» »

<PaJo> tudi pri nas se kaj premika:)

<PaJo> tudi pri nas se kaj premika:)

Slo-Tech - Z dotičnimi besedami je naša bwana, PaJo, pospremil pod spodajležečemu ležeči URL.

Verjeli ali ne, 30. avgusta in 1. oktobra se bo v Portorožu odvijala prva Linux Konferenca -- na katere so bili lokalni strokovnjaki ter zanesenjaki do sedaj primorani hoditi (izključno) v tuje dežele. Govorilo se bo o marsičem, tako da bi jo z veseljem obiskal še jaz. Žal pa me je -- v afektu -- neprijetno presenetila cena prijave: reci inu piši 69.600 sit. Klik!

Roko na srce, nad tem ne bi smel biti presenečen -- kljub temu, da govorimo o "Linuxu". Gre namreč za strokovno konferenco, ki konkurira samim Microsoftovim konferencam. Te pa ponavadi trajajo kak dan dlje, cenovno pa so desettisočaka dražje; napak pa ni niti predpostavka, da udeleženci od Microsofta vedno pričakujejo več 'gradiva' ter bonusov. Po tej plati bodo prostokodovniki ceno s svojim dogodkom primorani nad-upravičiti -- kar pa ne dvomim, da jim bo uspelo.

2 komentarja

City ::

Jah to ni ravno za vsakega, samo po eni strani je cena dokaj nizka saj, če si hotel si v tujini naslušati takšno konferenco si porabil približno toliko (odvisno kje je bila) denarja za pot. Cena prijave pa se je vedno gibala okoli par 100 DEM.
Naučiš in zveš pa ogromno

andrej ::

opa, ta cena tudi mene preseneca - in to za dva dni! Skoda le da so predavanja samo 30 min.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Project ARA

Oddelek: Mobilne tehnologije
363898 (2522) Qushaak
»

Snowdnova tiskovka na moskovskem letališču

Oddelek: Novice / NWO
4313130 (10826) poweroff
»

RIM razprodaja Playbooke, BB 10 telefonov ne bo do konca leta, drugače pa so stvari s

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
4711479 (9320) nekikr
»

Android gonilniki se vračajo v vanilla Linux jedro

Oddelek: Novice / Android
227754 (5923) Icematxyz
»

Office se seli na internet

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
496961 (4676) techfreak :)

Več podobnih tem