» »

SiteFinder se bo vrnil

SiteFinder se bo vrnil

The Register - VeriSignova storitev SiteFinder, ki je vse zahtevke po neobstoječih spletnih straneh (predvsem zatipkane naslove) naslavljala na svojo stran, je bila na zahtevo ICANN-a začasno ustavljena, sedaj pa se VeriSign že pripravlja na njen ponoven zagon.

VeriSign je na pogajanjih z ICANN-om zatrdil, da so bila vsa poročila o vplivih njihove storitve na stabilnost in operativnost celotnega interneta močno pretirana, zato bo SiteFinder ponovno zagnal. A zatrdili so, da s predhodnim obvestilom, ki ga bodo objavili vsaj mesec dni prej.

SiteFinder bo tudi malce spremenjen. Dodali bodo sekundarni DNS vnos, imenovan MX wildcard, ki bo skrbel za prestrezanje in blokiranje pošiljanja elektronske pošte na neobstoječe domene. Obljubili so še, da bodo stran prevedli v večino jezikov držav, kjer uporabljajo internet. Podrobnejše informacije so na voljo v izvirni novici.

10 komentarjev

Thomas ::

Oklahoma musical:

Oh what a beautifull morning,
oh what a beatifull day ...

... everything 's going my way!


Tko nekako. A sem dobr zapel? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

LOL! Ne morš iz svoje kože, a ne, Thomas. :D

|SNap| ::

Dodali bodo sekundarni DNS vnos, imenovan MX wildcard, ki bo skrbel za prestrezanje in blokiranje pošiljanja elektronske pošte na neobstoječe domene.

Tole je rahko kislo napisano.

root987 ::

Sranje. Milo povedano. :\
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

DMouse ::

Tut jest tako mislim ;(

undefined ::

Za novince je to dobrodošla zadeva. Pa za povprečnega Janeza tudi, teh je pa večina. Geekov, ki zadeve obvladamo in znamo pogooglat, je malo. :)

Thomas ::

Ma seveda, ane. Še mnogi čistuni, ki bi radi samo pure errorje v hexa kodah in prisegajo samo na najbolj ortodoksne line command verzije Unixa - Googlat ne znajo. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Če je fora v funkcionalnosti, se ta bistveno bolje lahko implementira na strani programa, katerim so errorji namenjeni, ne na strani DNS serverja, ki se uporablja še z drugimi programi. Mi lahko verisign zagotovi moje lastne nastavitve? Ne more. Moj IE pa mi lahko. Rabi pa error za to.

undefined ::

> Če je fora v funkcionalnosti...

Ne, bistvo je v simplistiki. :)

Bakunin ::

Thomas ocitno ne ve da DNS ni samo za www naslove, ampak tudi za e-naslove.

S to politiko je (bo?) Verisign pomagal spamerjem, ki posiljajo iz neobstojecih domen.

PS: nova verzija DNS streznika BIND (V9) ima opcijo da ignorira "wildcard" zapise.
Vprasajte vasega ISPja ce je pripravljen.... NNNP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napster se je vrnil

Oddelek: Novice / Ostale najave
322659 (2659) Beat-O
»

VeriSign ustavlja SiteFinder

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
92798 (2798) Bakunin
»

Upadanje prenosa glasbe prek P2P

Oddelek: Novice / Ostale najave
133181 (3181) nsignific
»

Britanski ministrski predsednik bo dobil svoj e-naslov

Oddelek: Novice / Varnost
112303 (2303) undefined
»

Michael Jackson ne bi pošiljal v zapor

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
121801 (1801) ||_^_||

Več podobnih tem