» »

Tretjinski porast prodaje pomnilnika

Tretjinski porast prodaje pomnilnika

The Register - Kot napovedujejo pri Gartner Dataquest, bo v tretjem letošnjem četrtletju prodanega za okrog 35 odstotkov več pomnilnika kot v drugem kvartalu. Kakorkoli že, običajno je, da se prodaja malenkostno dvigne v tretjem četrtletju, a napovedi kažejo, da bo letošnja bera to povprečje krepko presegla. Tudi Hynix je že objavil, da povpraševanje po pomnilniku pričenja dosegati proizvodnjo. Če so predvidevanja Gartner Dataquest pravilna, bodo v tretji četrtini letošnjega leta po svetu prodali za 5 milijard dolarjev pomnilnika, medtem ko so ga v drugi zgolj za 3,72 milijarde. Več o tem.

7 komentarjev

DjTonic ::

A kdo ve če bodo šle tudi cene pomnilnika gor?

Thomas ::

Če bi bil vedež, ne bi bil revež. Nakupil bi celo goro RAMa (na puf) in ga potem dražje prodajal, ter s tem zaslužil.

Tebi bi pa rekel: "Če bi bil vedež ..."
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

morphling1 ::

Dj, če še nisi opazil se je ram v zadnjem mesecu podražil že za več kot 50% :)
Boljših donosov, nimaš skoraj nikjer, samo nos moraš imeti za pravočasen nakup in prodajo :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dr_M ::

sej cene so ze sle gor, pa se rastejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

upirna ::

sej bojo tut padle. |O

DjTonic ::

Morphling sem opazil, da se je ram že močno podražil okrog 20.7. 2003 cene pa bodo po mojem šle samo še gor. Mislil sem pač če ve kdo če so bo to zgodilo še zdaj ta mesec. Samo tisto z 50% je pa res malo preveč ;) .

morphling1 ::

Seveda bo spet padel, samo bo trajalo nekaj časa. Spomin je pač taka komponenta kjer cene zelo nihajo, to je bilo in vedno bo.
Cene pa so dejansko šle gor več kot 50%, tako da un smajli je lahko samo tak :'(
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Analitiki napovedujejo izdatno znižanje cen pomnilnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pomnilnik
6811767 (8387) gendale2018
»

Padanje prodaje osebnih računalnikov traja že rekordno dolgo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11630353 (26098) jype
»

HTC slabo, Samsung rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
67136 (5989) WizmoTo
»

Android uspešno v prvem četrtletju, Windows Phone 7 nekoliko manj

Oddelek: Novice / Android
84428 (3772) lurker
»

Pomnilnik se cení

Oddelek: Novice / Pomnilnik
52062 (2062) Keyser Soze

Več podobnih tem