» »

Nov test: Dinastija 5900 proti dinastiji 9800!

Nov test: Dinastija 5900 proti dinastiji 9800!

Slo-Tech - Nove grafične kartice prihajajo na tržišče kot gobe po dežju, na nas, ubogih parah, pa je, da jih dostojno spljuvamo, hočem reči opišemo. Namesto da bi podil ovčke po okoliških travnikih, sedim zaprt v sobi in se prepuščam žarkom neonskih luči. Da, uporabljam kremo za sončenje, zato je moja koža videti tako mlada, gladka in nezdravo zelena. Kdo so moji ječarji, se sprašujete? Trenutno najzmogljivejše, igram namenjene grafične kartice na svetu, ki ženejo obstoječe tehnologije onkraj vseh meja, Mooru pa ne le da dihajo za ovratnik, še njih slina revežu polzi po hrbtu. Morebiti pa tole vseeno ni ravno Alkatraz. Red mora biti, zato pričnimo nekje na sredini.

Tako je naš člankopisec OwcA pričel s pisanjem testa kar šestih grafičnih kartic višjega ranga. Med sabo so se spopadli trije predstavniki družine Geforce FX 5900 in trije predstavniki družine ATi Radeon 9800. Bogi revež jih je popeljal čez 64 testov vsako (koliko je 64 x 6? [:D]), jih poslikal, opisal in za povrhu vsega še navil do skrajnih meja. Med pisanjem testa se je odel v duh cinizma in prezirljivega (a vedno poučnega) opisnega sarkazma in vam, pridnim bralcem inu bralki, postregel z novim testom!

Branje obvezno, naslednji test grafičnih kartic pa pričakujte kmalu -- testirali bomo grafikulje nižjega cenovnega razreda.

31 komentarjev

OmegaBlue ::

Uf lepe vente ma kartica.

I want it >:D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

JohnyB ::

Ja gotov sam zarad ventov :\
Apple iMac

Fury ::

em.. 3dmark2003 in 2001, FPS? Napaka? :) a nebi mogl pisat Tocke :)

edit: se neki me je zmotl:

1. 9800pro se je po % GPU bolj navil kot 5900 Ulta in te je razocaral? wtf? :) sej dobro da si pol priznal, ker 9800 in 5900 se po frekvenci pac ne primerjata.. tko kot amd in intel ...

2. 9800 bi se prav lepo navijal ce bi flashal bios in glede na to da si super hardcore overclocker bi to lahko naredu, ce seveda nebi mel testnih kartic :) Ceprov kokr jest berem po forumih se folku navija tut brez flasha.. si mel nesreco pri izbiri kartic? al nek bug v programih al kaj? nc jasn skratka :)

Aha se to... si mel Rage3D Tweak 3.9?

3. Zakljucek je pa en smeh :)

undefined ::

Ti dizajni kartic mi gredo že rahlo na bruhanje. Kot bi jih posebej dizajnirali za najstnike, ki bodo kupili prvo stvar, ki zgleda "hot". To sploh ni več stvar tehnologije, kjer so glavne specifikacije in kompleksnost, pač pa že tudi kako bo kartica zgledala pa kako "hude vente" bo mela.

Ja saj. Fantje iz slo-techa tudi nedvomno padajo na take plitvine, sodeč po komentarjih. ;)

Sergio ::

Čisto res... Nekateri kupujejo kartice samo zaradi zlobnosti izgleda. Ne vem, jaz sem še vedno zelo zadovoljen s svojim Gigabyte R8500, in je ne mislim menjati vsaj še kakšno leto ne. Edino tega ne vem, kako bi jo pasivno shladil, ker mi gre ob vodnem hlajenju ta vent že pošteno na živce ;)

Sicer pa folk zelo kupuje FX5900 in R9800 ter podobne, navkljub dejstvu, da lahko za grafično kartico daš dejansko pol manj, in si narediš boljšo.

Naj mi kdo pokaže človeka, ki _potrebuje_ R9800 PRO. Mu častim kavo. ;)

Naslednji test grafikulj bo bolj zanimiv v smislu smiselnosti nakupa. ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

TESKAn ::

Sergio, če te moti hrup, si dobi še blok za na radeona. Pa bo mir v hiši...edinole temperatura vode se povzpne za kaki 2°C...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

frenk ::

segio: jest potrebujem r9800 pro...al zdej dobim kavo?:\ :D

Sergio ::

TESKAn: ma ja, sem razmišljal... Ampak vsakič ko zamenjam grafično, bi potem moral dizajnirati nov blok... Se mi zdi škoda.

