» »

Nič več Outlook Expressa

Nič več Outlook Expressa

ZDNet - ZDNet poroča, da je redmondski velikan Microsoft uradno potrdil, da nepreklicno končujejo z razvojem Outlook Expressa, ki je zavoljo integracije v vse novejše Windows sisteme zagotovo eden najbolj široko uporabljanih klientov za elektronsko pošto in prebiranje USENET skupin. Predstavniki Microsofta so še dejali, da to ne pomeni, da Outlook Expressa sploh ne bo več, marveč pomeni, da bo ostal, kjer je, saj vanj ne vlagajo več dela. Microsoft sedaj želi, da bi postopoma prešli vsi uporabniki Outlook Expressa na polni Outlook, del Office paketa. Spomnimo se še, da je Microsoft že maja objavil, da ne bodo več ponujali samostojnih verzij Internet Explorerja, temveč bodo nove na voljo samo še z novimi operacijskimi sistemi. Več o tem.

38 komentarjev

undefined ::

Fuj in fej.

No ja, sej ni glih prehude panike, sam to je pa res tolk mal pomembno blo ukinit...

krator ::

Microsoft se hoče ubit. Naj kr.

pingo76 ::

O ti lopov prokleti. Oh well, bo pa kak opensource programčič nadomesil manjek ako bo potrebno.

Billy Billy:\

slawc ::

a ta crap clo uporabljate al kaj?
LP, Slawc

blank3 ::

slawc: a je mar se kasn email klient? men so rekl da je outlook express edini... ;)
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

undefined ::

OE se mi zdi najbolj praktična stvarca za mejl in usenet.

Outlook is Officea je pa prenapihnjen.

tha_man ::

Lol, saj ga niso praktično nič spremenili že od verzije 5.0 mnogo let nazaj. Vglavnem, meni je sam vmesnik zelo všeč, delo z njim je pa ful annoying da to ni res, ker ma zanič editor in nobene uporabne funkcije. Res pa da obstaja programček OE-quotefix, ki mu popravi marsikatero napako in ga naredi cel dost spodobnega.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

mrTwelveTrees ::

jaooooooo kva so naredl...
men je Outlook Exprees zelo cool, hiter je, zelo enostaven... kva še rabiš

polni Outlook mi gre pa na K, ker ne rabim nič drugega kot za pošto... :\

moj_nick ::

evolution je d'best :)

flipflop ::

mozilla mail,oziroma sedaj thunderbird;)

Ziga Dolhar ::

... reči, da je Outlook "email klient" je podobno kot MS Exchange označiti za "e-poštni strežnik".

Ni napačno. Je pa površno :-).
https://dolhar.si/

krho ::

si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

undefined ::

krho, in kje tole podpira usenet?

Gandalfar ::

IceMan: zakaj pa ne bi imel posebnega odjemalca za usenet?

pivmik ::

Ma meni se je zdelo že od nekdaj čudno kako to Microsoft ponuja zastonj programe.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

kot sta iceman in m12t povedala... OE je to kar nucam obični outlook pa je preveč napihjnjen.

tisti zgoraj... kakšne naprednejše funkcije pa nucate? polje BCC?

Slovenska pošta tudi smrdi.. nima nič novih fičrjev... pa že 10 let fura isti izgled

undefined ::

> IceMan: zakaj pa ne bi imel posebnega odjemalca za usenet?

Ker je preprostejše če mam vse v enem? :)

IceIceBaby ::

Po nekajmesečni uporabi Maila od OSX mi je OE prava muka. Predvsem je interface zelo butast, preveč teži z raznimi opozorili pa zelo kompliciran search ima. Ampak da bi moral pa Outlook uporabljat za maile brat je pa nesmiselno. Bo pač treba ostat na OE ali pa na kakšen nemicrosoftov client presedlat.

undefined ::

darkolord ::

em sej bo vse ostalo enako kot je zdaj... pač ne bo več OE 7, 8, ... 22. big deal

IceIceBaby ::

Iceman, tole je blo že par novic spodi. In vsakič ko vidm ta filmček se mi zdi bolj butast. Očitno tip nima niti tolk domišljije da bi kej izvirnega skup spacal. 90% napak ki jih omenja lahko prisodim svoji winXP mašini, medtem ko se mi na OSXu take stvari ne dogajajo.
Sicer pa tip verjetno govori o Mac OS 9 ki se je crashal en tolk kot win95, s tem da ni blo škodljivih posledic za sistem če se je kej sesul.

Sicer pa je govora o mail clientih. In neglede na to kdo je napisal Mail ki je zraven OSXa je za mene en boljših mail clientov. Je ful enostaven, hiter in kar mi je najbolj všeč, ponuja zelo dober in priročen search. To je men važno pri mail clientu, tko da outlooka niti slučajno nebom uporabljal. Torej, en user MSovega mail clienta manj.

