.

ProGamer ::

Je bilo 55°C pri obremenitvi ali v idle? Pod obremenitvijo še ni hudega.

Obremeniu sem ga z orthosom in je blo 55°C in se vec vsake tolko casa.Ko pa ni obremenjen proceosr pa je pod 35 stopin na 3.0 Ghz
Bi se lahko kaj probo al mislis da je dovolj na tem hladilniku ? Skrbi me samo temperatura procesora drugace bi se navijo kaj ti mislis....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()

Pyr0Beast ::

Postavljanje tem v pravilen oddelek poveča možnosti, da bo ta tema pogledana s strani nekoga ki se na to spozna. Le redko kateri pregleduje vse oddelke hkrati in se osredotoča le na tisto, kar ga zanima, zato se v določenih oddelkih zadržujejo bolj uporabniki enega tipa.

Ni nobene potrebe se razburjati, moderatorji bodo temo prestavili, ko se jim bo to zdelo primerno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hojnikb ::

Je bilo 55°C pri obremenitvi ali v idle? Pod obremenitvijo še ni hudega.

Obremeniu sem ga z orthosom in je blo 55°C in se vec vsake tolko casa.Ko pa ni obremenjen proceosr pa je pod 35 stopin na 3.0 Ghz
Bi se lahko kaj probo al mislis da je dovolj na tem hladilniku ? Skrbi me samo temperatura procesora drugace bi se navijo kaj ti mislis....

Probaj se še mal z latencami poigrat, sicer pa kire rame maš ?
#brezpodpisa

bluefish ::

35° je v idle kar OK. Upoštevaj namreč, da je sedaj poletje in imaš verjetno v sobi okoli 28°C.

ProGamer ::

35° je v idle kar OK. Upoštevaj namreč, da je sedaj poletje in imaš verjetno v sobi okoli 28°C.


ja :) zaenkrat mam dovolj 2.96 na tem hladiniku vec nebom sau raskirat, ko pa nabavim nov hladinik pa se spet oglasim in upam da bom spet tako temo nastavo
da bo vzdusje pravo in da bodo direktori meli kaj za delat:D hec hvala za pomoc:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ProGamer ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OC : intel E2140 1.6 GHz

Oddelek: Navijanje
312957 (2546) urbyluzar
»

navit procesor - brez termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
273493 (3010) mtosev
»

P5KC + Crucial Ballistix 4GB kit

Oddelek: Strojna oprema
221024 (569) s1m0n
»

čudne temperature in računalnik se ugasne med testiranjem

Oddelek: Navijanje
361859 (1582) Shegevara
»

pomoč pri navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554192 (3190) Wolfman

Več podobnih tem