frenk: za kaj ga potrebuješ? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

mrTwelveTrees ::

za za igrice špilat ! halo :D :D he he he

mrTwelveTrees ::

PS: komaj čakam na test grafičnih v rangu 25-35.000 sit >:D

frenk ::

sergio: zato da bom loh normaln špilal vse špile k so trenutno na trgu...pa tistga kvejka k ma zamenjane teksture...pa da bom loh gledal tisto tvojo kocko na več kot 20 fps:D

morphling1 ::

Za kartulje sem postavil mejo 30.000 sit mogoče kak tolar več. Trenutno imam doma Ati 7500, 9000, 9000pro, 9200, nvidia GF4 4200 ter MX 440, probal bom dobiti še gf3, R9100 ter 5200, če ma kdo še kako željo naj se zjasni in bomo probali dobiti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mrTwelveTrees ::

morphling1: to mi deli ! 8-)

frenk ::

sej se že ve kera kartica bo zmagala:D ...ti4200 seveda>:D

Spc ::

Mislim, da se najbolj splača kupit Radeon 9500PRO (če ga še kje dobite) .. ga flash-aš in naviješ do 345MHz / 300MHz in zadeva špila kot Radeon 9700Pro .. samo da ram nima 256bitnega accessa in to je vse.

8-O

Zheegec ::

Zakaj ga pa rabiš? 50K za špile in Dx9 za 3DMark2k3?
Recimo moj R9100 je čisto v redu, bo dovolj še za dolgo, nova grafa pa pride ko bodo nove tehnologije -- torej čez eno leto ena LE verzija R420 na PCI-X >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

alien PCI-X je že danes dobalvjiva, namreč to je 64-bitni PCI (eXtendet), denimo naš server ima take reže. PCI Express je druga štorija.
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

Ja jaz si tudi ne mislim nove grafične kupit prej kot čez približno pol leta se pravi tam nekje v začetku 2004 če bo kaj zanimivega Price/Performanse. Sedaj pa imam Leadtek GF4 Ti 4200

Senitel ::

Ja Sergio, spomni se one kocke :D, dobim sedaj kavo, ali ti moram dostavit sample, ki bo tekel na 9700 PRO z 5fps? >:D

kinetik ::

morphling1: za test tudi ne bi škodl kak KYRO II (solidno in poceni če ne igraš vseh iger):D
nic pametnega nimam za povedati

Senitel ::

morphling1: GF 3 ti lahko jaz posodim...

Dr_M ::

Senitel: a slabim software-om lohk zajebes se tok dobr hardware>:D >:D :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

flipflop ::

Senitel: a slabim software-om lohk zajebes se tok dobr hardware


Kruto>:D

Zheegec ::

Kunglvinkl - preber še 1x moj post, saj PCI-x ni problem, problem je grafa na PCI-x (prva bo R420), ter PCI-x na home desktop plati0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Hočem ti rečt, da sta PCI-X in PCI Express dve različni zadevi.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Saj PCI Exspress nisem omenjal:D
Kolikor vem je PCI-X 64 biten, PCI Express pa še 66MHz?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TESKAn ::

Pa pobje sej en blokec za grafo pa ja ni tak problem narest...res da zadeva ne zgleda preveč lepo, ma hladi vodno vse RAMe pa jedro>:D. Mam pa že v načrtu naslednjo verzijo, ki bo zgledala lepše in bo malo bol 'robustna'...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

TESKAn ::

P.S. Sergio: sej za jedro rabiš en blok, nov potem narediš samo pritrdilni mehanizem...po moje bi na grafo pasal tudi blok za NB hladit:). All you need is a bit of ingenuity;).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Sergio ::

Okej. /me se vda in gre ob 1:14 zjutraj gledat, kako bi se dalo pritrdit blok na grafo. :))
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kuglvinkl ::

Teh kart ne bo na PCI-X...
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Itak a ne. Bližnja prihodnost (R4xx) bo na agp in pci express.
Senitel če ne dobim gf3 bi te prosil za posojo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov članek: Vzpostavitev v celoti šifriranega sistema na Ubuntu Feisty

Oddelek: Novice / Nova vsebina
465482 (3839) poweroff
»

Nov članek: Šablone v C++

Oddelek: Novice / Nova vsebina
173627 (2737) Gundolf
»

Nova članka

Oddelek: Novice / Nova vsebina
413800 (2411) BaRtMaN
»

Integrirana grafična?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121692 (1524) Brane2
»

Nov članek: Nova bitka v vojni grafičnih kartic

Oddelek: Novice / Nova vsebina
172338 (2338) Death Knight

Več podobnih tem