Jeebs ::

Hm... Kaj zdej bom mogu vsakič, ko bom hotel imet najnovejšega Exploderja gor kupit nove Windoze al kaj? No, še dobr, da mam Exploderja samo za kakšne zadevščine, k v Netscapeu ne delajo. Drgač pa kar se mene tiče je OE crap, k ga že 2 leti ne nucam in ga nikol več ne bom.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

undefined ::

> Iceman, tole je blo že par novic spodi. In vsakič ko vidm ta filmček se mi zdi bolj butast. Očitno tip nima niti tolk domišljije da bi kej izvirnega skup spacal. 90% napak ki jih omenja lahko prisodim svoji winXP mašini

In kot sem ti že par novic spodi reku: Dej povej točno kaj iz tega filma drži tudi za PC, v tvojem primeru (z WinXP), seveda. :)

Hellios ::

A samo jst nucam webmail (v Mozilli seveda :D )? a vsi uporablajte pop3 v kakšnih programih.... Zanimivo. Drgač pa mislm da se je tlele microsoft zafrknu, ker je outlook preveč kompleksn (zakompliciran, po nepotrbnem >:D ) za povprečnega uporabnika, tko bodo pač šli na en drug nadomestek ki bo zastonj in uporaben, in kolikor poznam neki povprečnih uporabnikov mora bi lep ...

swar ::

Najbolj enostaven in brez nepotrebne navlake email client,pa ne morjo tko zajebat no morjo ga se naprej razvijat jebemu sunce :D

undefined ::

> Drgač pa mislm da se je tlele microsoft zafrknu, ker je outlook preveč kompleksn (zakompliciran, po nepotrbnem ) za povprečnega uporabnika

Še mal pa bo folk pravu da je PC miška s trem tipkam preveč komplicirana, pa bo še kdo reku da je od Maca ena tipka velik bolj preprosta zadeva. :))

napsy ::

Itak se ve, kater je najboljši email klient ... Evolution seveda

... Evolution rocks ...
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Hellios ::

Lej, kokr jst vem je outlook namenjn bl poslovni rabi (kr ma pač vse take funkcije da je idealen za poslovno osebo) OE pa je samo za mejl. In poznam ljudi k jim še uporaba outlooka ne gre. Prišli bodo boljši programi in MS bo zgubu neki uporabnikov. Drgač pa jst rajš berem pošto v telnetu kt pa v outlooku :D

BigWhale ::

Ali pomeni, da bo vecina napak, ki jih kasneje najdejo v OE nepopravljenih? :P

Juhu, just what we need! Sedaj bo se vec nevednih uporabnikov dobivalo 'viruse, ki se sirijo po mailu'...

;>

IceIceBaby ::

Iceman, skor vse omenjeno v tistem filmčku sem jaz že doživel na winsih, vključno z tem zadnjim remote exploitom. Večino od tega tudi na XPjih. Glede Mac OSa je res samo to da stari OSi niso imeli nobenga terminala, samo grafični način in s tem naj bi imel Mac OS manj kontrole. Sicer je to res, ampak winsi v vsaki verziji delajo več stvari po svoje in po mojih izkušnjah imajo vprogramirane algoritme za delanje butla iz userja.
Sicer pa če je govora o OSXu recimo, se mi še ni zgodilo nič od povedanega v filmčku, kontrole nad sistemom imaš pa dost, samo terminal odpreš, pa še to ni treba ker maš skor vso admin. grafično.
Sicer pa jaz govorim za normalne uporabnike ki bi radi z računalnikom kej počeli. Ne pa da se po 1 uro na dan ubadajo z registrom in podobnimi zadevami.

Pa da nebo kdo reku da spet OSX poveličujem. Samo skritiziral sem filmček ker se dela norca iz Mac OSa z napakami ki so dobro poznane tudi na njegovem najljubšem sistemu. Če je pa tak kreten da pred uporabo ne prebere navodil (4 A4 strani pa izveš kako se fajli prenašajo, kako se bljižnice delajo in vse kar je treba vedet za delo) je pa sam kriv ne pa Mac OS.

CdeS ::

Najbolj neumno je to, da Outlook kot "nadgradnja" OE ne prikazuje pravilno vseh mailov - npr. slike moraš odpirat z zunanjim programom... Bljaaaaaaak :(

Kot da imaš Word namesto Wordpada, pa bi moral tabele na roko risat >:D

CdeS ::

Lahko bi se zgodilo še nekaj hujšega - Micro$oft bi kupil Incredimail in ga integriral v polkna :D :P

dr.J ::

OE je zastonj, sam Outlook pa ne.

Preljubi M$ lepo ožema svoje sužnje.

WhiteAngel ::

Evolution pa Thunderbird sta obadva nora če mene kdo vpraša.
Dol z O(E)jem, yeeeeeeeeeeeeeaaah!!!:))

undefined ::

Otročički, OE ni le za mejl, ampak tudi za USENET. Brez zajebancije. :)

Brane2 ::

Pred razsvetljenjem sem uporabljal OE, sedaj pa cisto navaden KMail (email) in KNode (usenet) in dela full lepo. Veliko lepse kot prej. :)

Dr_M ::

Outlook Express will be improved, says Microsoft

Microsoft has now said it is not planning to stop development on the world's most popular email client, Outlook Express, after all.

link
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

Bila bi velika neumnost, da bi ukinili OE. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Win98/Me - priložnost za Linux?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
454188 (2787) TESKAn
»

Google gor, Google dol

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
273199 (3199) ender
»

Outlook v orodni vrstici

Oddelek: Programska oprema
142336 (2101) alesrosina
»

Linux na Xbox možen brez strojnih modifikacij

Oddelek: Novice / Konzole
82330 (1895) DMouse
»

Microsoft to license Unix code.

Oddelek: Operacijski sistemi
6982 (871) noraguta

Več podobnih tem