» »

Ali res potrebujem najnovejši procesor?

Ali res potrebujem najnovejši procesor?

Viper's Lair - Ko človek takole brska po internetu ter bere najnovejše članke najhitrejših in najboljših procesorjev, Intelovih in AMD-jevih, mu kar malce požene kri po žilah. Jasno, ob astronomskih grafih, procesor, čeprav soliden, saj zmore poganjati vse najnovejše programe in igre, kar nekako ni več dovolj hiter in kar nekaj je ljudi, ki se na vrat na nos odpravijo kupovati najhitrejšega Pentiuma4 2.8 GHz.

Toda ali so take nadgradnje procesorja nujne, oziroma, bolje rečeno, se splačajo? Ravno to so se spraševali na Viper's Lair in spisali kratek članek, v katerem obravnavajo to problematiko in zadevo še podkrepili z grafi.

10 komentarjev

Arthur ::

jasno, da večina folka ne rabi najnovejšega hardware-a. njihov P2-350 je čisto dovolj. edino malo rama bi lahko dokupili. za to, da se vse tako počasi dogaja, pa je krivo, da imajo po 3, 4 leta isto inštalacijo windowsov gor. pa čisto zabasan register in cel kup programov, ki se zaženejo ob zagonu in za katere se jim niti ne sanja, kaj počnejo. če pa že, potem si pa mislijo, da je že tako najbolj prav.

AtaStrumf ::

Brez skrbi, da mašine še niso tolk hitre, da ne bi bilo fajn če bi bile še hitrejše. Ko navijem proc iz 1600+ na 2000+ prav opazim pospešek že v Win-sih in imam resen namen kupit tanovga T-breda B, da ga bom lahk navil na 2600+, če bo treba tud plato da bo lavfal sinhrono s pomnilinkom na 200x2=400. Razlika v hitrosti je očitna.

tejo ::

Vendar razlika tako zelo očitna ni, razen če si tako zelo pomembna in zaposlena oseba, k se ni moreš privoščit niti sekunde neizkoriščene.

tha_man ::

Eh, jaz sem laufal Win2k na starem K6/233 s 128 mega, in sedaj nekaj časa na XP1600+ z 256. Razlike med normalnim delom praktično ni, pozna se hitrejši disk, od standardnih programov pa se je pohitril le IE.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

dr.J ::

Vsa fora je v požrešni psihologiji butastih uporabnikov.

Če imanjo otroci denar, imajo kramarji sejem.

Switch ::

Pentium Celeron 400MHz, 64MB RAM in 6,2GB disk mi drži že od pomladi 1999 in upam da bo zdržal najmanj do pomladi 2004. Računalnik se pri nas doma menja na pet let. Vmes pa delamo petletke:D

minmax ::

dr. j in switch, svaka vama čast!

jaz se tudi strinjam z nekajletnim upgrade ciklom... je cenejše in prijaznejše do okolja, če je treba se pa nadgradi samo posamezne komponente (recimo ram)
edina frka je to, če hočeš iz navadnega prešaltat na notebook, potem nekako moraš zamenjat...

slycer ::

Switch: jaz pa sem mislil, da sem, vsaj po pisanju na forumu edini, ki še uživa na dobrem starem Intel Celeron 500. Sicer je mašina podprta s 320 MB pomnilnika in 55 GB diskovja, ampak je preslabotna za današnje "grafične izzive". Sam mislim, da bom eno pošteno menjavo naredil enkrat proti koncu prihodnjega leta, lahko pa tudi čez 2 leti. Drugače pa so tudi pri nas doma pristaši menjavanja compov na 5 let >:D.

dr.J ::

Sicer sem glede megahercev tudi sam požrešen, pač zaradi narave dela, ki je linearno odvisna od njih. Več kot jih je, hitreje gre (seveda so AMDjevi in ne Intelovi, ampak taka je pač realnost).



Pa se mi prav fino zdi, ker sem za en mesec na dobrem starem notesu HPC-NOTE 5033 (233 MMX - original Intel - pač realnost) s 6 giga diska in k sreči 96 MB RAMa. Na drugo polovico diska (na prvi polovici pa so original win98™ - če so bili že ob nakupu tam, naj tudi ostanejo. Včasih jih celo malo pogledam ;), mašina po nekaj minutah 'zakuha' pod njimi, medtem ko pod linuxom ne) sem stlačil RH7.2, pa zadeva kar spodobno deluje. Tukaj sem se glede MHz malo zamislil.



Škoda, da ne prodajajo več slot1 P-III. Na bolhi stane skoraj več kot duron s plato vred...

AtaStrumf ::

Eh fantje se mi prav smilite k menjate na 5 let in vam menjave starši narekujejo. Jaz si sam zaslužim dnar in se tudi sam odločim kam ga bom dal in ker pač uživam v računalnikih ga veliko gre prav tja. Sej najbrš bi lahk bil še vedno na P II 350 256 RAM-a in 6,4 GB diska in 15" minitorjem iz 1999, sam Mafije na 1280*1024 z Quincux-om na 19" pa ne bi mogel gledat. Pač stvar osebne odločitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri procesor? i3 ali i5 ali i7

Oddelek: Kaj kupiti
285724 (5506) kitara8
»

Radeon HD 2400 za AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
254811 (3185) madviper
»

GeCube predstavil Radeon X1950 XT X za AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
404640 (3254) evilfury
»

NVidia predstavila GeForce 7950 GX2

Oddelek: Novice / Grafične kartice
314628 (3788) klemen22
»

ECS K7S5A ali MSI K7T266A PRO2

Oddelek: Kaj kupiti
331456 (1028) _Mortal_

Več podobnih tem