» »

Pravilna inštalacija VIA 4in1?

Pravilna inštalacija VIA 4in1?

TheHijacker ::

Kako zaboga se pravilno inštalira via 4in1 skupek inf fajlov. Stvar naj bi bila enostavna. Poženeš setup.exe in klikuješ next. Rajt? Zakaj zaboga ne opazim razlike po inštalaciji. DMATOOL.exe mi ne dela, ker jamra, da ni ključa v registru. Če ga inštaliram posebej tudi ne opazim razlike. Včasih je vsaj ko sem resetiral neki novga najdu in sem mogu še enkrat inštalirat. Sedaj še tega ni... Pod win2k mi pa še bolj ne rata nič naredit. Katere via driverje uporabljate vi in kako ste jih inštaliral. Posebno me zanima IDE busmaster.
Pa še nekaj me zanima. Ko snemam CD-je on the fly, dela BP. Čim hočem poleg še kaj zagnati iz diska(iexplorer) mi vse skupaj štekne s črnim zaslonom. Včeraj sem probal skopirati en Film(avi) na disk in po parih sekundah pf isto. Opazil pa sem tudi na takojšen spindown CD-ja. Je mogoče premalo štroma? Imam 250W napajalnik in 5 IDE naprav(3diske, 2CD). Po zaštekanju mi pomaga samo trdi reset, da se mi zbudi nazaj. Ima to kakšne veze s 100x inštalacijo VIA gonilnikov? Pa še to sem opazil, da mi vse skupaj štekne ko mi hoče scandisk pod win pregledati disk, ki ga imam v racku(udma100rack in udma66 disk).
Plata pa je Abit KT7A RAID.
Kakšen nasvet?
http://www.google.si

OrlyTM ::

Hja ... via 686b southbridge je daleč od tega, kar naj bi bil. Po mojih osebnih izkušnjah so prenosi prek ide kanalov na via kt133a ploščah a.) močno zelo težavni b.) nedelujoči c.) susuvajoči računalo

Rešitev ... hm ... men pomaga to, da nimam nič več na primary ide kontrolerju na plati. Diski so na promisu, cdrom pa na scsiju ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

TheHijacker ::

Dva diska imam na highpointu(nista v RAID-u....še(oba sta master)) in enega na secundary slave. Primary slave je pekač(plextor 12x). Secundary master pa Toshiba DVD. On the fly s toshibo mi dela BP samo ne smem niče vmes delati? Zakaj ne? Burnproff deluje čudoviti. Aja samo televizijo lahko gledam(BorgTV)...
http://www.google.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATA 100 vs. ATA 66

Oddelek: Pomoč in nasveti
151834 (1553) Tr0n
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181454 (1131) Kriko
»

Neenakomeren pretok podatkov v CloneCDju :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
321681 (1315) AnWar
»

IDE naprave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
231646 (1386) VASkO
»

CD-RW Plextor problem

Oddelek: Strojna oprema
151416 (1177) dynamite

Več podobnih tem