» »

Turisti v vesolju leta 2005

Turisti v vesolju leta 2005

Space -

Če se želite dopust preživeti nekoliko bolj ekstravagantno, so vam misli gotovo kdaj ušle tudi na možnost preživljanja oddiha v vesolju. Mir, tišina, dobesedno nič dela (nična težnost); kaj bi si še želeli?

Tisti, ki se prištevate med premožnejše na tem planetu in se s to mislijo resno spogledujete, počakajte do leta 2005 in vaše sanje se utegnejo uresničiti. V Explorers Clubu, New York so namreč danes objavili vest, da so ameriški Space Adventures, ruska RSC Energia in Ruska vesoljska agencija podpisali dogovor, da bodo z letom 2005 pričeli z vesoljskim turizmom.

Vsi, ki bi se želeli podati k zvezdam, bodo morali odšteti 20 milijonov dolarjev za vozovnico, nakar se bodo v najnovejšem Soyuz TMA ruskem vesoljskem plovilu podali na Mednarodno vesoljsko postajo ISS. Celotno potovanje bo trajalo okrog 10 dni, od tega jih bodo šest do osem preživeli na ISS. Več o tem.


13 komentarjev

Jaka83 ::

Hudooo.8-O Vedno sem si želel potovati v vesolje. Ampak 20 mio zelencev 8-O . Kdo bo pa zbral toliko denarja. Se bo treba začet z mafio pogovarjat o poslih.:D

Marjan ::

Rusi že dalj časa prakticirajo turizem :D

Gandalfar ::

Hehe .. zdej se bodo pa sam sli koliko procentov bo NASA pobrala Rusom za dovoljenje te igrce :]

mrTwelveTrees ::

a kredit pride v poštev ? :D

Hojne ::

Kaj pa ko bo prve turiste razgnalo, kot zadnji space shuttle???

Filo ::

...hmmm se pravi je to 9 nočitev hehehe

mrTwelveTrees ::

kako pa veš kdaj je noč tam gor ?
:D
ker,... se mi zdi da tale piksna kr dostikrat obkoži zemljo...

Filo ::

sej lih v tem je fora kako veš da je dan gor8-O a-veš....ne sej ne zajebu sem jebeš hehhee

BigFoot ::

Me zanima a je polni ali pol-penzion :D
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

mrTwelveTrees ::

pa če te pričaka kakšna miška tam gor in ti da venec okoli vratu - tako kot na Havajih :D

CaqKa ::

tisto z vencem okoli vrata in havajih velja samo v filmih... preveril lani.

mrTwelveTrees ::

damn !

pol pa goljufajo, zdej pa ne bom šel tja ! ;(( :D

Matri[X] ::

Ne vidim razloga zakaj bi Rusi morali plačevat američanom za transport ljudi na ISS. V končni fazi so rusi naredili in spravili v vesolje dobršen del celotne postaje. Poleg tega so pa dali podatke in zapiske o ljudeh ki so bili prej na Miru da so lahko izboljšali in prilagodili module da so še bolj ustrezali zahtevam in potrebam človeškega telesa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rusija bo še naprej ameriški prevoznik do ISS

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
184734 (3390) Poldi112
»

Buran - Sovjetski space shuttle

Oddelek: Znanost in tehnologija
376862 (5391) Okapi
»

Rusija ob izstrelitvi izgubila satelit Meridian

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
247638 (5246) SuperVeloce
»

Rusija bo leta 2013 nadaljevala vesoljski turizem

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
64898 (4538) Zero0ne

Več podobnih tem